Загальна кількість переглядів сторінки

вівторок, 27 листопада 2018 р.

Мистецтво вишивки – одвічне, народне, українське


Вишивка в Україні – світ краси й фантазії. У ній яскраво й повно розкривається душа народу й споконвічне прагнення до прекрасного. У розмаїтті українського декоративного мистецтва художнє вишивання посідає одне з провідних місць.
Для того, щоб краще зрозуміти ази цієї клопіткої праці 27 листопада відбулася година народознавства «Мистецтво вишивки – одвічне, народне, українське». Бібліотекар Ольга Головня разом з учнями 9-го класу ЗОШ № 3 (кл. керівник Чорнозем Л.М.)  завітали до оселі шанованої людини, чудової жінки - Заворотньої Ніни Харлампіївни.
На початку Ніна Харлампіївна розповіла, що довгий час працювала вишивальницею-народницею при фабриці «Полтавчанка». Показала свої роботи, наголосила, що вправно вишиває і гладдю, і хрестиком, і болгарським хрестиком. Головним секретом її успіху - стала любов до вишивки. Яку вона прищеплює й підростаючому поколінню. 
Під час зустрічі звучало багато питань до майстрині, на які вона охоче відповідала та ділилася  власними секретами. 


субота, 24 листопада 2018 р.

Вчинок - відповідальність


Усі люди зв'язані з певним соціальним середовищем, в якому вони народжуються і формуються. Поза соціальним середовищем, поза суспільством людина немислима. Як кожний ставиться до середовища - питання важливе і для суспільства, і для окремої особи. Із правовими питаннями ми зустрічаємось часто. Помилковою є думка, ніби сфера застосування права обмежується покаранням осіб, які вчинили різні правопорушення. Багато хто з учнів дивується, дізнавшись, що наші повсякденні вчинки часто мають правову оцінку.
Право, закони супроводжують людину все її життя. Щоб уміло і правильно користуватись своїми правами і добре виконувати свої обов'язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони. З цією метою відбулося засідання правового клубу "Діалог"  на тему: «Вчинок - відповідальність», який провела Світлана Глазко.
Під час заходу спеціалісти – головний державний виконавець Карлівського районного ВДВС ГТюУ Полтавської області Чухуй Вікторія Олександрівна та спеціаліст Карлівського бюро безоплатної правової допомоги Захожай Олена Миколаївна на прикладах з життя ознайомили учнів з кримінальною відповідальністю. Показали, які наслідки можуть мати звичайні пустощі, намагалися сформувати в учнів здатність до самоконтролю, поваги до моралі і правопорядку.


четвер, 22 листопада 2018 р.

Без права на прощу і забуття


Голодомор 1932-1933 рр. – страшна трагедія в історії нашої держави. Він забрав мільйони людей. Невідома навіть точна цифра. Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки архівних документів, вислуховуєш сповнені печалі розповіді очевидців Голодомору, штучно створеного в Україні. Щоб не повторювалися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.  Тому з цією метою 20 листопада  в читальному залі ЦРБ ім. А. Михайленка для учнів  9 класу ЗОШ № 3 (кл. керівник Чорнозем Л.М.) була проведена година скорботи «Без права на прощу і забуття».
Школярі уважно прослухали розповідь бібліотекаря про трагічні сторінки тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї, згадали про жахи голоду 1932-33 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор». Ольга Головня наголосила на вагомості цієї пам’ятної дати для сьогодення. Підкреслила, що обов’язок нашого покоління – це гідно вшановувати пам’ять жертв та постраждалих від трьох голодоморів в історії нашої держави.  Під час заходу учні продекламували проникливі, сповнені болем рядки віршів про тяжкі нелюдські випробування.
На зустріч була запрошена Заворотня Ніна Харлампіївна. Вона розповіла як пережила голодні роки того часу, їй на той час було 9-10 років. З сльозами на очах і великим жалем вона згадувала, як всім було тяжко, як багато людей помирало від голоду. 
Наприкінці заходу присутні ознайомилися з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні на книжковій виставці «Злочин проти людяності».



