Загальна кількість переглядів сторінки

четвер, 31 травня 2018 р.

Засідання правового клубу «Діалог»


31 травня 2018 року напередодні Дня захисту дітей у Карлівській районній бібліотеці ім. А. Михайленка відбулося засідання правового клубу «Діалог» (керівник Світлана Глазко) у якому взяли участь учні 8 класу гімназії імені Ніни Герасименко. На засідання, у якості експертів, завітали почесні гості – начальник  відділу «Карлівське бюро правової допомоги» Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Ночовний та інспектор Карлівського районного відділу з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Ілля Мелещенков.
Керівник Бюро правової допомоги розповів школярам про історію запровадження Міжнародного дня захисту дітей, як одного з найстаріших міжнародних свят, його офіційне затвердження, символи та традиції відзначення цієї дати в Україні.
Кожна дитина має беззаперечне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише свято для самих дітей, а й нагадування дорослим і суспільству загалом про необхідність захищати права неповнолітніх, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими громадянами своєї країни, – зазначив Юрій Ночовний.
У ході заходу члени клубу вкотре дізналися не лише про свої права та обов’язки, а і відповідальність за свої дії, щоб літні канікули пройшли з користю і без проблем.

четвер, 24 травня 2018 р.

Безоплатна правова допомога


Спеціаліст Карлівського бюро правової допомоги допоміг літньому громадянину припинити шлюбні правовідносини
До відділу «Карлівське бюро правової допомоги» Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся 68-річний громадянин П., який повідомив, що він має статус внутрішньо переміщеної особи, проживає в одному з сіл Карлівського району, дружина проживає у м. Донецьк, бажання приїхати до нього не має, шлюб розірвати спільно відмовилася. Громадянин звертався до Карлівського районного суду декілька разів, але ухвалами суду йому було відмовлено у відкритті провадження у справі.
За результатами розгляду письмового звернення громадянина про надання йому безоплатної вторинної правової допомоги з вищезазначеного питання, наказом в.о. директора Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги було уповноважено головного спеціаліста відділу «Карлівське бюро правової допомоги» Дмитра Плахотничого на здійснення представництва інтересів особи в суді.

Полтавська Оаза Шанувальників Української Книги


Бібліотекарі Карлівської ЦРБ ім. А.Михайленка взяли участь в роботі універсальної книжкової виставки-ярмарку «ПОШУК», що відбулась 23-24 травня на базі Полтавської обласної наукової бібліотеки ім. І. Котляревського.
Книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК» - Полтавська Оаза Шанувальників Української Книги – знакова подія в світі книги та читання. Напередодні Дня слов’янської писемності та культури, Дня філолога та Дня працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І.П. Котляревського стала справжнім коворкінгом, що об’єднує українських видавців, поліграфістів, дистриб’юторів, учених, бібліотекарів, творчі спілки, державні та громадські організації.
Карлівчани долучилися до презентації письменників Львівщини, в ході якої познайомились з чудовим авторським виконанням поезій Ольги Берези, Любові Ведути, Людмили Пуляєвої; презентації книги Лани Перлунайнен «Мазепа»; презентації спогадів підпільниці Марії Савин «Тисяча доріг», яке проводило видавництво «Смолоскип».
Серед цікавинок книжкового заходу – інтерактивний куточок «Друкарська майстерня», де відвідувачі змогли ознайомитися з етапами створення книги та оцінити подвижницький труд видавців.


Та найбільш хвилюючою була автограф-сесія письменника, головного редактора обласної газети «Панорама» (м. Суми), автора книги «Іловайськ» Євгена Положія. Автор розповів про незабутні зустрічі з учасниками АТО – прототипами своєї книги. Пишаємося героїзмом наших синів, братів, батьків. Присутні були об’єднані єдиною думкою – ми прагнемо миру… Автор радо підписав книгу читачам Карлівської ЦРБ та сфотографувався на згадку.
Завітайте до нашої книгозбірні! 
Книга, що вражає, чекає на вас!

вівторок, 22 травня 2018 р.

Нові книги на полицях бібліотеки

   Лис В.
  Камінь посеред саду : роман / Володимир Лис. – 2-ге вид. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 256 с.
   Жив собі звичайний чоловік, до міри успішний, до міри щасливий… Але в житті, мабуть, кожного настає мить, коли розумієш, що все летить шкереберть. І те, що здавалося міцним і справжнім, виявляється марнотою – робота, родина, кохання… Та годі – чи кохав ти взагалі по-справжньому?! Що це? Криза середнього віку? Поклик власної душі, яку ти давно занедбав? У житті Андрія Трояна настав саме такий момент. Коли треба вирішити, хто ти, де ти й куди йдеш…

   Кінг С.
  Чорний дім : роман / Стівен Кінг , Пітер Страуб ; пер.з англ. З.Дюг. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 800 с.
  Жахливі вбивства дітей змушують 35-річного Джека Сойєра, детектива з Лос-Анджелеса, що раптово пішов у відставку на злеті блискучої кар’єри, знову взятися до справи. Він довго намагався триматися осторонь цього розслідування, бо відчував: темне та містичне з самого дитинства, що про нього намагався не згадувати багато років, повернулося і кличе його до країни Багряного Короля. Він має пригадати, ким є у світі Двійників і знайти відповідь, хто і навіщо викрадає малюків.

