Загальна кількість переглядів сторінки

середа, 25 квітня 2018 р.

Чорних дат у людства є немало, кожна з них – це міна під прогрес, найстрашніше, що усіх спіткало - вибух на Чорнобильській АЕС


   26 квітня 1986 року сталась страшна катастрофа в історії людства -  вибух реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Долі багатьох людей різних професій - цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи, змінилися назавжди. І через 32 роки цей день ще досі змушує задуматися про можливі наслідки діяльності людини. Пам'ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу. Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий.
   Згадати історію аварії на Чорнобильській АЕС та поглибити знання про неї бібліотекарі Карлівської ЦРБ ім. А.Михайленка запросили учнів 8 класу ЗОШ № 4 (кл. керівник Ротань І.А.) на годину скорботи «Чорних дат у людства є немало, кожна з них – це міна під прогрес, найстрашніше, що усіх спіткало - вибух на Чорнобильській АЕС».
 На зустріч із школярами завітали голова районної громадської організації «Союз Чорнобиль» Віктор Володимирович Ляскало та учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Олексій Олександрович Пирлик і Юрій Олександрович Бровко, які поділилися із присутніми тяжкими спогадами ліквідаторів аварії. Про цю страшну подію – вибух атомного реактора, з вуст школярів звучали сумні рядки віршів. Щоб краще зрозуміти, що відбувалось у той час, учні переглянули відеофільм про події на АЕС.

Що? Де? Коли?


До яскравого ланцюга культурних подій квітня додалась нова ланка – приїзд гадяцького  клубу «Що? Де? Коли?».
Товариська зустріч карлівських команд «Вікторія», «Еквілібріус» та гадяцьких «Магніт», «Число Авокадо», «Гадяч» відбулась в читальному залі бібліотеки ім. А.Михайленка.  Святкова гра промайнула в позитивних емоціях. Гравці були об'єднані командним духом. Незважаючи на те, що гості грають в цю інтелектуальну гру вже вісімнадцятий рік, перемогла карлівська команда «Еквілібріус», яка провела лише п’яту гру! Тож карлівчанам є чим пишатися й на кого рівнятись! 
До речі, гості були в захваті від раритетів Карлівського історико-краєзнавчого музею і бережливого ставлення до них краян.


пʼятниця, 20 квітня 2018 р.

Нові книги на полицях бібліотеки

 
   Талан С.
  Коли ти поруч / Світлана Талан. - 3-тє вид. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 320 с.
  Льоша хотів бути в радості та в горі, у багатстві та в бідності, але не у хворобі… Коли близька подруга видала її таємницю, коли власні батьки відсахнулись від неї, як від прокаженої, - хто його засудить? А вони ж могли жити разом довго та щасливо чи померти в один день – загинути тоді, на зануреній у туман трасі. Того дня Даша, самовіддана медсестра, сама спливаючи кров’ю, вибралася з понівеченого в аварії «жигульонка», щоб надати допомогу тим, хто її потребував. Так вона заразилася. Даша не знає як, але вона повинна жити далі. 

  Талан С.
 Розколоте небо : роман / Світлана Талан ; передм. О. Хвостової. – 2-ге вид. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 352 с.
 Україна, 1930-ті роки. Варя виросла в заможній родині, у якій вміли та любили працювати, тому й господарство мали міцне. Але прийшли інші, лихі часи. Почалася колективізація, і все, що люди заробили своїм потом, потрібно було віддати… Хіба ж хто знав, яка страшна біда чекає на ці щедрі землі? Годі було уявити, що голодна смерть спустошить все навколо. Втративши чоловіка, родичів, Варя залишилася сама з маленькими дітьми. Хто зможе їх врятувати?

субота, 7 квітня 2018 р.

Дорогі коллеги!

 У це урочисте свято сердечно вітаємо Вас 
з Воскресінням Христовим
 Бажаємо Вам і вашим рідним у ці весняні дні відчути повноту життя, щедроти української землі та родинне тепло. Нехай Господь дарує Вам любов, радість, мир та злагоду на довгії літа. Бажаємо всім здоров’я, добробуту й успіхів у добрих ділах!
   Хай збуваються всі Ваші найзаповітніші мрії, щоб всі благі починання і прагнення були доведені до кінця, щастя вам і великої любові! Христос воскрес!

середа, 4 квітня 2018 р.

ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!

