Загальна кількість переглядів сторінки

субота, 27 вересня 2014 р.

Бібліотека в сучасному світі



     30 вересня в Україні традиційно відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це свято символізує глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури.
Книгозбірні додають нам мудрості, стають нашим дороговказом на шляху інформаційного простору, наповнюють наші серця неповторними емоціями та як незгасимий смолоскип освітлюють шлях життя. Доносячи до людей увесь спектр інформаційних потоків, вони сприяють всебічному розвитку особистості, вихованню кращих громадських якостей і патріотичної свідомості населення.
     Багато див на землі, створених природою і зроблених руками людини. Чи не найбільше диво з див - книга, у ній увесь неосяжний світ. Як незгасимий смолоскип, освітлює шлях людині книга. І завжди цей смолоскип був у руках бережливих, надійних руках бібліотекарів. На плечі бібліотекаря лягає велика відповідальність, адже щоб підібрати книгу відповідно до смаків та інтересів відвідувача необхідно в першу чергу самому бути високоінтелектуальною людиною та вміти неупереджено судити про літературу.
Бібліотекарі – це порадники на шляху до вершини знань та мудрості, збирачі духовних скарбів та провідники у світ непізнаного. Символічно, що саме в день Віри, Надії, Любові і матері їх Софії (мудрості) відзначається це свято. Сама назва - Всеукраїнський свідчить, що це свято не тільки професійне, а загальнонародне, адже саме через бібліотеки, на різних етапах життя, проходить все населення України, бо без книги, нема знань, поступу вперед.
Всеукраїнський день бібліотек – свято всіх громадян, рівних у праві користуватися бібліотеками, їх ресурсами та послугами. У цей День ми відзначаємо високу місію Бібліотеки та Бібліотекаря: інформувати та просвіщати, організовувати безперешкодний доступ до інформації та ресурсів для всіх громадян, допомагати і навчати орієнтуватися у потоці інформації, сприяти оволодінню навичками пошуку та використання ресурсів на різних носіях. Адже книга – невичерпне джерело знань, яке дає людям і надію, і віру, і любов, це могутня зброя, здатна збуджувати думку, запалювати серце, збагачувати душу.
Наскільки важливою є роль книги в житті людини, кожен з нас переконався на власному досвіді. Вона духовно збагачує, сприяє фаховому зростанню, задовольняє найвибагливіші наукові та культурні потреби, передає нагромаджені людством упродовж багатьох тисячоліть мудрість і знання.
Спираючись на вітчизняні бібліотечні традиції, які простежуються ще з доби Ярослава Мудрого, ви наполегливо працюєте на благо нашої Вітчизни задля розвитку її економіки, науки та культури, духовних і творчих можливостей всього українського народу. Сьогодні бібліотека як соціальний інститут покликана об’єднувати під одним дахом людей різного віку і професії. Вона як справжній храм духовності відкриває себе тисячам душ, дарує їм надію, єднає на добрі справи.
Ви, бібліотекарі, – представники однієї з найпрекрасніших професій, якій притаманні творчий неспокій, прагнення оволодівати новими знаннями, ідеями, інформацією та вміння залучати до них своїх читачів. Переконана, що наша бібліотечна нива й надалі колоситиметься добрими зернами людської мудрості, які ви щедро засіваєте у стінах своїх бібліотек, де зростатимуть нові покоління мудрих і допитливих шанувальників книги. Бажаємо процвітання нашим бібліотекам, а бібліотечним працівникам – натхнення і плідних звершень, міцного здоров’я і достатку, віри, надії, любові і мудрості у виконанні благодійної місії на користь рідної України.


понеділок, 15 вересня 2014 р.

Обговорюємо зміни до Основного Закону

На часі очікуванні зміни до Конституції, що відповідатимуть реаліям сьогодення. Тому в читальному залі центральної районної бібліотеки ім. А.Михайленка, за участю заступника голови райдержадміністрації В.І.Пушкарьової, заступника голови районної ради В.М.Каплоухого, секретаря міської ради О.Л.Стовбуна, представників громадських організацій та засобів масової інформації відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Україна: вірність обраному шляху (обговорюємо зміни до Конституції України)».
На початку засідання учасники «круглого столу» вшанували пам'ять загиблих героїв, які несли військову службу в зоні проведення антитерористичної операції, хвилиною мовчання.
На порядок денний було винесено наступні питання:
1. Конституція України – історичний екскурс.
2. Зміни до Конституції України по реалізації реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні.
Екскурс в історію становлення Конституції присутнім допомогла зробити методист Карлівської центральної районної бібліотеки ім.А.Г.Михайленка Н.С.Мусієнко. Було представлено до перегляду відеоролик «20 кроків до мрії. Конституція Пилипа Орлика».
З роз'ясненнями з другого питання виступили заступник голови районної ради В.М.Каплоухий та головний спеціаліст юридичного сектору апарату райдержадміністрації Ю.В.Скубіна.
Свої думки та пропозиції щодо проекту змін до Конституції України висловили начальник районного управління юстиції І.А.Сущенко, секретар міської ради О.Л.Стовбун та голова районної громадської організації жіночої ради Спілки жінок Полтавщини В.Г.Білоус.
За підсумками засідання, було зазначено, що основні зміни, які планується внести до Конституції України спрямовані на зміцнення матеріально-фінансової основи місцевого самоврядування.

вівторок, 9 вересня 2014 р.

