Загальна кількість переглядів сторінки

субота, 24 лютого 2018 р.

Впровадження УДК: Основи систематизації документів за класифікаційною системою УДК

 Зважаючи на велику кількість виникаючих запитань про пересистематизацію фондів і каталогів, розміщення фондів у вільному доступі, для напрацювання узгодженої політики щодо впровадження УДК в бібліотеці, 23 лютого 2018 року в ЦРБ ім. А. Михайленка відбувся семінар-практикум «Впровадження УДК: Основи систематизації документів за класифікаційною системою УДК» для бібліотечних працівників району.
 На семінарі були присутні Начальник відділу культури і туризму Карлівської РДА Тетяна Обифіст та головний спеціаліст відділу культури Наталія Гончарова, які підвели підсумки фінансово-господарської, організаційно-творчої діяльності бібліотек у 2017 році, окреслили перспективи їх розвитку у 2018 році.
  Під час спілкування було обговорено багато важливих тем, що стосуються класифікаційної системи, визначено напрями подальшої спільної діяльності бібліотечних працівників, прийнято рішення щодо нагальних проблем, які виникають у процесі індексування документів за УДК.
  Завідуюча відділу комплектування та обробки літератури Людмила Березененко надала лаконічну, але змістовну первинну інформацію про УДК, низку необхідних посилань, а також запропонувала покроковий план дій щодо впровадження нової класифікації як у процесах опрацювання бібліотечних фондів, так і у розстановці фонду та в облікових процесах і відповідній документації.
 Методист Ірина Григоренко запропонувала присутнім переглянути мультимедійну презентацію «Універсальна десяткова класифікація: методика індексування» та підготувала «Таблиці зіставлення індексів ББК і УДК».
  Далі відбулося жваве обговорення питань застосування УДК для систематизації документів та організації фондів, методики переведення існуючих фондів з системи ББК на УДК. Учасники семінару почерпнули багато корисної інформації і залишились задоволеними від дискусій та порад.




Наша мова солов’їна


 «Мова – жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування». Цей вислів належить відомому українському письменнику–класику Панасу Мирному. З нагоди відзначення Міжнародного Дня рідної мови у книгозбірні ім. А. Михайленка спільно з 9-А класом ЗОШ № 3 (кл. керівник – Шведенко О.М.) пройшла година рідної мови «Наша мова солов’їна».
  З розповіді бібліотекаря Ольги Головні присутні дізналися про історію свята, нелегкий шлях утвердження української мови, почули імена тих, хто у важкі часи піднімав свій голос на захист рідної мови. Ознайомилися з яскравою та пізнавальною книжковою виставкою «Українська мова – диво калинове».
 Потім були змагання знавців української мови, учні поділилися на 2 команди і за кожну правильну відповідь команда отримувала 1 бал. Тож присутні продемонстрували кмітливість та довели, що добре знають свою рідну мову. У цьому інтелектуальному змаганні одна команда набрала 69 – балів, а друга -74.
 Сподіваємося, що цей захід розширив кругозір усіх учасників і відкрив для кожного багатобарвний світ рідної мови.



Нові книги на полицях бібліотеки

    Май Л.
  У любви два берега : роман / Лана Май. – Харьков : Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2017. – 256 с.
 Алиса и Женя – идеальная семья. Но только на первый взгляд. Через год в браке Алиса осознает, что муж отдалился от нее. После одной из командировок Женя признается Алисе, что изменил ей… Это становится последней каплей. Подруга Галина советует девушке отомстить мужу, закрутив интрижку. Встреча с галантным французским адвокатом превращает жизнь Алисы в настоящую сказку. Она теряет голову в обьятиях любовника, но вдруг понимает, что все еще любит мужа. Бурная река терзаний, сомнений и испытаний захлестывает девушку. К какому берегу пристанет сердце Алисы?

   Лис В.С.
  Соло для Соломії : роман / Володимир Лис ; передм. Т. Прохаська. – 4-те вид. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. – 368 с.
  Вона йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих… Карколомні події XX століття – війна, примусова колективізація – події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та у межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за якими немає нічого, окрім чисел. А як щодо історії однієї людини, жінки, котра прагла звичайного земного щастя?

середа, 21 лютого 2018 р.