   Великдень – одне із найшанованіших релігійних свят, яке символізує радість життя, надії і сподівання. Вже традиційно у світлий великодній понеділок Карлівський районний будинок культури  запрошує до себе народних умільців та поціновувачів національних ремесел на фестиваль народної творчості в рамках обласного свята "Воскресни, писанко!"
   Бібліотекарі ЦРБ ім. А Михайленка не залишись осторонь святкування Великодня та підготували для карлівчан фотозону «Карлівка-2018», де всі охочі мали змогу сфотографуватися на пам'ять про світле і радісне свято.  А також представили виставку робіт бібліотекаря Світлани Плахотничої, яка прекрасно поєднувалась з виставковими роботами інших майстрів. 
  Оскільки епіцентром святкових подій стала писанка та всі її великодні атрибути, кожен гість фестивалю міг взяти участь у майстер-класах з писанкарства і виготовити власноруч писанку, на якій відображався настрій, бажання та емоції. Цього дня усі бажаючі мали змогу відвідати святковий концерт та насолодитися святковою атмосферою. 
 Організовуючи святкові заходи, ми прагнемо подарувати краянам можливість відчути справжню велич християнського свята



Краса народного ремесла


  Днями у Районному будинку культури відбулася творча зустріч з обдарованою людиною, яка добре знає свою справу– Оксаною Березою
 Спеціалісти відділу культури і туризму спільно з бібліотекарями підготували презентацію робіт чарівної майстрині, в яких показали її вміння з простих речей зробити унікальні і красиві речі. Доповнилася зустріч показом мод, де маленькі гості продемонстрували вироби пані Оксани.
  Щоб більше дізнатися про те, як можна зробити таку красу власноруч, які є види робіт та техніка їх виконання, працівники книгозбірні підготували для присутніх перегляд  літератури «Краса народного ремесла».

вівторок, 3 квітня 2018 р.

Літературний диліжанс «В гості до Гоголя»


Завжди в того, 
хто палить «Мертві душі»,
згоря, мов смолоскип,
душа жива…
   Напередодні 1 квітня, що асоціюється в нас з Днем гумору, колектив читацького клубу «Елегія» зібрався на літературний диліжанс, присвячений Дню народження нашого земляка Миколи Гоголя. Цими днями  в Полтаві проводиться 10 гоголівський фестиваль «В гостях у Гоголя». Тож читачі познайомились з доробками гостей фестивалю, прем’єрою господарів «Страшна помста».
  Бібліотекар Світлана Плахотнича повідомила цікаві факти з життя письменника, прочитала ліричні твори Ліни Костенко, І.Драча, Д.Павличка присвячені Гоголю.
І сум, і жаль,
І висновки печальні,
І слово, непосильне для пера
Душа пройшла всі стадії печалі
Тепер уже сміятися пора…


понеділок, 2 квітня 2018 р.

Воскресни, Писанко!


Щовесни на Великдень, коли природа пробуджується і несе оновлення усьому живому, розцвітають в українських оселях писанки. Незважаючи ні на що, традиція писання писанок не загинула і сьогодні стократно відроджується на нашій Землі, приваблює нових прихильників.
У неймовірний вир писанкарства можна і треба зануритись під час обласного свята «Воскресни, писанко!», що традиційно проходить у м. Карлівка у світлий Великодній понеділок.
Аби побачити на власні очі барвисті та витончені, тендітні та мальовничі писанки та шкрябанки, дряпанки та мальованки, зануритися у неймовірний світ народного мистецтва запрошуємо 09 квітня 2018 року до районного будинку культури.
Кожен гість фестивалю матиме змогу реалізувати свій прихований творчий потенціал, виразити свої бажання, емоції, настрій, відобразивши це на писанках, виробах з глини на гончарному крузі, магічних оберегах – ляльках-мотанках, створених власними руками в ході проведення майстер–класів в нашій великодній арт-майстерні,  а також спробувати свої сили у ткацтві та «живописі» вовною та просто помилуватися витворами народного мистецтва, підживитися позитивною енергетикою виробів сакрального мистецтва.
Всіх учасників заходу чекає частування пасхальними дарами – свяченою паскою та крашанками, та ще багато чого цікавого... А на згадку про свято кожен зможе придбати великодній сувенір на свій смак і гаманець.
Краще з кращого для вас – у Карлівці, 09 квітня, на другий день Великодня. Поспішайте! 

У програмі свята:
З 9-ої години - великодній вернісаж національних ремесел, виставка – продаж виробів народних умільців Полтавщини
З 10-ої години - проведення майстер – класів
З 11-ої години - урочисте відкриття свята
З 12-ої години - святкова концертна програма

Шануймо обряди наших предків та пишімо писанки. І святкуймо разом ВЕЛИКДЕНЬ!