Загальна кількість переглядів сторінки

вівторок, 6 грудня 2016 р.

Живописець правди Григір Тютюнник  5 грудня виповнилася 85-річниця з дня народження видатного земляка, народного письменника - Григора Тютюнника.
   Григір Михайлович Тютюнник народився 5 грудня 1931 р. в с.Шилівка на Полтавщині в селянській родині. Тяжкі умови дитинства відіграли згодом істотну роль і у виборі тем та сюжетів, і у формуванні світосприйняття майбутнього письменника. Його чудові твори освячені талантом правди, доброти й утверджуються як класичне надбання української літератури.
  До вашої уваги представлено віртуальну книжкову виставку «Живописець правди Григір Тютюнник».

   Тютюнник Г.М.
Твори. Книга I: Оповідання / Упоряд. А.Шевченко. Передм. О.Гончара. – К.: Молодь, 1984. – 328 с.
 Це найбільше видання літературного спадку відомого українського письменника, лауреата премії імені Лесі Українки Григора Михайловича Тютюнника (1931-1980). В першій книзі зібрані новели, розповіді і казки для дітей – жанри, в яких плідно працював письменник і в яких особливо проявився його характер.

   Тютюнник Г.М.
Твори. Книга 2: Повісті / Упоряд., післямова А.Я.Шевченка. – К.: Молодь, 1985. – 328 с.
  У другу книгу входять повісті. В них, як і в розповідях, в центрі уваги письменника його постійний герой - людина-трудівник.

    Тютюнник Григір
Облога: Вибр. твори / Передм., упорядкув. та приміт. В.Дончика. – 3-тє вид. – К.: Унів. вид-во ПУЛЬСАРИ, 2005. – 832 с.
   Українську художню прозу неможливо уявити без вагомої літературної спадщини Григора Тютюнника. Письменник у своїй творчості обрав жанр традиційний для нашої літератури – оповідання, повість. Правдивість зображуваних людських характерів, художня майстерність у відтворенні їхніх вчинків, емоцій – це те, чим найбільше приваблює він читача.

   Тютюнник Г.М.
Вибрані твори: Оповідання. Повісті. / Передм. Б.Олійника. – К.: Дніпро, 1981. – 607 с.
   До цієї книги входять кращі твори із літературного спадку відомого українського письменника.

    Григір Тютюнник
Коріння. Київ. Видавництво худож. літ. «Дніпро». – 1978. – 293 с.
   До книжки увійшли кращі твори письменника. Повість «Облога» присвячена подіям Великої Вітчизняної війни. Герої більшості оповідань прості люди колгоспного села. Вони живуть у тяжкий повоєнний час. Збірка також містить також спогади про брата – відомого письменника, автора «Виру» - Григорія Тютюнника.


Немає коментарів:

Дописати коментар