Загальна кількість переглядів сторінки

середа, 5 лютого 2020 р.

Новинки літератури!

Кралюк П.М.
Петро Конашевич-Сагайдачний – творець української нації? / Петро Кралюк; худож.-оформлювач О.А. Гугалова-Мєшкова. – Харків: Фоліо, 2019.- 170 с. 
Ця книга присвячена видатному полководцю, гетьману Петру Конашевичу –Сагайдачному. Автор приділяє увагу творенню образу цього персонажа як у істричній, так і художній літературі. Розглянуто його діяльність у контексті історичних подій на початку XVII ст.     Коломієць Р.Г.
Гнат Хоткевич / Р.Г. Коломієць. – Харків: ТОВ «СИЦИЯ», 2019. – 121 с.
Гнат Хоткевич (187701938) – митець небаченого в українській художній культурі масштабу творчості: бандурист, письменник, мистецтвознавець, театральний діяч, історик, педагог, етнограф, художник… Український Леонардо до Вінчі – таким він уявляється сьогодні.   Чухліб Тарас
Магнат, Козак і Гайдамака. Боротьба за владу Русі-України з Короною Польською (1569-1769 р.р.). – К.: Вид.дім «Києво-Могилянська академія», 2018. – 256 с.
У книзі розкривається проблема боротьби за владу Русі-України та Корони Польської від Люблінської унії 1568 р. до Коліївщини 1768-1769 р.р. висвітлюються владні повноваження центральних, земських (місцевих), гродських (міських), військових та двірських інституцій Корони Польської. Видання розраховане на студентів, усіх, хто цікавиться історією України.


Кучерук О.С.
Петро Могила: дослідження та спостереження. – К.: Парлам. Вид-во, 2019. – 168 с. – (Серія «Славетні постаті України»). 
У книзі висвітлено окремі питання могилознавства, зокрема проблеми використання П.Могилою герба, заходи зі створення ним на підставі тогочасної європейської практики Лаврської школи, історію поховання князя Володимира Святого в Десятинній церкві та «віднайдення» його молей митрополитом П.Могилою.Горобець В.
Гетьман Брюховецький. Життя у славі, владі та ганьбі. – К.: Парлам. Вид-во, 2019. – 440 с.
Книга розповідає про одного з найбільш суперечливих персонажів козацької історії – гетьмана Лівобережжя України в 1663-1668 роках Івана Брюховецького. Життя яскравого представника доби так званої Руїни, його політична, військова і дипломатична діяльність репрезентовано на широкому історичному тлі, у контексті хитросплетеної взаємодії різноманітних чинників.


Кучерук Олександр
Пам’ятники від слова пам'ять. Історичні розвідки / О. Кучерук. – Парлам. Вид-во, 2019. – 376 с. 
У книзі під спільною обкладинкою зібрано історії окремих пам’ятників і паяних місць столиці України міста Києва. Дослідження ґрунтується на розвідках, апробованих у формі статей у фаховій періодиці. Текс широко ілюструється планами, фотографіями, як відомими, так і нещодавно виявленими.

Немає коментарів:

Дописати коментар