Загальна кількість переглядів сторінки

середу, 4 вересня 2013 р.

Історія України в подіях і особах

Віртуальна книжкова виставка

Ю.Сорока Чигиринські походи


Сорока Ю.В. 
     Чигиринські походи / Ю.В.Сорока; худож.-оформлювач О.Г.Жуков. - К.: Шанс, 2012. - 128 с.

      У цій книжці, на основі історичних джерел та робіт українських і закордонних вчених, зроблена спроба висвітлити Чигиринські походи, що, злившись із сірою стрічкою української Руїни, протягом тривалого часу залишилися поза увагою української історичної науки й освітлювалися головним чином російськими вченими.

Ю.Мицик Тиміш та Юрій Хмельницькі


Мицик Ю
    Тиміш та Юрій Хмельницькі / Ю. Мицик; худож.-оформлювач Є.В.Вдовиченко. - К.: Видавничий дім "Прадес", 2012. - 120 с.

    Про гетьмана України Богдана Хмельницького написано велику кількість досліджень. А от про життя його синів Тимоша (1632 - 1653) та Юрія (1641 - 1685) відомо значно менше, хоча вони зіграли свою неабияку роль в історії України. Про життя братів Хмельницьких й розповідається в цій книжці.

Ю.Сорока Походи Богдана Хмельницького


Сорока Ю.В.
     Походи Богдана Хмельницького / Ю.В.Сорока; худож.-оформлювач Є.В.Вдовиченко. - К.: Техніка, 2012.- 120 с.

    Походи 1648 р. Богдана Хмельницького, та особливо його перемоги під Жовтими водами та Корсунем, створили умови для формування самостійної Української держави - Гетьманщини. Перемога під Зборовом примусила поляків підтвердити старовинні права українського козацтва і таким чином заклала підвалини української державності. Давайте спробуємо у деталях роздивитися ті події, встановити напрямки руху козаків, місця їхніх перемог і поразок.

Т.Гончарук Дем'ян Многогрішний


Гончарук Т.Г.
   Дем'ян Многогрішний / Т.Г.Гончарук; худож.-оформлювач О.М. Артеменко. - К.: Видавничий дім "Прадес", 2012. - 120 с.

    З усіх козацьких гетьманів Лівобережжя другої половини 17 - 18 ст. Дем'ян Гнатович Многогрішний лишається, напевно, майже незнаним, але, без сумніву, це була людина непересічна. Автор книги спробує на підставі опублікованих історичних джерел розглянути вже відомі науковцям сторінки життя та діяльності гетьмана, хоча і невідомих сторінок у біографії Многогрішного досі залишається чимало.


Ю.Сорока Чорна рада


Сорока Ю.В.
    Чорна рада / Ю.В.Сорока; худож.-оформлювач П.С.Риженко. - К.: ІНТЕР ПРОЕКТ, 2012. - 120 с.

     XVII сторіччя. Кінець Хмельниччини. Україна зазнала чи не найтяжчих часів: тривала боротьба за вплив на неї між Річчю Посполитою і Московським царством, панував розбрат, запеклі суперечки серед козацької верхівки Війська Запорізького. Україна фактично розпалася на дві частини - Правобережну і Лівобережну. Остаточний розкол країни закріпила Чорна Рада, яка відбулася у червні 1663 року в Ніжині. У цій книжці автор спробує розглянути Чорну Раду з точки зору її впливу на історичну долю нашої держави.


І.Коляда, С.Марченко, О.Кирієнко Битва під берестечком


Коляда І.А.
    Битва під Берестечком / І.А.Коляда, С.А.Марченко, О.Ю.Кирієнко; худож.-оформлювач О.Г.Жуков. - К.: Шанс, 2012. - 128 с.

   Наймасштабнішою битвою періоду Української національно-визвольної війни 1648 - 1654 років була битва під Берестечком, де в бою зіткнулися, з одного боку, козацько-селянське військо Богдана Хмельницького, його союзники кримські татари та військо Речі Посполитої - з іншого.


П.Кралюк Князі Острозькі


П.М. Кралюк
    Князі Острозькі / П.М.Кралюк. - К.: ПАТ "ДАК "Укрвидавполіграфія", 2012. - 128 с.

    Дана книга має науково-популярний характер і тому не претендує на відкриття нових наукових істин. Автори ставили перед собою завдання лише систематизувати матеріал, а також, у міру можливостей, звернути увагу на найбільш яскраві та найбільш значимі для нашої історії діяння князів Острозьких.