   Ремарк Е.-М.
 Чорний обеліск. Тріумфальна арка. Ніч у Лісабоні : романи / Ерих Марія Ремарк ; пер. з нім. Є. Поповича, М. Дятленка, А. Плюто ; худож. О. Семякін. – Харків :  Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 912 с.
 Часи, коли народитися, не обирають. Життя героїв Ремарка, як і його самого, припало на лихоліття. Війна, що ламає долі, втрата ілюзій, еміграція, хиткість та безнадія… Але, незважаючи на будь-які випробування, люди не втрачають ані мужності, ані внутрішньої сили та залишаються спроможними на самопожертву, справжню дружбу та велике кохання…

  Кокотюха А.
  Біла ніч : роман Андрій Кокотюха ; передм. О.Пагірі. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 288 с.
    Максим Коломієць на псевдо Східняк – командир невловного летючого відділу УПА, який не дає спокою окупаційній Червоній армії на Волині. Через особливу тактику складається враження, що відділ Східняка діє в кількох місцях одночасно. Майор НКВД Полинін має особистий рахунок до Коломійця, бо вважає його зрадником. Тому до відділу Східняка засилають агента із завданням знищити командира.

   Вилар Симона
  Нормандская легенда. Принцесса викингов : роман / Симона Виллар. – Харьков : Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2017. – 368 с.
  Честь для викинга Ролло  всегда была превыше всего, даже любви. Да и что значит для него рыжеволосая строптивая пленница, если, согласно предсказанию, он должен стать могущественнейшим правителем? А поможет ему в этом младший брат Атли, ведь именно для брата и привез Ролло дерзкую девчонку, о которой теперь сам думает не переставая…

Дружня зустріч інтелектуалів


  19 травня команда «Що? Де? Коли?» м. Карлівки відвідала м. Гадяч, де зустрілась з інтелектуалами місцевого клубу «Магніт». У всіх учасників зустрічі була абсолютно єдина мета – отримати максимальне задоволення від гри. І вона здійснилась.
   А допомогли карлівчанам в здійсненні своєї мрії шановані краянами люди – депутат обласної ради  Володимир Литвин, голова Карлівської районної ради Петро Світлик, депутат районної ради Микола Олексієнко, які не стоять осторонь інтелектуального руху земляків і надали спонсорську допомогу для організації поїздки. Щиро дякуємо меценатам!
   Клуб «Що? Де? Коли?» м. Карлівки об’єднує дві команди розумних і завзятих: «Вікторія» та «Еквілібріум». В ході першого сезону гри учасники потоваришували, кожен гравець виявив свою яскраву індивідуальність, пройнявся командним духом. Вже з’явились претенденти на володарювання Совою Мудрості сезону.
  Всі ці якості і продемонстрували карлівчани в ході товариської зустрічі зі своїми однодумцями з гадяччини.
 Що може бути смачнішим, ніж козацький куліш в приємному товаристві! Під час пікніку на природі, який організували господарі, інтелектуали показали і інші свої здібності: виконувати пісні під гитару, танцювати і навіть, інсценізувати улюблені з дитинства казки!
  Сповнені чудовими враженнями, повертались Карлівчани додому. Є що згадати, є чим пишатись, є чому навчитись… Дружбі між нашими клубами бути! 
   P.S. З вересня інтелектуальний клуб «Що? Де? Коли?» м. Карлівки розпочне другий сезон. Набираємо нові команди. Ласкаво просимо!


четвер, 17 травня 2018 р.

Обереги, що не губляться в віках


  19 травня Україна святкує Всесвітній день Вишиванки. Це свято покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.
  У цей день працівники Карлівської ЦРБ ім. А.Михайленка вирішили не просто вбратися в національний одяг, а й провести просвітницьку роботу, спрямовану на відновлення національної пам’яті, ознайомлення з традиціями створення і носіння вишиванок, та сучасними тенденціями в їх оздобленні.



  Сьогодні вишиванки одягати стало модно, стильно, це прояв гордості, патріотизму та ознака  національної приналежності. До Дня вишиванки бібліотекарі провели флешмоб «Обереги, що не губляться в віках».


  Учасники свята мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Вишиванка цвіте над Україною», яка була організована працівниками книгозбірні.


Тож одягаймо, друзі, вишиванки, щоб українців побачив світ!

середа, 16 травня 2018 р.

