Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 25 жовтня 2013 р.

Голос і душа пісенної Полтавщини

Уклін тобі, перлина України,
За неповторний, невмирущий спів
І нескінченні ті пісні однині,
Як пам'ять тих, хто так тебе любив...Уже майже дев’ять років голос Раїси Панасівни Кириченко звучить тільки в записах. І квиток на такий концерт не купиш, і букет незрівнянній Козачці не вручиш… Утім немає у цьому світі й настільки величезного залу, який вмістив би одночасно всіх, хто віднаходить для особистого перегляду записи її концертів, спогадів, присвячені їй кінофільми. Те життя, яке Раїса Кириченко подарувала кожній своїй пісні, воістину незгасиме, адже ми продовжуємо, як і раніше, черпати наснагу з цілющого джерела її любові до рідної землі, до нашої славної історії, до батьківського порога і сивої берегині – матері…
Тож днями у бібліотеці пройшов День інформації з нагоди 70-річчя від дня народження Героя України, народної артистки, лауреата Національної премії ім. Т.Г.Шевченка, повного кавалера ордена княгині Ольги, Берегині української пісні Раїси Панасівни Кириченко.
Вшанувати пам'ять славетної землячки та прослухати бесіду «Це голос наш. Це – пісня. Це – душа», прийшли учні 9 – Б класу Карлівської ЗОШ №1. На початку зустрічі юна співачка Ніка Канівець привітала гостей піснею Р.Кириченко «Скаче в полі білий кінь». Звучали записи пісень нашої землячки і у виконанні солістів ансамблю «Господарочка» районного будинку культури. До уваги присутніх було представлено відеопрезентацію «Диво осені – квітка остання».
Гідно й гордо прожила своє благословенне піснею життя Р.Кириченко, стала голосом покоління, даруючи свої вистраждані, вимолені пісні. Тому й любимо її, і пам’ятаємо, і над цією пам’яттю не владні роки.         

Немає коментарів:

Дописати коментар