Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 30 грудня 2016 р.

Вітаємо З Новим роком!

  

   Новий рік вже зовсім близько. Щиро  вітаємо усіх читачів нашого блогу з Новим 2017 рокомВід усієї душі зичимо, щоб 2017 рік був не просто новим, але й щасливим, сповненим різдвяної щедрості, добра та милосердя. 
  Нехай свята подарують казковий настрій, додадуть сил, наснаги та впевненості у завтрашньому дні! Бажаємо Вам безліч причин для радості протягом 2017-го року. 

Хай буде Новий Рік
Схожий на диво,
Щоб кожен день жилося радісно і щасливо!
Щоб здійснилися задуми і мрії,
І щастям повнились надії!

вівторок, 20 грудня 2016 р.

Нові книги - на полицях бібліотеки


    На сьогоднішній день книга є невід’ємною частиною життя майже кожної людини. Вона відкриває вікно в новий яскравий та незвіданий світ. Коли ми читаємо книгу, то потрапляємо в чудовий світ перетворень, через який «бачимо» чужий біль, страждання, радість і щастя.
   Тож до уваги наших користувачів пропонуємо нові, цікаві видання, що надійшли до нашої бібліотеки. Дані новинки припадуть до душі кожному, хто любить якісну літературу, а також цінує гарний стиль.

    Слєпцов В.А. Між променів жита: Вибрані поезії. – Полтава: Полтавський літератор, 2016. – 224 с.
 Збірка вибраних творів «Між променів жита» українського поета з Полтавщини Володимира Слєпцова є своєрідним звітом перед читачами з нагоди 55-річчя від дня народження автора.  Вірші члена Національної спілки письменників України, як і завше, сповнені любові до рідного краю, до талановитих і працьовитих людей.

   Слєпцов В.А., Чухрай О.І. Люблю тебе: пісні. – Полтава: Полтавський літератор, 2016. – 136 с.
 Збірка творів композитора Олексія Чухрая та поета Володимира Слєпцова – плід успішної співпраці відомих українських митців. До книги увійшли їхні пісні, уже знайомі шанувальникам.

   Степаненко Микола.
Сучасні письменники Полтавщини:  довідник / Микола Степаненко. – видання друге, змінене і доповнене. – Полтава: ФОП Гаража М.Ф., 2016. – 112 с.
 У довідникові викладено коротку історію створення Полтавської обласної організації Національної спілки письменників, уміщено відомості про сучасних поетів, прозаїків, драматургів, публіцистів, критиків, літературознавців, які своїм життєвим і творчим шляхом пов’язані з Полтавщиною.

четвер, 15 грудня 2016 р.

Презентація книги "Чорнобиль-30. Книга слави і пам'яті. Полтавська область"

    
     14 грудня вся країна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров'ю мільйонів українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. 
   З нагоди відзначення Дня ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС в Карлівському РБК відбулося зібрання ліквідаторів, на якому бібліотекар Ольга Головня провела презентацію книги «Чорнобиль–30. Книга слави і пам’яті. Полтавська область".
   Бібліотекар розповіла, що у книзі систематизовано наявну чорнобильську інформацію з "полтавським забарвленням", згадано поіменно близько 18 тисяч краян-ліквідаторів ЧАЕС, пошановано пам'ять тих, хто поклав своє життя у боротьбі з атомом. Вона складається з 9 розділів, один з яких називається «Спогади», деякі з цих спогадів були зачитані.
  Також до уваги присутніх були представлені фотографії ліквідаторів катастрофи тридцятирічної давнини, показаний відеофільм «В пам'ять ліквідаторам ЧАЕС». Присутні мали змогу переглянути книги про Чорнобильську катастрофу на книжковій виставці «Незагоєні рани Чорнобиля».




субота, 10 грудня 2016 р.

Презентація книги «Дорога в безсмертя: Дмитро Коряк».

    
   8 грудня в центральній районній бібліотеці ім. А.Михайленка відбулася презентація книги «Дорога в безсмертя: Дмитро Коряк».
 Книга-реквієм, книга-спомин присвячена сину полтавської землі Дмитрові Коряку, громадському активісту, випускнику Полтавського національного технічного університету ім. Ю.Кондратюка, добровольцеві полку «Азов» Національної гвардії України, воякові з позивним «Брат».
 Учасники заходу – школярі 10-А класу ЗОШ I-III ст. №1 з болем у серці переглянули відеосюжет про Дмитра Коряка, відзнятий за декілька днів до його смерті, а також продекламували поетичні рядки з вірша полтавської поетеси Надії Гринь «Герої не вмирають», присвячений Дмитру та всім полеглим на Сході України. 
   Героям Слава!


четвер, 8 грудня 2016 р.