Л.Тома Володимир Вернадський


Тома Л.В. 
    Володимир Вернадський / Л.В.Тома. - К.: ПАТ "ДАК "Укрвидав-поліграфія", 2012. - 128 с.

     В історії науки важко уявити вченого, який би зробив так багато для людства, як Володимир Вернадський. Природознавець, філософ, основоположник генетичної мінералогії, біогеохімії, радіогеології, вчення про живу речовину, теорії ноосфери як якісно нового стану розвитку біосфери, він був "хрещеним батьком" багатьох науково-дослідних інститутів, музеїв, наукових шкіл, організатором і першим президентом Української академії наук, захисником академічних свобод, принципів демократії, справедливого розв'язання національного питання в Україні.

І.А.Коляда, Є.В.Биба Отаман Іван Сірко


Коляда І.А.
     Отаман Іван Сірко / І.А.Коляда, Є.В.Биба; худож.-оформлювач О.Г.Жуков. - Харків: Фоліо, 2012. - 121 с. - (Знамениті українці).

    Іван Сірко - один з найвидатніших політичних діячів і полководців України. Своєю ініціативою, енергією і воєнною вдачею Сірко здобув на Запоріжжі небувалу шану. Вісім разів Запорізька Січ обирала його кошовим отаманом. Відчайдушно, із усім козацьким заповзяттям протистояв він татарсько-турецьким нападам, що загрожували геноцидом українському народові. Узявши участь у 55 битвах, Сірко майже завжди виходив із них переможцем, що й уславило його серед нащадків навіки.


І.Коляда Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Петро Дорошенко, Іван Мазепа


Коляда І.А.
    Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Петро Дорошенко, Іван Мазепа / І.А.Коляда; худож.-оформлювач О.М.Артеменко. - Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2012. - 472 с.

    Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Петро Дорошенко, Іван Мазепа - це безумовно, знакові постаті української історії. За минулі століття їхні імена не були забуті, як не забуто їхню боротьбу за свободу і незалежність України. А боротьба ця була жорстокою і позначена багатьма трагічними подіями. Проте кожен з гетьманів не зійшов з обраного шляху і до кінця залишився вірним своїм переконанням.

О.Сільвестров Олег Блохін


Сільвестров О.В.
    Олег Блохін / О.В.Сільвестров. - Харків: Фоліо, 2012. - 121 с.

    Олег Блохін - гравець, масштаби таланту й досягнення якого охоплюють не тільки радянський і український, але й світовий футбол у цілому. Восьмиразовий чемпіон СРСР, володар Кубка кубків УЄФА і Суперкубка УЄФА, кращий бомбардир збірної СРСР і чемпіонату СРСР, володар "Золотого м'яча  (звання кращого футболіста Європи) 1975 року - це тільки невелика частина досягнень Блохіна-гравця. Є чим пишатися і Блохіну-тренеру - він перший наставник в історії українського футболу, якому вдалося вивести збірну країни до фінальної частини чемпіонату світу, дійшовши разом із нею 2006 року до чвертьфіналу.

С.Швець Переяславська Рада


Швець С.А.
   Переяславська Рада / С.А.Швець. - Харків: ПЕТ, 2012. - 128 с.

     В історії України, напевно, немає більш суперечливої в оцінках істориків події, ніж Переяславська рада 1654 року. Ще М.Грушевський слушно зауважував, що ніхто ні тоді, у XVII столітті, ні пізніше й гадки не мав про те, якого значення набуде з часом ця подія для нашої країни. І зараз залишається більше питань, ніж відповідей. У виданні наведено матеріали з багатьох джерел, у яких з різних точок зору висвітлюється проблема українсько-російського зближення 1653 - 1655 років.
   
Ю.Мицик Св.Петро Могила


Мицик Ю.А.
    Св. Петро Могила / Ю.А.Мицик. - К.: ПАТ "ДАК "Укрвидавполіграфія", 2012. - 128 с.

    Значення діяльності святого Петра Могили - одного з найвидатніших церковних, культурних і політичних діячів України - важко переоцінити. Недарма час, протягом якого він був митрополитом, називають Могилянською добою. Київська митрополія при Петрі Могилі набута найбільшої самостійності та авторитету за весь період XIII - XVIII ст. 1996 року Петра Могилу було причислено до лику святих Православної Церкви.

Немає коментарів:

Дописати коментар