Загальна кількість переглядів сторінки

неділя, 31 грудня 2017 р.

Вітаємо З Новим роком!

Шановні колеги!

  Прийміть найкращі вітання з нагоди Нового 2018 року та Різдва Христового! Від щирого серця бажаємо Вам, Вашій родині та колективу міцного здоров’я, великого людського щастя, добробуту, благополуччя і Божої благодаті! Нехай Рік новий буде багатим на добро, щедрим на успіхи, вдачі та везіння. 

пʼятниця, 8 грудня 2017 р.

Майстер-клас з фітотерапії «Сім трав біля семи криниць»

Заварюйте чай тільки з правильною заваркою:
зі щастям, удачею, пригодами 
і гарним настроєм!

  Чи неприємна дощова погода, чи «кусючі» ціни на ліки, а й може реформи в медицині підказали тему засідання учасникам читацького клубу «Елегія», що відбулося в перший день зими. Так цього дня читачки ділилися рецептами народної медицини, які застосовуються в їх родинах. З діда-прадіда український народ використовує лікувальні властивості рослинного і тваринного світу.
  Подруги залюбки обмінювалися перевіреними рецептами від бронхіту, підвищеного тиску, застуди тощо. Наголошували, що  цілющі рослини треба вміло збирати та  контролювати індивідуальну реакцію організму на ліки, адже, за висловом Гіппократу, лікувати – означає відбирати в організму шкідливе і додавати те, чого йому не вистачає».




Я МАЮ ПРАВО!

  
  
  Карлівське бюро правової допомоги у рамках співробітництва з Карлівською централізованою бібліотечною системою презентує загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО​!», який реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції за підтримки міжнародних донорів та партнерів.
  Мета проекту – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.
  Ми не лише інформуємо громадян про їхні права, а й навчаємо їх, як ці права захищати. Ми даємо чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують. Ми доводимо, що держава може бути твоїм партнером, і встановлюємо рівність перед законом для кожного українця.
  Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.
  Указом Президента України від 14.11.2017 року № 361/2017 оголошено 2018 рік Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО​!».
  Нагадуємо, що безоплатну правову допомогу громадяни можуть отримати у Карлівському бюро правової допомоги за адресою: м. Карлівка, вул. Полтавський шлях, 54а, тел. (05346) 26-3-10. Прийом громадян щоденно з 09.00-18.00. Субота, неділя – вихідний.




Бібліопікнік "Закон України для української дитини"

  6 грудня 2017 року начальник Карлівського бюро правової допомоги Юрій Ночовний, спільно з фахівцем (з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Карлівського районного відділу з питань пробації  Олександрою Чумак взяли участь у засідання правового клубу «Діалог» (керівник Світлана Глазко), яке відбулося у Карлівській гімназії імені Ніни Герасименко.
  Учні 8 класу не лише отримали інформацію про прийняття Загальної декларації прав людини, свої права та обов’язки, причини девіантної поведінки, відповідальність за вчинення правопорушення, але і отримали практичні навички під час правової гри.
  Захід до Всеукраїнського тижня права проведено в рамках меморандуму про співпрацю між Першим полтавським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Карлівським районним відділом з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.





пʼятниця, 1 грудня 2017 р.

Інтелектуальна гра "Що? Де? Коли?"


  Всі ми родом з дитинства. Допитливі, думаючі, ми зростали на чудовій телепередачі «Що? Де? Коли?». Пройшов час, настали  нові реалії життя, та любов до знань, спортивний азарт не минули.
  Перша зустріч «Що? Де? Коли?» відбулась в Карлівській бібліотеці ім. А.Михайленка. Гра об’єднала людей різних професій, характерів, віку,  статі, політичних та соціальних вподобань.
  «Що? Де? Коли?» - це феєрія найрізноманітніших запитань, командний дух, адреналін від процесу та солодкий смак перемоги.
  Тож запрошуємо активних, завзятих поповнити ряди тільки-но створеного клубу.