вівторок, 20 листопада 2018 р.

«Що? Де? Коли?» збирає друзів.


  Ерудити Карлівського клубу «Що? Де? Коли?» втретє зібрались на гру. Три команди: «Вікторія», «Еквілібріум» та «Ми» змагались в ерудиції і винахідливості. 
     В запеклій боротьбі перемогу здобула команда «Ми». Вечір пройшов в яскравих емоціях, в драйві, виплесках адреналіну.

субота, 17 листопада 2018 р.

Шукайте лікаря в природі


Наше здоров’я – це найдорожче, що у нас є. Загальновідома істина: легше хворобу передбачити, ніж потім її лікувати. І дійсно: наше здоров’я – в наших руках і кожен може стати лікарем для себе і своїх оточуючих.
Саме цій темі була присвячена пізнавальна година «Шукайте лікаря в природі», яка відбулася в читальному залі ЦРБ ім. А.Михайленка. На цю зустріч була запрошена Курінна Т.В. - консультант компанії «Нове життя». Вона ознайомили присутніх із продукцією, яка виробляється з рослинної сировини та пояснила, як правильно застосовувати трави у повсякденному житті. Адже використання людиною лікарських рослин має багатовікову та складну історію. Деякі з них із давніх-давен завдяки своїм цілющим властивостям здобули повагу багатьох народів, пройшли довгий шлях широкого лікувального використання, не втратили й нині свого значення у народній та здобули визнання офіційної медицини.
Для присутніх був організований перегляд літератури «Немає щастя без здоров’я», де користувачі мали змогу ознайомитися з інформацією про аромотерапію – прогресивний метод лікування різних хвороб. А також переглянути  довідкові видання, науково-популярні статті про застосування цілющих рослин, їх опис, рецепти щодо використання.



середа, 14 листопада 2018 р.

День інформації «Здорова людина – здорове суспільство»

 

Жінка… Чарівне, ніжне створіння. Про неї співають пісні, складають вірші. Її вивчають, але все одно вона завжди залишається загадкою. Протягом XX ст. здійснилося багато кардинальних змін в суспільстві взагалі. Змінилася також і роль жінки – вона здобула більше свободи для реалізації себе в творчості, в праці, в науці, в бізнесі.
Саме такі нові, сучасні жінки зібралися у Карлівській книгозбірні ім. А.Михайленка на зустріч із директором компанії «Фаберлік» Тетяною Жигайло.  Дійство мало назву «Я – за здорову родину!». Присутні із задоволенням прослухали корисні поради з медицини та косметології. Тетяна Василівна закликала, формулою здорового способу життя вважати такі слова: «Зберегти, розвивати, відновлювати!».
А бібліограф Карлівської ЦРБ ім. А.Михайленка Марина Плюта наголосила, яким буде здоров’я, а потім усе життя, залежить від кожного особисто. Кожна людина сама обирає, яким спортом їй займатися, які страви вживати, які звички мати. Кожен обов’язково має пам’ятати, що його здоров’я – це здоров’я усієї його родини!
До уваги присутніх був організований перегляд літератури "Я здоров'я бережу, сам собі допоможу".



пʼятниця, 9 листопада 2018 р.

Карлівська ЦРБ ім. А.Михайленка вітає з Днем працівників культури та майстрів народного мистецтва


Шановні працівники культури та аматори народного мистецтва! Прийміть найщиріші вітання та найкращі побажання з нагоди професійного свята!
Низький уклін за вашу святу місію – зберігати, творити та примножувати національну культуру.  Нехай ніколи не згасає творчий вогник у Ваших серцях!
Здоров’я, добра, благополуччя Вам і Вашим сім’ям, реалізації творчих проектів і невичерпної наснаги! Нехай здійсняться всі Ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення і життєвих перемог.