Загальна кількість переглядів сторінки

четвер, 23 жовтня 2014 р.

Підтримка громад в умовах воєнної загрози


    Внаслідок окупації Криму та проведення антитерористичної операції на сході України в містах та селищах по всій країні з’явилися десятки тисяч мешканців АРК та Донбасу, які покинули домівки в зонах конфлікту, побоюючись за своє життя та здоров’я. Відповідно до норм міжнародного права їх статус визначається як  внутрішньо переміщені особи (ВПО).
Але за цією сухою абревіатурою ховаються поламані людські долі та невирішені проблеми. Тому працівники публічних бібліотек підтримали ідею необхідності провадження послуг для переселенців. Серед проблем, які намагаються вирішити бібліотекарі, – труднощі з оформленням реєстрації за місцем проживання, допомога в пошуку житла та роботи. Працівники бібліотек надають безкоштовний доступ до мережі Інтернет, консультують щодо користування «Скайпом» та електронною поштою, з яких переселенці можуть дізнатися про новини з зони АТО, зв’язатися з рідними та близькими, які залишилися на території Донецької та Луганської областей.
 В Карлівській центральній районній бібліотеці пройшов тренінг «Бібліотеки на допомогу переселенцям»  для фахівців району.  Їх метою було отримання бібліотекарями знань та навичок, необхідних для надання консультаційних та бібліотечно-інформаційних послуг переселеним особам. Також учасники навчання дізналися про особливості участі внутрішньо переміщених осіб у виборчих процесах. Як змінити місце голосування, які документи для цього необхідні та куди подавати заяву — все це на практиці освоювали учасники тренінгу. Проконсультувати переселенців, як реалізувати їхнє право на волевиявлення — важливе завдання, яке можуть виконати бібліотеки. У цей нелегкий для країни час книгозбірні повинні спрямовувати свої зусилля на допомогу тим, хто стикається з тимчасовими труднощами, надаючи їм безкоштовну підтримку та бібліотечні послуги.


Немає коментарів:

Дописати коментар