Інтелектуали, агов!





субота, 25 листопада 2017 р.

Скорботна свічка пам’яті святої

  
    
   Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Наш народ пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.
  До Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій працівники Карлівської ЦРБ ім. А.Михайленка провели годину-реквієм «Ми в цій землі житами проросли, щоб голоду не знали люди вічно», на яку запросили учнів 9-А класу ЗОШ №3 та Ніну Харлампіївну Завгородню, яка 10-річною дівчинкою пережила Голодомор.
   Зав. відділом обслуговування Ольга Головня ознайомила присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї, згадала про жахи голоду 1932-33 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор».
  Ніна Харлампіївна поділилася з учнями тими далекими й тяжкими спогадами часів дитинства, а класний керівник Ольга Шведенко на прикладі своєї родини розповіла про ті трагічні події, коли голодна смерть забирала людей.
  Кажуть, що історії властиво повторюватися. Наше завдання зробити так, щоб таких трагедій більше не було. Нехай же пам’ять про мільйони українських жертв стане поштовхом до скерування наших основних зусиль до праці заради збереження життя і для боротьби за життя, а це значить – за волю, незалежну державність нашої української нації.





Роль і місце бібліотеки в житті людей літнього віку

  Осінь життя В похилому віці прийнято підводити підсумки прожитому. Але життя не закінчилося, кожен день приносить все нові й нові враження. Похилі люди - це теж мешканці планети Земля, це повноправні громадяни своєї країни. Наше старше покоління - золотий фонд, скарбниця досвіду та знань, і, можливо, той скарб, що шукає і не може знайти Україна, щоб стати заможною та щасливою.
  В останній час завдання гуманізації бібліотечного обслуговування стало надзвичайно важливим. Особливо, коли мова заходить про користування бібліотекою читачів особливої категорії - інвалідів та людей похилого віку.
  Саме про це йшла мова на районному семінарі бібліотечних працівників «Роль і місце бібліотеки в житті людей літнього віку», який пройшов 17 листопада у стінах Карлівської районної бібліотеки ім. А.Михайленка. Працівники книгозбірень ознайомилися з гуманітарною політикою бібліотек щодо обслуговування людей похилого віку та отримали методичні рекомендації. У семінарі взяла участь головний бібліотекар Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського з питань зберігання книжкових фондів бібліотек Полтавської області Ірина Безпалько, і виступила на ньому з консультацією «Бібліотека – центр спілкування та дозвілля літніх людей».
  Наприкінці семінару фахівці обмінялись власним досвідом роботи, а також познайомились із кращим європейським досвідом роботи бібліотек.




четвер, 23 листопада 2017 р.

Закон про мене і мені про закон

   22 листопада 2017 року начальник відділу «Карлівське бюро правової допомоги» Юрій Ночовний взяв участь у засіданні правового клубу «Діалог» (керівник Світлана Глазко), яке відбулося в Карлівській районній бібліотеці ім. А. Михайленка.
   Новим членам клубу, учням 10 класу загальноосвітньої школи №1, було запропоновано у формі ділової гри «Розумники і розумниці» дізнатися про свої права та обов’язки. Керівник бюро розповів про специфіку роботи юристів системи безоплатної правової допомоги і на конкретних прикладах з цивільного, адміністративного, сімейного та кримінального права пояснив, як потрібно діяти у ситуаціях, коли порушується право неповнолітньої особи та відповідальність за вчинені правопорушення.  
   Нагадуємо, що безоплатну правову допомогу громадяни можуть отримати у Карлівському бюро правової допомоги за адресою: м. Карлівка, вул. Полтавський шлях, 54а, тел. (05346) 26-3-10. Прийом громадян щоденно з 09.00-18.00. Субота, неділя – вихідний.



середа, 15 листопада 2017 р.