В лабіринтах права

    

   Правове виховання – це прищеплення знань та поваги до чинних законів і норм права, формування активної позиції щодо протиправних і антигромадянських дій. В рамках проведення тижня права та з метою підвищення ролі правової освіти відбулося засідання правового клубу «Діалог».
  На цю зустріч завітав Юрій Ночовний – начальник бюро правової допомоги. Він запропонував учасникам клубу практичне завдання, яке полягало в написанні позовної заяви та виступити в ролі адвоката при вирішенні правових спорів спираючись на законодавство України.


   Навчання-тренінг пройшло цікаво, змістовно і головне – засвідчило небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правової поведінки.


вівторок, 6 грудня 2016 р.

Живописець правди Григір Тютюнник



  5 грудня виповнилася 85-річниця з дня народження видатного земляка, народного письменника - Григора Тютюнника.
   Григір Михайлович Тютюнник народився 5 грудня 1931 р. в с.Шилівка на Полтавщині в селянській родині. Тяжкі умови дитинства відіграли згодом істотну роль і у виборі тем та сюжетів, і у формуванні світосприйняття майбутнього письменника. Його чудові твори освячені талантом правди, доброти й утверджуються як класичне надбання української літератури.
  До вашої уваги представлено віртуальну книжкову виставку «Живописець правди Григір Тютюнник».

   Тютюнник Г.М.
Твори. Книга I: Оповідання / Упоряд. А.Шевченко. Передм. О.Гончара. – К.: Молодь, 1984. – 328 с.
 Це найбільше видання літературного спадку відомого українського письменника, лауреата премії імені Лесі Українки Григора Михайловича Тютюнника (1931-1980). В першій книзі зібрані новели, розповіді і казки для дітей – жанри, в яких плідно працював письменник і в яких особливо проявився його характер.

   Тютюнник Г.М.
Твори. Книга 2: Повісті / Упоряд., післямова А.Я.Шевченка. – К.: Молодь, 1985. – 328 с.
  У другу книгу входять повісті. В них, як і в розповідях, в центрі уваги письменника його постійний герой - людина-трудівник.

    Тютюнник Григір
Облога: Вибр. твори / Передм., упорядкув. та приміт. В.Дончика. – 3-тє вид. – К.: Унів. вид-во ПУЛЬСАРИ, 2005. – 832 с.
   Українську художню прозу неможливо уявити без вагомої літературної спадщини Григора Тютюнника. Письменник у своїй творчості обрав жанр традиційний для нашої літератури – оповідання, повість. Правдивість зображуваних людських характерів, художня майстерність у відтворенні їхніх вчинків, емоцій – це те, чим найбільше приваблює він читача.

   Тютюнник Г.М.
Вибрані твори: Оповідання. Повісті. / Передм. Б.Олійника. – К.: Дніпро, 1981. – 607 с.
   До цієї книги входять кращі твори із літературного спадку відомого українського письменника.

    Григір Тютюнник
Коріння. Київ. Видавництво худож. літ. «Дніпро». – 1978. – 293 с.
   До книжки увійшли кращі твори письменника. Повість «Облога» присвячена подіям Великої Вітчизняної війни. Герої більшості оповідань прості люди колгоспного села. Вони живуть у тяжкий повоєнний час. Збірка також містить також спогади про брата – відомого письменника, автора «Виру» - Григорія Тютюнника.


пʼятниця, 2 грудня 2016 р.

Презентація книги «Війна і мир у фотографіях»

Війна висмоктує
з нас кров…
Л.Овдієнко

  Світлини про війну і мир, героїзм, патріотизм та всеперемагаючу любов. Саме так охрестив свою нову книгу «Війна і мир» полтавський письменник та журналіст Костянтин Бобрищев. Презентація книги відбулася 30 листопада в читальному залі Карлівської ЦРБ ім. А.Михайленка. Читачі давно чекали на зустріч з фотопоемою. Бо вже давно знайомі з творчістю К. Бобрищева та його музи, поетеси Людмили Овдієнко, вечір пам’яті якої проводили рік тому.
 Презентація відбулась в рамках відзначення Дня гідності і свободи на честь початку двох революцій: Помаранчевої (2004 р.) та Революції Гідності (2013 р.)
  Мета автора проекту – щоб кожен кадр книги був правдивим і залишився у пам’яті кожного, хто його побачить назавжди – була досягнута. Читачі зі сльозами на очах переглянули і жахливі чорно-білі світлини війни, і фотографії всеперемагаючої любові, життєстверджуючої молодості, мудрої старості.

Є речі, за які –хоч і на дзот:
Вітчизна, правда,
вірність ідеалам.
І віра, котра б дух
мій підіймала
До тільки їй
відміряних висот.
   Л.Овдієнко


четвер, 1 грудня 2016 р.