Європейські перегони


В рамках святкування Дня Європи в Україні працівники Карлівської ЦРБ ім. А.Михайленка спільно із спеціалістами відділу культури і туризму Карлівської РДА провели бібліотечний квест «Європейські перегони» в якому взяли участь учні  10-А класу ЗОШ № 1 (кл. керівник Мартиненко К.П.). 


Захід проводився з метою виховання в учнів поваги до національних, духовних та культурних надбань європейських народів. На початку бібліотекар Світлана Глазко ознайомила школярів з культурою, традиціями країн Європи та цікавими фактами про них.
Учасники квесту були поділені на дві команди і розрізнялися за жовтими та синіми смайликами. Були задіяні всі три поверхи будівлі РБК а карти та вказівники допомагали учням вибрати правильний маршрут до станцій історична, літературна, знаменитостей та кулінарна, де вони отримували наступне завдання. За кожну правильну відповідь школярі отримували ключ. Перемогу здобули ті, хто отримав більше ключів.
У такий ігровий та ненав’язливий спосіб хлопці та дівчата мали змогу поглибити й закріпити свої знання про країни ЄС та їх традиції. На заході панувала справжня європейська –  невимушена та весела атмосфера. Під кінець пізнавального та цікавого дійства переможці отримали солодкі призи. 



   А на закінчення заходу був проведений флешмоб 
«Україна – це Європа».


Це руки янгола, це руки особливі!


  До всесвітнього Дня медичних сестер члени літературно-мистецького клубу «Елегія» провели своє засідання під промовистою назвою «Це руки янгола, це руки особливі!» Та й не дивує така тематика заходу, бо серед активних «елегівців» є люди з особливо щирими серцями і лагідними руками – медичні сестри Любов Гріфанова, Світлана Борець та Любов Зірка. Користуються серед карлівчан  заслуженими повагою та авторитетом, адже не одну людину вирвали з тенет хвороби. Тож святкові побажання, чудові вірші звучали для них –  "сестричок", як ласкаво називає їх народ.
 А екскурс в минувшину здійснила Зоя Бондаренко. Краєзнавець, яка пильно вивчає минувшину Карлівського краю, познайомила зі своїм черговим доробком–працею «Розвиток медицини на Карлівщині».


четвер, 10 травня 2018 р.

Пам'ять вічно жива


   Минають роки, відлітають у вічність, але є дати непідвладні часу. Минуло вже 73 роки від Дня перемоги над нацизмом в Другій світовій війні. Та пам’ять про ті події завжди буде жити в наших серцях. Адже День пам'яті та примирення - свято особливе. Це день великої радості та гордості, але водночас великого смутку, оскільки перемога дісталася нашому народу жахливою, неймовірно високою ціною.
 З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення у ЦРБ ім. А.Михайленка було проведено урок реквієм «Пам'ять вічно жива» на який завітали учні 8 А класу ЗОШ № 1 (кл. керівник Білоус І.Г.). Під час заходу, школярі познайомилися зі сторінками історії періоду Другої світової війни. Дізналися про героїчні подвиги наших земляків – Героїв Радянського союзу та переглянули фотоальбом «Їх доля Україна - вона єднає їх через роки»(http://biblioteka2012.blogspot.com/search?updated-max=2015-05-29T11:06:00%2B03:00&max-results=7&start=14&by-date=false)
 Головною метою заходу стало вшанування безсмертної пам’яті ветеранів війни та виховання в підростаючого покоління поваги до захисників нашої Батьківщини.



четвер, 3 травня 2018 р.

Що? Де? Коли?

  

  Шоста гра інтелектуального клубу «Що? Де? Коли?» пройшла в атмосфері бойового драйву, оптимізму та жартів. Цьому сприяла наша перемога в товариській грі з командами м. Гадяча. 
  Ми надзвичайно вдячні досвідченим товаришам з цього славного міста за чудовий приклад у вірності своїй  справі. Хотілося б, щоб рух «Що? Де? Коли?» на Карлівщині мав такий досвід і відлічував десятки років, як це має місце в Гадячі.


середа, 2 травня 2018 р.

Читай зі смаком!

  

  В Карлівській районній бібліотеці ім. А.Михайленка стартувала мобільна книжкова виставка «Читай зі смаком!» в рамках реалізації проекту Молодіжної секції УБА «Display – кросинг». Концепцію і дизайн виставки уже розроблено, ми придумали ідею візуального оформлення, додали аксесуари та ілюстративний матеріал.
 Запрошуємо всіх користувачів бібліотеки завітати до нашої книгозбірні та ознайомитися з матеріалами, представленими на книжковій виставці. Вишукані, елегантні, незвичні літературні присмаки не залишать байдужими читачів і змусять їх прочитати якомога більше книг. 

ЧИТАЙТЕ ЗІ СМАКОМ! РАЗОМ З НАМИ!