Загальна кількість переглядів сторінки

вівторок, 15 жовтня 2013 р.

Тиждень паліативної та хоспісної допомоги


Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги відзначають щорічно у другу суботу жовтня. Ініціатором відзначення є Всесвітній альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги в усьому світі. Цього року Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги припадає на 13 жовтня.
Паліативна допомога - це комплексний підхід, мета якого - забезпечити максимальну якість життя пацієнта з невиліковним (смертельним) захворюванням і членів його родини шляхом запобігання та полегшення страждань завдяки ранньому виявленню й точному діагностуванню проблем і проведенню адекватних лікувальних заходів, а також надання психосоціальної та моральної підтримки.
Відповідно до сучасних міжнародних підходів та концепцій, паліативна медицина повинна бути невід'ємною, інтегрованою складовою медичного обслуговування та соціальної опіки. Декларація ВООЗ (1990) та Барселонська декларація (1996) закликають усі держави світу включити паліативну допомогу в структуру національних систем охорони здоров'я.
В ці дні бібліотеках району пройшли різноманітні заходи. В центральній районній бібліотеці було організовано перегляд літератури «Подолаємо біль разом» та проведено бесіду «Хоспісна та паліативна допомога - місток до життя».

Всі ці заходи покликані привернути увагу держави і суспільства до проблем людей, хворих невиліковними хворобами. Немає коментарів:

Дописати коментар