І стогне вічним спогадом земля

  

   28 листопада працівники Карлівської ЦРБ ім. А Михайленка спільно з 8 класом ЗОШ № 4 кл.керівник Гречко Т.П. провели урок історичної пам’яті «І стогне вічним спогадом земля», присвячений пам’яті жертв голодомору.
   Школярі згадали ті страшні тридцяті роки XX –століття, коли людям довелося пройти через зраду країни і близьких, злидні і постійний страх. Бібліотекар Ольга Головня розповіла про масове голодування, яке почалося ще в грудні 1931 року і тривало до вересня 1933 року. Учні декламували вірші про голодомор.
  До заходу був організований відкритий перегляд літератури «Чорна пляма в історії України» та запалена свіча пам’яті невинним жертвам голодоморів.



година правових знань



  Усі люди зв'язані з певним соціальним середовищем, в якому вони народжуються і формуються. Поза соціальним середовищем, поза суспільством людина немислима. Як кожний ставиться до середовища - питання важливе і для суспільства, і для окремої особи. В інтересах збереження існуючої системи суспільних відносин держава створює право - систему законів, виконання яких зберігає і зміцнює спосіб життя.
  Із правовими питаннями ми зустрічаємось часто і тому учасники правового клубу «Діалог» знову завітали до ЦРБ ім. А.Михайленка на годину правових знань, щоб поспілкуватися з начальником бюро правової допомоги Юрієм Ночовним.
  Під час зустрічі учасники клубу пригадали права дитини, які закріплені в документах про права дитини. Вирішували різні правові ситуації, а правознавець коментував і доповнював відповіді учнів.
 Керівник клубу Світлана Глазко запропонувала учням провести гру «Юридичний аукціон», де учні змагалися в конкурсах «Чорний ящик», «Заморочки із бочки», «Склади словосполучення». 
 Насамкінець Світлана Глазко та Юрій Ночовний побажали присутнім, щоб рівень правових знань та правова культура учнів піднялися на більш високий рівень. Адже обізнаність у питаннях права робить наше життя більш комфортним та захищеним, а нам надає упевненості в собі. 



субота, 12 листопада 2016 р.

Біля джерел алфавіту

  

   День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця - послідовника творців слов’янської писемності Кирила й Мефодія.
   Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Протягом багатьох років учених цікавлять питання коли і як народилася слов’янська писемність і абетка, чи мали наші предки до цього якісь інші писемні знаки?
  Про ці та інші питання дізналися учасники літературного молодіжного клубу «Джерело» під час проведення гри-подорожі «Біля джерел алфавіту», а також мали змогу позмагатися в конкурсах на визначення кращого знавця української мови. 
 Ось так, щорічно, відзначаючи це свято, ми гуртуємось задля відродження духовності та зміцнення державності.




пʼятниця, 11 листопада 2016 р.

Багатогранність таланту Великого Каменяра.


   У цьому роц іна державному рівні відзначається 160-річчя від дня народження українського письменника, поета, філософа, вченого, громадського і політичного діяча Івана Яковича Франка. (1856-1916).
  Іван Франко - діяч, який уособлює цілу епоху української культури, один з найвидатніших письменників слов'янських народів, його ім'я здобуває все ширшу світову славу. Це універсальна особистість, геній, людина нового часу, яка набагато випередила свою добу, вчений і митець європейського рівня, яких мало в історії української культури.
 До вашої уваги представлена віртуальна виставка "Багатогранність таланту Великого Каменяра".

   Гундорова Тамара.
Невідомий Іван Франко: Грані Ізмарагду. – К.: «Либідь», 2006. – 360с. ; іл.
 У книзі подаються вибрані твори Івана Франка, які супроводяться розлогими статтями-коментарями про основні аспекти культурної феноменології письменника. Вперше в українському літературознавстві розглядається цілісність культурного, філософського й художнього мислення Франка.

четвер, 10 листопада 2016 р.

Семінар-практикум "Бібліотека - територія читання"

  Усе життя людина звертається до книг по досвід, знання, мудрі поради. А дитяче та юнацьке читання є запорукою прогресу культури суспільства. Навчити дітей читати, розуміти і цінувати книгу – є одним із основних завдань бібліотечного обслуговування. Саме про це йшла мова на останньому семінарі-практикумі бібліотечних працівників «Бібліотека – територія захоплюючого читання», що відбувся 9 листопада у ЦРБ ім. А.Михайленка. Відкрила семінар директор Карлівської ЦБС Наталія Мусієнко, яка ознайомила присутніх з пріоритетами діяльності  та напрямками розвитку бібліотек
  Методичні поради та консультації: «Трансформація бібліотечного простору – шлях до відкритого читання», «Дитина і бібліотека: стимулювання читання та  комфортність обслуговування», «Робота з молоддю – шлях до подолання кризи читання» надали  бібліотекар юнацького абонементу Світлана Глазко, методист ЦРБ Ірина Григоренко, зав. районною бібліотекою для дітей Наталія Хрулич. Проведений тренінг – спілкування «Інновації в бібліотеці – вимога часу» під час якого колеги ділились своїм досвідом та новаціями в обслуговуванні користувачів, відродження інтересу до читання. На завершення семінару проведена  ділова гра «Конфліктні ситуації в бібліотеці і шляхи їх вирішення».
  Підводячи підсумки семінару бібліотекарі Карлівської ЦБС визначили спектр нових ідей щодо поліпшення своєї роботи  в обслуговуванні користувачів.