Захист прав споживача та стягнення грошових коштів за депозитним договором за участі представника бюро правової допомоги


У травні 2017 року до відділу «Карлівське бюро правової допомоги» Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин С., який повідомив, що між громадянином С. і Кредитною спілкою «Полтава i полтавці» був укладений договір про внесення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок. Відповідно до даного договору спілка прийняла на депозитний рахунок грошову суму в розмірі 8000,00 (вісім тисяч) грн. 00 коп. строком на 18 (вісімнадцять) місяців. Однак умови договору після спливу строку не були виконані, кошти не повернуті. На думку громадянина С. кредитна спілка «Полтава i полтавці» порушила умови договору та всупереч вимог чинного цивільного законодавства кошти вкладів не повернула, тому він змушений звернутися до суду за захистом своїх прав.
Після надання громадянином С. всіх необхідних документів, за його письмовим зверненням, йому було надано безоплатну вторинну правову допомогу, відповідно до наказу Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, як особі, яка перебуває під юрисдикцією України, якщо її середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення. Для надання безоплатної вторинної правової допомоги було уповноважено начальника відділу Ночовного Юрія Володимировича.

вівторок, 20 лютого 2018 р.

Вони помирали, щоб жила Україна


 Уже декілька років Україна живе іншим життям, іншими цінностями після тих подій, які розділили історію нашої країни на до і після. Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і вдячність за все, що її бійці зробили для нас. Вони пожертвували своїм життям за щастя інших, за кращу долю для своєї держави. 
  До дня вшанування трагічних подій на Майдані, в пам'ять про полеглих за майбутнє України бібліограф Марина Плюта провела бесіду «Вони помирали, щоб жила Україна». 
 Більш детально ознайомитися з трагічними подіями Революції Гідності та героїв Небесної Сотні користувачі нашої бібліотеки мають змогу на перегляді літератури «Небесна Сотня, ви тепер святі…».


пʼятниця, 16 лютого 2018 р.

У чарах кохання


 Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів. Воно надихало поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І, якби поставити собі за мету прочитати все, що написано про нього, людині не вистачило б цілого життя. Не випадково існує багато чарівних легенд, обрядів, заснованих на цьому прекрасному почутті.
  З нагоди Дня Святого Валентина до районної бібліотеки ім. А.Михайленка завітали учасники літературно-молодіжного клубу «Джерело» на романтичну вечірку під магічною назвою «У чарах кохання». Бібліотекар Марина Наумова спільно з практикантом ПНПУ імені В.Г. Короленка Аліною Хомутовою підготували розповідь про історії кохання, які хвилюватимуть та захоплюватимуть людей ще багато років і, навіть, століть.
 Під час заходу юнаки і дівчата дізналися про історію виникнення свята закоханих, декламували вірші класиків української літератури, взяли участь в інтелектуальних та рухливих конкурсах «Модельєри», «Етикет», «Ваші дії», «Кулінарний». 
  Для відвідувачів нашої бібліотеки організовано романтичну книжкову виставку під назвою «Любов придумана не нами - вона від Бога нам дана".

четвер, 15 лютого 2018 р.

На крилах любові

 Ось уже 17 століть поспіль закохані всього світу відзначають найромантичніше свято – День святого Валентина. Цього дня навіть повітря сповнене коханням. Амури поспішають поєднати пари, почуття яких перевірені часом і допомагають зустрітися половинкам, які загубилися серед юрби.  Чудовий звичай вітати єдиних, бажаних саме 14 лютого. Який би дарунок ви не отримали чи не вручили комусь, головне, щоб це було зроблено з любов'ю. От і працівники Карлівської ЦРБ ім. А.Михайленка вирішили привітати людей з обмеженими фізичними можливостями і провели для них літературно-музичне свято «На крилах любові».
  Бібліотекар Інтернет-центру Анна Верпета та бібліограф Марина Плюта ознайомили присутніх з історією виникнення свята та традиціями його святкування в різних країнах світу. Розповіли про найдавнішу валентинку, яка зберігається у Британському музеї в Лондоні і підписана герцогом Орлеанським Чарльзом. Із легенд учасники заходу дізналися чому кожен шукає свою половинку і чому його називають святом чарівності, романтики і любові. Приємних та яскравих вражень гостям додали конкурси: «Ти мені подобаєшся», «Ромашка-передбачення», «Комплімент», «Відомі люди з ім’ям Валентин і Валентина», «Ти без мене не ти, я без тебе – не я». А музичні відео-вітання, які звучали під час заходу додавали романтичної та теплої атмосфери в залі.