Загальна кількість переглядів сторінки

вівторок, 10 вересня 2013 р.

Буктрейлер на роман Анатолія Михайленка "Ордалія"

Перший буктрейлер – перша перемога

З 1 травня по вересень 2013 року, з ініціативи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара та управління культури Полтавської обласної державної адміністрації, проходив обласний тур Всеукраїнського конкурсу буктрейлерів «Оживають герої на екрані у рекламі».
Що таке буктрейлер? Це короткий відеоролик за мотивами книги. Основне його завдання – розказати про книгу, зацікавити та заінтригувати читачів. За кордоном буктрейлери з'явилися в 2002 році, а популярність здобули з розвитком YouTube та його аналогів. Вперше на публіці ролик був показаний в 2003 році. Це був буктрейлер до десятого романа вампірської саги Крістін Фіхан «Темна симфонія». Тоді це більше нагадувало музичний кліп. Зараз в США над створенням буктрейлерів працюють провідні кіностудії. В Росію та Україну цей спосіб просування книги прийшов у 2009 році.
Інноваційний спосіб реклами книг завойовує популярність як серед спеціалістів видавництв та бібліотек, так і серед читачів.  Зараз на цій царині себе випробовують ті працівники бібліотек, які  мають хоч якийсь досвід роботи з відповідними комп’ютерними технологіями та технічне обладнання для створення відео.
Перша робота Карлівської центральної районної бібліотеки, виконана в рамках  обласного туру конкурсу буктрейлерів «Оживають герої на екрані у рекламі» була визначена переможцем та приймає участь у Всеукраїнському  конкурсі буктрейлерів, оголошеному ДЗ «Державна бібліотека України для юнацтва» разом із Українською бібліотечною асоціацією. Сам ролик - присвята Анатолію Михайленку – письменнику, нашому земляку, імя якого носить центральна районна бібліотека.
Роман «Ордалія», про який ведеться в відеоролику - це розповідь про село, де народився та виріс письменник – село Володимирівку Карлівського району. Час описаний у творі – Велика Вітчизняна війна. Карколомні переплетіння доль та подій зацікавлять читачів різного віку. Книга не відпускає до останньої сторінки гостротою сюжету та непідробною любов’ю до рідного краю, до людей та життя. Присвячена вона автором матері та всім матерям, на плечі яких лягли надлюдські випробування.
Ми запрошуємо всіх ознайомитися з нашим буктрейлером та висловити свою думку про відеоролик та книгу. Це наша перша спроба створити роботу такого плану та ми і далі будемо працювати над створенням буктрейлерів, бо маємо у фондах досить багато достойних видань, які несправедливо забуті читачами або невідомі їм.


Немає коментарів:

Дописати коментар