Цвіт рідного слова


  Щороку 9 листопада, у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, ми святкуємо день української писемності та мови. У школах організовують читання віршів, стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, Українське радіо проводить радіодиктант… Протягом багатьох років учених цікавить питання коли і як народилася слов’янська писемність і абетка та чи мали наші предки до цього якісь інші писемні знаки? Про ці та інші питання вели бесіду учасники літературного молодіжного клубу «Джерело» під час проведення інтелект-вікторини «Цвіт рідного слова», а також змагалися в конкурсах на кращого знавця української мови.





четвер, 2 листопада 2017 р.

День інформування "Захист прав споживачів"

   23 жовтня 2017 року начальник Карлівського бюро правової допомоги Юрій Ночовний завітав до Карлівської загальноосвітньої школи №1 де відбулося традиційне засідання правового клубу «Діалог», що діє при Карлівській районній бібліотеці ім. А. Михайленка. Цього разу для обговорення було обрано тему «Захист прав споживачів». Під час засідання клубу, учні 11 класу не лише отримали теоретичні знання про права споживачів та їх зміст, а і переглянули навчальне відео про те, як діяти у конкретній ситуації при купівлі того чи іншого виду товарів у магазині, торгівельній мережі, на ринку або мережі Інтернет. Жваву дискусію серед членів клубу викликало питання про те, як купувати товари в Інтернеті і не стати жертвою шахраїв.
  Після закінчення обговорення учні отримали практичні навички оформлення скарги до органу з питань захисту прав споживачів. Юрій Ночовний пояснив, що у законодавстві відсутня форма заяви, яку повинні подати споживачі у випадку захисту своїх прав. Тому текст скарги, обґрунтування та конкретні дані можуть мінятися залежно від обставин справи.
  Нагадуємо, що безоплатну правову допомогу громадяни можуть отримати у Карлівському бюро правової допомоги за адресою: м. Карлівка, вул. Полтавський шлях, 54а, тел. (05346) 26-3-10. Прийом громадян щоденно з 09.00-18.00. Субота, неділя – вихідний.




середа, 18 жовтня 2017 р.

Слава тобі, козаче!

   14 жовтня в Україні відзначають подвійне свято –  День українського козацтва та День захисника України. Цікаво, що святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Пресвятої Богородиці. З давніх–давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань.
  На честь святкування Дня козацтва у бібліотеці зібралися учасники літературного молодіжного клубу «Джерело», щоб продемонструвати в грі-змаганні вправність, спритність і  кмітливість. Під час заходу командам потрібно було показати свої інтелектуальні знання та спортивні вміння. Конкурси були різноманітні та по-своєму оригінальні. Найцікавішим виявився «У кого сильніша рука», під час якого змагалися навіть дівчата. Впродовж заходу в приміщенні бібліотеки панувала дружня атмосфера і справжній козацький дух, а учасники вкотре довели, що вони достойні громадяни України. 









субота, 14 жовтня 2017 р.

День інформації "Ваше здоров'я у ваших руках"


   Весь світ зараз захоплюється різними дієтами, гімнастиками та іншими засобами так званого «здорового способу життя». Кожна людина хотіла б завжди бути здоровою. Але дуже часто ми не замислюємось над тим, від чого залежить здоров’я, як зберегти цей дорогоцінний дар природи. Тому днями у бібліотеці пройшов день інформації «Ваше здоров’я у ваших руках». Гостями зібрання були члени Міжнародної громадської організації клубної системи «Нове життя», які порадили нашим читачам, як поліпшити своє здоров’я, зберегти молодість і досягти активного довголіття. Провели майстер-клас по використанню декоративної косметики та зазначили, що «гріх, коли жінка виглядає менш красивою, ніж могла б бути».
   Бібліографом Мариною Плютою була організована книжкова виставка «Сто порад для здоров’я» та проведена бесіда, де Марина Вікторівна наголосила, що наше здоров’я залежить від нас самих, від наших власних зусиль. Кожен з нас, почуваючи себе добре, буде випромінювати посмішку, яка принесе радість оточуючим. Чим більше буде здорових людей у нашій країні, тим краще буде наше майбутнє. Тож, здоров’я маєш – все здолаєш!






