Загальна кількість переглядів сторінки

субота, 22 лютого 2020 р.

В Україні проживаєм, а чи мову її знаєм?


21-го лютого всі народи світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому. В цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це великий скарб народу.
З нагоди Міжнародного дня рідної мови СПТУ-50 завітали до ЦРБ ім. А.Михайленка на мовознавчий марафон «В Україні проживаєм, а чи мову її знаєм?». Присутні довідалися про історію відзначення цього свята, його значення для збереження та розвитку мов світу. Поезії, які лунали на заході, розкрили для читачів барвистий світ українського слова, його велич та силу. А ще молодь показала гарні знання з рідної мови під час лінгвістичних конкурсів та мовознавчих вправ.
Відзначення Міжнародного дня рідної мови було спрямовано на забезпечення учнів інформацією про шлях становлення української мови, прищеплення і розвиток почуття патріотизму, національної гордості за мову, за тих, хто передав нам у спадок цей неоціненний скарб.



пʼятниця, 21 лютого 2020 р.

Гра словами – гра в слова


Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка. 
З метою підтримки вивчення, розвитку української мови Карлівська ЦРБ ім. А. Михайленка запросила учнів 9-Б класу ЗОШ №1 (кл. керівник С.А.Шостак) на мовний ерудиціон «Гра словами – гра в слова».
Під час заходу школярі ознайомилися з мовними традиціями, що сягають сивої давнини, дізналися про довгий і тернистий шлях розвитку української мови. Взяли участь у вікторині, відповідаючи на питання якої продемонстрували гарні знання. А ще ознайомилися із оформленою у читальному залі книжковою виставкою «Мова наша кришталева».



 

четвер, 20 лютого 2020 р.

Небесна сотня: герої не вмирають



Щорічно 20 лютого по всій Україні відзначається особливий пам’ятний день - День Героїв Небесної Сотні. Це день вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Тож з метою належного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, збереженню та донесенню до сучасників і майбутніх поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття в читальному залі Карлівської ЦРБ ім. А.Михайленка пройшла бесіда «Герої, які змінили хід історії України».
Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і вдячність за все, що її бійці зробили для нас. Вони пожертвували своїм життям за щастя інших, за кращу долю для своєї держави.
Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з літературою, яка представлена на перегляді літературі «Небесна сотня: герої не вмирають».


вівторок, 18 лютого 2020 р.

Любові таємничі звуки



«Любові таємничі звуки» - під такою назвою в ЦРБ ім.  А.Михайленка пройшов романтично-розважальний вечір для учасників літературного молодіжного клубу «Джерело», присвячений Дню Святого Валентина.
Під час заходу прозвучали цікаві факти з історії виникнення свята, а далі були запропоновані ігри та конкурси «Етикет», «Ваші дії», «Кулінарний», «Втримати любов», «Комплімент» та інші.
 У читальному залі ЦРБ експонується виставка-феєрія «Сьогодні лише про любов». Тож відвідайте її!




субота, 15 лютого 2020 р.

Пам'ять без кордонів



Щорічно 15 лютого в Україні відзначається День вшанування  учасників бойових дій на території інших держав. В цей день у 1989 році, після десятирічної війни, було завершено виведення військ з Афганістану.
Афганська війна – це не тільки трагедія. Це ще доблесть і мужність людей, які побували в епіцентрі кривавого конфлікту, а також – застереження на майбутнє. Все більше віддаляє нас час від грізних подій в Афганістані 1979-1989 років. Та пам'ять про воїнів, на плечі яких лягли тяжкі випробування на чужій землі, житиме у віках. В наш час важливо зберегти пам’ять про ті події, вклонитися тим людям, які не повернулися з війни, виконуючи свій обов’язок перед Батьківщиною.
З метою вшанування учасників бойових дій на території Інших держав працівники Карлівської ЦРБ ім. А.Михайленка підготували тематичну книжково-ілюстративну виставку «Пам'ять без кордонів». На якій були представлені історичні документи, художні твори, фотографії,  присвячені героїчним подіям в Афганістані.


пʼятниця, 14 лютого 2020 р.

Любов підносить серце над землею!



День Святого Валентина або День закоханих - це улюблене свято значної кількості людей. Адже кожному з нас властиво закохуватися, любити, мати симпатії, говорити про свої почуття. В цей святковий день сповнений романтикою і особливим ліричним настроєм працівники Карлівської ЦРБ ім. А.Михайленка Анна Верпета та Марина Плюта вже традиційно вітали Громадську організацію «Союз організації інвалідів України».
Гості були запрошені на літературне побачення «Любов підносить серце над землею!». Бібліотекарі подбали, щоб глядачі максимально відчули те тепло і підтримку, яку вони намагалися передати за допомогою віршованих рядків, відео сюжетів та простого спілкування, якого їм часто так бракує. Різноманітні конкурси, веселі забави, мелодійні пісні доповнили атмосферу радості й невимушеності. 
До уваги присутніх була презентована книжкова виставка–інсталяція «Чарівні сторінки кохання», на якій були представлені твори присвячені темі кохання.
По завершенню святкової програми голова організації Ніна Петрівна Кураксіна вручила подарунки усім членам організації.  В колі друзів та привітній розмові всі частувалися за «солодким столом».





середа, 12 лютого 2020 р.