середа, 9 листопада 2016 р.

Диво українських храмів

   Усі найвищі досягнення науки, культури, мистецтва, усі свої найкращі надбання і найсміливіші поривання втілював український народ у храмових спорудах. Невелика частка цих витворів, що відповідають певним періодам історії та соціального розвитку суспільства, дійшла до наших днів. Чимало руйнівних лихоліть пронеслося над ними. І ті, що збереглися, треба доглядати й охороняти. Вони мають стати стимулами сучасної архітектурної творчості, а їх вивчення і творче осмислення необхідне для забезпечення подальшого розвитку храмового будівництва в нашій державі.
   Дізнатися більше про архітектурні форми храмів України, урочисті інтер’єри церков і соборів користувачі зможуть з книжкової виставки «Диво українських храмів».

вівторок, 25 жовтня 2016 р.

На захисті прав людини

   Незважаючи на те, що клуб «Елегія» має літературно-мистецьке спрямування, розставляючи свої акценти, час змушує повертатись до буденної може, навіть, жорстокої реальності. Тому виникла потреба зустрітись з фахівцем юридичної галузі – начальником Бюро правової допомоги Ночовним Юрієм Володимировичем. Правознавець ознайомив присутніх з діяльністю Бюро правової допомоги, що функціонує на основі Закону України «Про безоплатну правову допомогу», прийнятого 2011 року.
   З цікавістю прослухали елегівці і тематичну доповідь, що стосується спадку. На закінчення засідання юрист відповів на численні питання учасників зустрічі.


   Поетичним та музичним фоном засідання літературно-мистецького клубу «Елегія» слугували чудові вірші і пісні жовтневого ювіляра – земляка Дмитра Луценка, розповідь про творчу спадщину якого підготувала бібліотекар Світлана Плахотнича.

пʼятниця, 21 жовтня 2016 р.

В своїй душі Вітчизну я несу


     День Захисника України - не просто дата в календарі, а одне з найвизначніших свят, яке  сповнене мужності й військової доблесті. До відзначення цієї знаменної дати долучилася Карлівська ЦРБ ім. А.Михайленка і провела годину майбутнього захисника «В своїй душі Вітчизну я несу», на яку завітали учні 10-х класів ЗОШ № 3 та учасники АТО Сергій Савчук і Олександр Нечай. Сьогодні, коли над Україною нависла небезпека, повним ходом йде війна на Сході України, подібні зустрічі з захисниками нашої держави сприяють патріотичному вихованню молодого покоління.
   Гості розповіли старшокласникам про тривожні події, які відбуваються в нашій країні і не залишають байдужими нікого. Зустріч пройшла в теплій, невимушеній атмосфері, запрошені відповідали на численні запитання присутніх, а в дарунок учні декламували вірші.


    До уваги присутніх був представлений відеофільм про героїчне служіння Батьківщині. Була запалена свічка скорботи тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою.
 Бібліотекар від імені всіх присутніх висловила бійцям глибоку вдячність за мужність, відвагу і побажала всім мирного неба над головою.

субота, 15 жовтня 2016 р.

Чистий дім – перед усім

  

 В сучасному світі важко обійтися без очисних і дезинфікуючих засобів, тому що чистота – основа комфорту і здоров’я кожної людини. З розвитком технологій підвищуються вимоги до якості життя, гостро постають питання про поліпшення екології. Тому, працівники ЦРБ ім. А.Михайленка провели годину корисних порад, під назвою «Чистий дім – перед усім».
  Бібліотекар розповіла про те, що з погіршенням екології господині все більше замислюються про шкоду, яку наносять миючі та чистячі засоби людині, навколишньому середовищу. Багато людей застосовують народні методи очищення приміщень, але в наш час це нераціонально. Існує хімічна продукція по догляду за приміщеннями, яка не містить шкідливих речовин. Саме цю продукцію представила присутнім директор компанії «Фаберлік» Тетяна Жигайло. Вона розповіла про широкий вибір миючих і чистячих засобів та використання їх у побуті.
  Переконатися в якості їхньої продукції змогли присутні, спостерігаючи за дослідом, який показала консультант компанії.