Загальна кількість переглядів сторінки

вівторок, 9 вересня 2014 р.

Сучасний бібліотекар: нові підходи до обслуговування читачів

Після літньої перерви бібліотекарі Карлівської ЦБС зібралися на запланований семінар. Темою обговорення стало спілкування та співпраця працівників бібліотек та користувачів.
Розвиток процесів інформатизації суспільства, комп’ютеризація діяльності соціальних інститутів змінили вимоги людей до бібліотечного обслуговування, призвели до змін у читацькому складі, мотивах їх звернення до бібліотек, читацьких пріоритетах, вплинули на склад інформаційних ресурсів бібліотек. Тому, щоб не втратити користувача слід шукати нові підходи в обслуговуванні.
На початку семінару учасники прослухали лекцію "Бібліотечне спілкування як складова якості обслуговування користувачів", в якій зверталась увага на психологічний та етичний аспект відносин з читачами, нові форми роботи бібліотек.
Консультація щодо нових підходів взаємодії з користувачами була доповнена презентаціями та відеоматеріалами про досвід роботи бібліотек України та зарубіжжя.
Найцікавішим стало практичне заняття з створення реклами бібліотек. Кожен із учасників отримав домашнє завдання продумати рекламну кампанію послуг своєї книгозбірні. Бібліотекарі були креативними і творчими, вони розповідали про вже проведені заходи та про свої  плани та ідеї. Цікавими були виступи Туменко Марини (зав. Кумівської СБФ), Сліченко Оксани (зав. Ланнівської СБФ), Вус Таміли (зав. Варварівської СБФ), Павленко Алли (зав. Федорівської СБФ). Вони ділилися досвідом створення нового іміджу бібліотеки, проведення флешмобів, акції "Бібліотека іде до людей", буккроссингу, давали поради з створення інформативних рекламних засобів.

Ця зустріч стала досить позитивною на тлі проведення обласних громадських обговорень "Бібліотека в житті громади: йдемо у майбутнє разом". Всі бібліотеки включилися  в проведення обговорення, використовуючи рекомендації отримані на семінарі.


Немає коментарів:

Дописати коментар