"Дія. Цифрова освіта" в Карлівській ЦРБ ім. А. Михайленка

Бажаєте навчитися користуватися смартфоном та бути з інтернетом на «ТИ?»

Інтернет-центр ЦРБ ім. А.Михайленка пропонує пройти безкоштовне навчання основам цифрової грамотності в межах проекту «Дія. Цифрова освіта»

Медіаграмотність на кожен день



Медіаграмотність – це не просто сучасно, а – необхідно. Це потужній ресурс знань, який дозволяє почуватися комфортно у медіасередовищі сьогодення, усвідомлено оцінювати інформацію та чинити спротив тотальним маніпуляціям. 
Термін «медіаграмотність» походить від термінів «критичне бачення» та «візуальна грамотність». Тому, критичне мислення є базою для формування вмінь: аналізувати, фільтрувати, перевіряти інформацію та розуміти причинно-наслідкові зв’язки, визначати власну позицію на основі фактів та аргументів. 
В  нашому перенасиченому інформаційному просторі дуже важливо вміти розрізняти правдиву і корисну інформацію та фейки, особливо працівникам закладів культури, що і самі є чи не головними носіями інформації в своїх громадах. 
Так 7 лютого 2020 р. в Карлівській центральній районній бібліотеці ім. А.Г.Михайленка для працівників бібліотечної системи відбувся тренінг «Медіаграмотність на кожен день», проведений завідувачкою відділу абонемента ПОУНБ ім. І.П.Котляревського Ларисою Лисенко. 
Чотиригодинний захід пройшов з користю для учасників. Усі були задіяні у виконанні практичних завдань, переглянули тематичні відеоролики. Ігрові ситуації, робота в групах дали безцінний досвід спілкування, створили теплу, креативну атмосферу, сприяли поглибленню інтересу учасників тренінгу до теми. 
Директор централізованої бібліотечної системи Ірина Григоренко наголосила щодо систематичного вдосконалення роботи та освоєння комп’ютерної грамотності, правилам використання Інтернет-простору та його можливостей для ефективності бібліотечної діяльності та якісного задоволення інформаційних потреб сучасного користувача. Також провела аналіз роботи бібліотек району за 2019 рік та повідомила щодо пріоритетних напрямків роботи на 2020 рік.




середа, 5 лютого 2020 р.

Новинки літератури!

Кралюк П.М.
Петро Конашевич-Сагайдачний – творець української нації? / Петро Кралюк; худож.-оформлювач О.А. Гугалова-Мєшкова. – Харків: Фоліо, 2019.- 170 с. 
Ця книга присвячена видатному полководцю, гетьману Петру Конашевичу –Сагайдачному. Автор приділяє увагу творенню образу цього персонажа як у істричній, так і художній літературі. Розглянуто його діяльність у контексті історичних подій на початку XVII ст. 



    Коломієць Р.Г.
Гнат Хоткевич / Р.Г. Коломієць. – Харків: ТОВ «СИЦИЯ», 2019. – 121 с.
Гнат Хоткевич (187701938) – митець небаченого в українській художній культурі масштабу творчості: бандурист, письменник, мистецтвознавець, театральний діяч, історик, педагог, етнограф, художник… Український Леонардо до Вінчі – таким він уявляється сьогодні.



   Чухліб Тарас
Магнат, Козак і Гайдамака. Боротьба за владу Русі-України з Короною Польською (1569-1769 р.р.). – К.: Вид.дім «Києво-Могилянська академія», 2018. – 256 с.
У книзі розкривається проблема боротьби за владу Русі-України та Корони Польської від Люблінської унії 1568 р. до Коліївщини 1768-1769 р.р. висвітлюються владні повноваження центральних, земських (місцевих), гродських (міських), військових та двірських інституцій Корони Польської. Видання розраховане на студентів, усіх, хто цікавиться історією України.


Кучерук О.С.
Петро Могила: дослідження та спостереження. – К.: Парлам. Вид-во, 2019. – 168 с. – (Серія «Славетні постаті України»). 
У книзі висвітлено окремі питання могилознавства, зокрема проблеми використання П.Могилою герба, заходи зі створення ним на підставі тогочасної європейської практики Лаврської школи, історію поховання князя Володимира Святого в Десятинній церкві та «віднайдення» його молей митрополитом П.Могилою.



Горобець В.
Гетьман Брюховецький. Життя у славі, владі та ганьбі. – К.: Парлам. Вид-во, 2019. – 440 с.
Книга розповідає про одного з найбільш суперечливих персонажів козацької історії – гетьмана Лівобережжя України в 1663-1668 роках Івана Брюховецького. Життя яскравого представника доби так званої Руїни, його політична, військова і дипломатична діяльність репрезентовано на широкому історичному тлі, у контексті хитросплетеної взаємодії різноманітних чинників.


Кучерук Олександр
Пам’ятники від слова пам'ять. Історичні розвідки / О. Кучерук. – Парлам. Вид-во, 2019. – 376 с. 
У книзі під спільною обкладинкою зібрано історії окремих пам’ятників і паяних місць столиці України міста Києва. Дослідження ґрунтується на розвідках, апробованих у формі статей у фаховій періодиці. Текс широко ілюструється планами, фотографіями, як відомими, так і нещодавно виявленими.