Загальна кількість переглядів сторінки

четвер, 22 листопада 2018 р.

Без права на прощу і забуття


Голодомор 1932-1933 рр. – страшна трагедія в історії нашої держави. Він забрав мільйони людей. Невідома навіть точна цифра. Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки архівних документів, вислуховуєш сповнені печалі розповіді очевидців Голодомору, штучно створеного в Україні. Щоб не повторювалися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.  Тому з цією метою 20 листопада  в читальному залі ЦРБ ім. А. Михайленка для учнів  9 класу ЗОШ № 3 (кл. керівник Чорнозем Л.М.) була проведена година скорботи «Без права на прощу і забуття».
Школярі уважно прослухали розповідь бібліотекаря про трагічні сторінки тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї, згадали про жахи голоду 1932-33 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор». Ольга Головня наголосила на вагомості цієї пам’ятної дати для сьогодення. Підкреслила, що обов’язок нашого покоління – це гідно вшановувати пам’ять жертв та постраждалих від трьох голодоморів в історії нашої держави.  Під час заходу учні продекламували проникливі, сповнені болем рядки віршів про тяжкі нелюдські випробування.
На зустріч була запрошена Заворотня Ніна Харлампіївна. Вона розповіла як пережила голодні роки того часу, їй на той час було 9-10 років. З сльозами на очах і великим жалем вона згадувала, як всім було тяжко, як багато людей помирало від голоду. 
Наприкінці заходу присутні ознайомилися з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні на книжковій виставці «Злочин проти людяності».Немає коментарів:

Дописати коментар