Загальна кількість переглядів сторінки

суботу, 24 лютого 2018 р.

Впровадження УДК: Основи систематизації документів за класифікаційною системою УДК

 Зважаючи на велику кількість виникаючих запитань про пересистематизацію фондів і каталогів, розміщення фондів у вільному доступі, для напрацювання узгодженої політики щодо впровадження УДК в бібліотеці, 23 лютого 2018 року в ЦРБ ім. А. Михайленка відбувся семінар-практикум «Впровадження УДК: Основи систематизації документів за класифікаційною системою УДК» для бібліотечних працівників району.
 На семінарі були присутні Начальник відділу культури і туризму Карлівської РДА Тетяна Обифіст та головний спеціаліст відділу культури Наталія Гончарова, які підвели підсумки фінансово-господарської, організаційно-творчої діяльності бібліотек у 2017 році, окреслили перспективи їх розвитку у 2018 році.
  Під час спілкування було обговорено багато важливих тем, що стосуються класифікаційної системи, визначено напрями подальшої спільної діяльності бібліотечних працівників, прийнято рішення щодо нагальних проблем, які виникають у процесі індексування документів за УДК.
  Завідуюча відділу комплектування та обробки літератури Людмила Березененко надала лаконічну, але змістовну первинну інформацію про УДК, низку необхідних посилань, а також запропонувала покроковий план дій щодо впровадження нової класифікації як у процесах опрацювання бібліотечних фондів, так і у розстановці фонду та в облікових процесах і відповідній документації.
 Методист Ірина Григоренко запропонувала присутнім переглянути мультимедійну презентацію «Універсальна десяткова класифікація: методика індексування» та підготувала «Таблиці зіставлення індексів ББК і УДК».
  Далі відбулося жваве обговорення питань застосування УДК для систематизації документів та організації фондів, методики переведення існуючих фондів з системи ББК на УДК. Учасники семінару почерпнули багато корисної інформації і залишились задоволеними від дискусій та порад.
Немає коментарів:

Дописати коментар