четвер, 12 жовтня 2017 р.

"Пісенний вінок" Ганни Бенько


  Читальна зала Карлівської районної бібліотеки ім. А.Михайленка поволі наповнювалась сяйвом очей, чарівними посмішками, тихою розмовою. Це після літнього відпочинку зібрались на своє засідання члени жіночого літературно-мистецького клубу «Елегія», що діє при бібліотеці. Жінки елегантного віку, які полюбляють музику, літературу, театр знайшли тут своїх однодумців, подруг. А 3 жовтня учасниці клубу радо зустрілись зі своєю землячкою, справжньою берегинею української народної пісні Ганною Бенько.
    Цього року пані Ганна відзначила дві ювілейні дати: 70-річчя з дня народження та 55-річчя творчої діяльності. Ніщо так яскраво не передасть душу, мрії, захоплення, характер людини, ніж та справа, якій вона віддана. А у випадку з Ганною Іванівною це – українська пісня. Виспівана серцем, вона відображає ніжність, душевне тепло, заглиблення у внутрішній світ та інтимні почуття. Все це вдалось передати своїм слухачам під час виконання пісень «Запрошення», «Миленький», «Ой, ти гаю, мій гаю», «Мамині яблуні». Перш ніж виконати романс «В саду осіннім айстри білі», пані Ганна розповіла, що на його мелодію російський композитор Терентьєв створив пісню «Вот кто-то с горочки спустился».
    Ганна Іванівна зросла на піснях, які чула у рідному селі від дівчат, найповніше красу народних пісень відкрив керівник гурту «Рідна пісня» Василь Триліс. На жаль, гурту вже немає, але співачка продовжує нести до сердець перлини народної творчості.




субота, 7 жовтня 2017 р.

З Днем Народження!

Директора Карлівської ЦБС Наталію Мусієнко

 вітаємо з Днем Народження!



   У це чудове свято від щирого серця бажаємо Вам здійснення найзаповітніших мрій, більше світлих, позитивних емоцій, завжди ясних думок і відданих, вірних друзів! Нехай удача супроводжує Вас у всіх починаннях, а щастя – завжди панує у Вашому домі!

Бажаємо миру і світлої долі,
Запалу, енергії, сили доволі.
Творчого вогнику, віри й наснаги,
Щедрості серця, людської поваги.
На довгих стежках Вашої ниви
Будьте завжди Ви здорові й щасливі!

субота, 30 вересня 2017 р.

Вітаємо з Всеукраїнським Днем бібліотек


  30 вересня – бібліотечна громада України святкує Всеукраїнський день бібліотек. У цей день ми відзначаємо високу місію Бібліотеки та Бібліотекаря: інформувати та просвіщати, організовувати безперешкодний доступ до книг, допомагати і навчати орієнтуватися у потоці інформації, сприяти оволодінню навичками пошуку та використання різноманітних ресурсів. 
    Бібліотека – храм добра і знань, до якого приходять ледь навчившись читати. А працівники бібліотек, які обслуговують читачів, докладають багато зусиль, уміння, винахідливості, щоб для користувачів книгозбірня стала справжньою домівкою.
   З цієї нагоди вітаємо Вас зі святом, шановні колеги, бажаємо Вам добра, щастя, здоров'я, терпіння, достатку в родині та миру в країні. Нехай це свято принесе у Ваш колектив гордість за свою професію, прагнення до творчості, дух взаєморозуміння з читачами та колегами.
   Від усієї душі бажаємо Бібліотекам і надалі залишатися теплим вогнищем культури і наснаги, щастя, добра і процвітання!