Загальна кількість переглядів сторінки

середа, 6 листопада 2013 р.

Виставка-ярмарка соціально-значущих видань

Книги по праву вважаються носіями віко­вої мудрості, відіграють важливу просвіт­ницьку роль у суспільстві, водночас задо­вольняючи наукові та культурні потреби наших співгромадян, збагачують їхні душі. У нашій державі багато робиться для того, щоб любов до книги була невичерпною, а тому велика увага приділяється книгови­давничій справі з метою примноження уже існуючих вічних цінностей. Про це йшлося на відкритті у Карлівці виїзної книжкової виставки-ярмарку, який відбувся в РБК 16 жовтня.
Про те, що в Полтавській області програ­ми з підтримки книговидання діють з 2005 року, розповіла начальник відділу видав­ничої справи та забезпечення діяльнос­ті департаменту управління інформацією департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко. З 2007 року Інститутом стратегічної політики України та благодійним фондом «Схід-Захід разом» започатковано патріотичний, загальнонаціональний про­ект «Україна: історія великого народу», який має на меті донесення до свідомості людей інформації про дійсну історію України, про історичні корені її народу. А в грудні 2012 року прийнято відповідну обласну комп­лексну програму, заходи якої спрямова­ні на реалізацію державної інформаційної політики, книговидання та книгорозповсюдження, найбільш повного забезпечення області різноплановою інформацією, со­ціально- значущою видавничою продукцією місцевих авторів.
Присутні на заході юні друзі книг-старшокласники з міських шкіл - з інформації головного спеціаліста відділу видавничої справи Владислава Васильця довідались, що за період дії згаданих програм і проекту було видано 83 назви соціально значущих книг загальним тиражем близько 65 тисяч примірників, на видання яких з обласного бюджету було виділено більше 2 млн 325 тис. грн. Це літературно-художні видання, історико-краєзнавча література, довідкові та інформаційні видання - енциклопедії, словники тощо. Значна увага приділяється виданню книжок для дітей. Закладання основ інтересу до читання в майбутньому сприятиме становленню людини як особистості, виховання її моральною, духовною і творчою, прищеплення їй професійних і наукових знань. Саме на це спрямовані соціальні ініціативи Президента В. Януковича в частині сприяння всебічному розвитку кожної дитини.
Облдержадміністрація та обласна рада надають підтримку засобам масової інформації, зокрема журналу «Дієслово» - полтавській літературній криничці для дітей та юнацтва, який став трибуною шкільних і районних, міських літоб'єднань, гуртків, а також самодіяльних авторів. Детальніше про це літературно-художнє видання розповіли член редколегії журналу, карлівський міський голова Володимир Слєпцов та член Національної спілки письменників України Лідія Черпакова. Тож юні слухачі довідалися, що засновником «Дієслова» є видавництво «Полтавський літератор», керівником проекту-директор видавництва Анатолій Карпенко, головним редактором з першого по восьмий номер був член НСПУ, НСЖУ, лауреат премій імені І.П.Котляревського, Панаса Мирного, Заслужений працівник культури України Володимир Тарасенко, до складу редколегії входять Олена Гаран, Іван Нечитайло, Віталій Скакун та інші. Творці журналу також запросили творчу юнь теж спробувати свої сили на його сторінках. Лідія Василівна передала в дарунок районній бібліотеці ряд номерів журналу.

Виставку книжок, які останнім часом є особливо затребуваними карлівськими читачами і свідчать про різноплановість української літератури, запропонувала для ознайомлення методист центральної районної бібліотеки Наталія Мусієнко і запросила до подальшого зміцнення інтелектуального потенціалу за допомогою літератури, адже випадкова зустріч з потрібною книгою може змінити життя.











Немає коментарів:

Дописати коментар