Загальна кількість переглядів сторінки

суботу, 27 вересня 2014 р.

Бібліотека в сучасному світі     30 вересня в Україні традиційно відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це свято символізує глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури.
Книгозбірні додають нам мудрості, стають нашим дороговказом на шляху інформаційного простору, наповнюють наші серця неповторними емоціями та як незгасимий смолоскип освітлюють шлях життя. Доносячи до людей увесь спектр інформаційних потоків, вони сприяють всебічному розвитку особистості, вихованню кращих громадських якостей і патріотичної свідомості населення.
     Багато див на землі, створених природою і зроблених руками людини. Чи не найбільше диво з див - книга, у ній увесь неосяжний світ. Як незгасимий смолоскип, освітлює шлях людині книга. І завжди цей смолоскип був у руках бережливих, надійних руках бібліотекарів. На плечі бібліотекаря лягає велика відповідальність, адже щоб підібрати книгу відповідно до смаків та інтересів відвідувача необхідно в першу чергу самому бути високоінтелектуальною людиною та вміти неупереджено судити про літературу.
Бібліотекарі – це порадники на шляху до вершини знань та мудрості, збирачі духовних скарбів та провідники у світ непізнаного. Символічно, що саме в день Віри, Надії, Любові і матері їх Софії (мудрості) відзначається це свято. Сама назва - Всеукраїнський свідчить, що це свято не тільки професійне, а загальнонародне, адже саме через бібліотеки, на різних етапах життя, проходить все населення України, бо без книги, нема знань, поступу вперед.
Всеукраїнський день бібліотек – свято всіх громадян, рівних у праві користуватися бібліотеками, їх ресурсами та послугами. У цей День ми відзначаємо високу місію Бібліотеки та Бібліотекаря: інформувати та просвіщати, організовувати безперешкодний доступ до інформації та ресурсів для всіх громадян, допомагати і навчати орієнтуватися у потоці інформації, сприяти оволодінню навичками пошуку та використання ресурсів на різних носіях. Адже книга – невичерпне джерело знань, яке дає людям і надію, і віру, і любов, це могутня зброя, здатна збуджувати думку, запалювати серце, збагачувати душу.
Наскільки важливою є роль книги в житті людини, кожен з нас переконався на власному досвіді. Вона духовно збагачує, сприяє фаховому зростанню, задовольняє найвибагливіші наукові та культурні потреби, передає нагромаджені людством упродовж багатьох тисячоліть мудрість і знання.
Спираючись на вітчизняні бібліотечні традиції, які простежуються ще з доби Ярослава Мудрого, ви наполегливо працюєте на благо нашої Вітчизни задля розвитку її економіки, науки та культури, духовних і творчих можливостей всього українського народу. Сьогодні бібліотека як соціальний інститут покликана об’єднувати під одним дахом людей різного віку і професії. Вона як справжній храм духовності відкриває себе тисячам душ, дарує їм надію, єднає на добрі справи.
Ви, бібліотекарі, – представники однієї з найпрекрасніших професій, якій притаманні творчий неспокій, прагнення оволодівати новими знаннями, ідеями, інформацією та вміння залучати до них своїх читачів. Переконана, що наша бібліотечна нива й надалі колоситиметься добрими зернами людської мудрості, які ви щедро засіваєте у стінах своїх бібліотек, де зростатимуть нові покоління мудрих і допитливих шанувальників книги. Бажаємо процвітання нашим бібліотекам, а бібліотечним працівникам – натхнення і плідних звершень, міцного здоров’я і достатку, віри, надії, любові і мудрості у виконанні благодійної місії на користь рідної України.


Немає коментарів:

Дописати коментар