Сучасний бібліотекар: нові підходи до обслуговування читачів

Після літньої перерви бібліотекарі Карлівської ЦБС зібралися на запланований семінар. Темою обговорення стало спілкування та співпраця працівників бібліотек та користувачів.
Розвиток процесів інформатизації суспільства, комп’ютеризація діяльності соціальних інститутів змінили вимоги людей до бібліотечного обслуговування, призвели до змін у читацькому складі, мотивах їх звернення до бібліотек, читацьких пріоритетах, вплинули на склад інформаційних ресурсів бібліотек. Тому, щоб не втратити користувача слід шукати нові підходи в обслуговуванні.
На початку семінару учасники прослухали лекцію "Бібліотечне спілкування як складова якості обслуговування користувачів", в якій зверталась увага на психологічний та етичний аспект відносин з читачами, нові форми роботи бібліотек.
Консультація щодо нових підходів взаємодії з користувачами була доповнена презентаціями та відеоматеріалами про досвід роботи бібліотек України та зарубіжжя.

понеділок, 8 вересня 2014 р.

Звертаючись до історії - будуємо майбутнє

9 вересня 2014 року виповнюється 25 років від часу створення «Народного Руху України за перебудову» -  громадсько-політичної сили, яка об'єднала у своїх лавах на той час найбільш патріотично налаштованих громадян різних політичних переконань, починаючи від радикальних націоналістів до ліберально налаштованих комуністів. Рух згуртував, незалежно від етнічного походження усіх, хто підтримував демократичні реформи в Україні.
Для бібліотекарів Карлівської ЦБС, на відзначення цієї дати та з метою розповсюдження інформації серед користувачів, працівниками центральної районної бібліотеки був проведений історичний урок «Народний рух України: перемоги, поразки, трагедії, надії».
До уваги присутніх була представлена якнайповніша інформація про діяльність «Народного Руху України за перебудову» від дати створення до наших днів. Історія розвитку Руху нерозривно пов'язана із становленням державотворчих процесів незалежної України. Народний Рух України своїм власним прикладом навчив українців відстоювати свої права, став потужним чинником формування громадянського суспільства в країні. Завдяки активній діяльності членів цієї організації Україна здобула Незалежність.
Серед діячів Народного Руху є і наші земляки. Розповідь про відважну та непохитну Оксану Мешко, уродженку села Старі Санжари Полтавської області, вразила присутніх. Метою життя цієї жінки була українська ідея – незалежна та вільна держава, служінню їй вона присвятила всю себе. Її доля приклад незламності та віри в свій народ.Тут ви можете прочитати  короткий життєпис Оксани Мешко.
На відкритому перегляді літератури «Державність. Демократія. Реформи.»  було представлені книги, статті та інші документи про діяльність Народного Руху України. На жаль в фондах бібліотек ще досить мало видань даної тематики, вона потребує подальшого вивчення та висвітлення, що дасть можливість посилити інтерес громадськості до історичних подій кінця 1980-х - початку 1990-х років та процесів, які відбуваються у державі та стане чинником консолідації суспільства.

субота, 6 вересня 2014 р.


Чи знаєте ви, що…
… 10 вересня 2014 року виповнюється 120 років з дня народження кінорежисера, кінодраматурга, класика світового кінематографа, письменника Олександра Петровича Довженка.
… з сімнадцяти років Довженко — студент Глухівського учительського інституту, закінчивши який у 1914 році, отримує направлення до Житомира.
… 1921 роцi Довженка було вiдряджено на дипломатичну роботу спочатку до Варшави, а потiм до Берлiна.
… із 1926 року О.Довженко режисер Одеської кінофабрики. Дебютував як кінорежисер і кінодраматург комедіями «Вася-реформатор», «Ягідка кохання», пригодницьким фільмом «Сумка дипкур’єра».
… у 1930 році Довженко зняв свій найвідоміший фільм «Земля», визнаний геніальним у багатьох країнах світу. На Брюссельському кінофестивалі «Земля» увійшла до 12 найкращих фільмів усіх часів і народів.
… Довженко двічі був на волосині від смерті.
… за фільм «Мічурін» О.Довженко отримав Державну премію СРСР у 1949 році.
… за своє життя митець поставив 14 ігрових і документальних творів, написав 15 літературних сценаріїв і кіноповістей, 2 п’єси, автобіографічну повість, понад 20 оповідань.
Вам це цікаво?
Ви хочете знати більше?
Тоді звертайтеся до каталогів і картотек, а також до книжкових фондів і періодичних видань Карлівської районної бібліотеки імені А.Михайленка

Крізь серпанок віків

     "Карлівщина - ніжність лебедина, Богом обдарована земля" - в цьому ще раз переконалися відвідувачі Карлівського історико-краєзнавчого музею - члени літературно-мистецького клубу "Елегія". Клуб, що діє при Карлівській районній бібліотеці імені А.Михайленка об'єднує активних, небайдужих жінок, що цікавляться народними традиціями, сприяють відродженню й збереженню культурних та духовних цінностей. Тож із задоволенням доторкнулися до історичної спадщини Карлівщини, поринули у далеке минуле рідного краю, згадали визначних земляків, що прославили рідний край. А допомогли в цьому гостинні працівники музею. Екскурсовод Тетяна Жолонко провела змістовну екскурсію залами музею.
  По закінченню історичної подорожі було проведено традиційне обговорення, хвилинку поезії. Літературно-мистецька скарбничка поповнилась новими подіями культурного життя України. Дискусія відбувалася жваво, активно, бо учасниці клубу "Елегія" впевнені, що це їх життя і воно проходить хвилина з хвилиною, тож жити треба, насолоджуючись кожною миттєвістю
бути закоханою
в дощ
в спеку
в сонячний ранок
в похмуру архітектуру
в неповторність облич
в паперовість книг
це доля
це чудова доля
це щастя