Загальна кількість переглядів сторінки

понеділок, 8 вересня 2014 р.

Звертаючись до історії - будуємо майбутнє

9 вересня 2014 року виповнюється 25 років від часу створення «Народного Руху України за перебудову» -  громадсько-політичної сили, яка об'єднала у своїх лавах на той час найбільш патріотично налаштованих громадян різних політичних переконань, починаючи від радикальних націоналістів до ліберально налаштованих комуністів. Рух згуртував, незалежно від етнічного походження усіх, хто підтримував демократичні реформи в Україні.
Для бібліотекарів Карлівської ЦБС, на відзначення цієї дати та з метою розповсюдження інформації серед користувачів, працівниками центральної районної бібліотеки був проведений історичний урок «Народний рух України: перемоги, поразки, трагедії, надії».
До уваги присутніх була представлена якнайповніша інформація про діяльність «Народного Руху України за перебудову» від дати створення до наших днів. Історія розвитку Руху нерозривно пов'язана із становленням державотворчих процесів незалежної України. Народний Рух України своїм власним прикладом навчив українців відстоювати свої права, став потужним чинником формування громадянського суспільства в країні. Завдяки активній діяльності членів цієї організації Україна здобула Незалежність.
Серед діячів Народного Руху є і наші земляки. Розповідь про відважну та непохитну Оксану Мешко, уродженку села Старі Санжари Полтавської області, вразила присутніх. Метою життя цієї жінки була українська ідея – незалежна та вільна держава, служінню їй вона присвятила всю себе. Її доля приклад незламності та віри в свій народ.Тут ви можете прочитати  короткий життєпис Оксани Мешко.
На відкритому перегляді літератури «Державність. Демократія. Реформи.»  було представлені книги, статті та інші документи про діяльність Народного Руху України. На жаль в фондах бібліотек ще досить мало видань даної тематики, вона потребує подальшого вивчення та висвітлення, що дасть можливість посилити інтерес громадськості до історичних подій кінця 1980-х - початку 1990-х років та процесів, які відбуваються у державі та стане чинником консолідації суспільства.


Немає коментарів:

Дописати коментар