Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 30 грудня 2016 р.

Вітаємо З Новим роком!

  

   Новий рік вже зовсім близько. Щиро  вітаємо усіх читачів нашого блогу з Новим 2017 рокомВід усієї душі зичимо, щоб 2017 рік був не просто новим, але й щасливим, сповненим різдвяної щедрості, добра та милосердя. 
  Нехай свята подарують казковий настрій, додадуть сил, наснаги та впевненості у завтрашньому дні! Бажаємо Вам безліч причин для радості протягом 2017-го року. 

Хай буде Новий Рік
Схожий на диво,
Щоб кожен день жилося радісно і щасливо!
Щоб здійснилися задуми і мрії,
І щастям повнились надії!

вівторок, 20 грудня 2016 р.

Нові книги - на полицях бібліотеки


    На сьогоднішній день книга є невід’ємною частиною життя майже кожної людини. Вона відкриває вікно в новий яскравий та незвіданий світ. Коли ми читаємо книгу, то потрапляємо в чудовий світ перетворень, через який «бачимо» чужий біль, страждання, радість і щастя.
   Тож до уваги наших користувачів пропонуємо нові, цікаві видання, що надійшли до нашої бібліотеки. Дані новинки припадуть до душі кожному, хто любить якісну літературу, а також цінує гарний стиль.

    Слєпцов В.А. Між променів жита: Вибрані поезії. – Полтава: Полтавський літератор, 2016. – 224 с.
 Збірка вибраних творів «Між променів жита» українського поета з Полтавщини Володимира Слєпцова є своєрідним звітом перед читачами з нагоди 55-річчя від дня народження автора.  Вірші члена Національної спілки письменників України, як і завше, сповнені любові до рідного краю, до талановитих і працьовитих людей.

   Слєпцов В.А., Чухрай О.І. Люблю тебе: пісні. – Полтава: Полтавський літератор, 2016. – 136 с.
 Збірка творів композитора Олексія Чухрая та поета Володимира Слєпцова – плід успішної співпраці відомих українських митців. До книги увійшли їхні пісні, уже знайомі шанувальникам.

   Степаненко Микола.
Сучасні письменники Полтавщини:  довідник / Микола Степаненко. – видання друге, змінене і доповнене. – Полтава: ФОП Гаража М.Ф., 2016. – 112 с.
 У довідникові викладено коротку історію створення Полтавської обласної організації Національної спілки письменників, уміщено відомості про сучасних поетів, прозаїків, драматургів, публіцистів, критиків, літературознавців, які своїм життєвим і творчим шляхом пов’язані з Полтавщиною.

четвер, 15 грудня 2016 р.

Презентація книги "Чорнобиль-30. Книга слави і пам'яті. Полтавська область"

    
     14 грудня вся країна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров'ю мільйонів українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. 
   З нагоди відзначення Дня ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС в Карлівському РБК відбулося зібрання ліквідаторів, на якому бібліотекар Ольга Головня провела презентацію книги «Чорнобиль–30. Книга слави і пам’яті. Полтавська область".
   Бібліотекар розповіла, що у книзі систематизовано наявну чорнобильську інформацію з "полтавським забарвленням", згадано поіменно близько 18 тисяч краян-ліквідаторів ЧАЕС, пошановано пам'ять тих, хто поклав своє життя у боротьбі з атомом. Вона складається з 9 розділів, один з яких називається «Спогади», деякі з цих спогадів були зачитані.
  Також до уваги присутніх були представлені фотографії ліквідаторів катастрофи тридцятирічної давнини, показаний відеофільм «В пам'ять ліквідаторам ЧАЕС». Присутні мали змогу переглянути книги про Чорнобильську катастрофу на книжковій виставці «Незагоєні рани Чорнобиля».




субота, 10 грудня 2016 р.

Презентація книги «Дорога в безсмертя: Дмитро Коряк».

    
   8 грудня в центральній районній бібліотеці ім. А.Михайленка відбулася презентація книги «Дорога в безсмертя: Дмитро Коряк».
 Книга-реквієм, книга-спомин присвячена сину полтавської землі Дмитрові Коряку, громадському активісту, випускнику Полтавського національного технічного університету ім. Ю.Кондратюка, добровольцеві полку «Азов» Національної гвардії України, воякові з позивним «Брат».
 Учасники заходу – школярі 10-А класу ЗОШ I-III ст. №1 з болем у серці переглянули відеосюжет про Дмитра Коряка, відзнятий за декілька днів до його смерті, а також продекламували поетичні рядки з вірша полтавської поетеси Надії Гринь «Герої не вмирають», присвячений Дмитру та всім полеглим на Сході України. 
   Героям Слава!


четвер, 8 грудня 2016 р.

В лабіринтах права

    

   Правове виховання – це прищеплення знань та поваги до чинних законів і норм права, формування активної позиції щодо протиправних і антигромадянських дій. В рамках проведення тижня права та з метою підвищення ролі правової освіти відбулося засідання правового клубу «Діалог».
  На цю зустріч завітав Юрій Ночовний – начальник бюро правової допомоги. Він запропонував учасникам клубу практичне завдання, яке полягало в написанні позовної заяви та виступити в ролі адвоката при вирішенні правових спорів спираючись на законодавство України.


   Навчання-тренінг пройшло цікаво, змістовно і головне – засвідчило небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правової поведінки.


вівторок, 6 грудня 2016 р.

Живописець правди Григір Тютюнник



  5 грудня виповнилася 85-річниця з дня народження видатного земляка, народного письменника - Григора Тютюнника.
   Григір Михайлович Тютюнник народився 5 грудня 1931 р. в с.Шилівка на Полтавщині в селянській родині. Тяжкі умови дитинства відіграли згодом істотну роль і у виборі тем та сюжетів, і у формуванні світосприйняття майбутнього письменника. Його чудові твори освячені талантом правди, доброти й утверджуються як класичне надбання української літератури.
  До вашої уваги представлено віртуальну книжкову виставку «Живописець правди Григір Тютюнник».

   Тютюнник Г.М.
Твори. Книга I: Оповідання / Упоряд. А.Шевченко. Передм. О.Гончара. – К.: Молодь, 1984. – 328 с.
 Це найбільше видання літературного спадку відомого українського письменника, лауреата премії імені Лесі Українки Григора Михайловича Тютюнника (1931-1980). В першій книзі зібрані новели, розповіді і казки для дітей – жанри, в яких плідно працював письменник і в яких особливо проявився його характер.

   Тютюнник Г.М.
Твори. Книга 2: Повісті / Упоряд., післямова А.Я.Шевченка. – К.: Молодь, 1985. – 328 с.
  У другу книгу входять повісті. В них, як і в розповідях, в центрі уваги письменника його постійний герой - людина-трудівник.

    Тютюнник Григір
Облога: Вибр. твори / Передм., упорядкув. та приміт. В.Дончика. – 3-тє вид. – К.: Унів. вид-во ПУЛЬСАРИ, 2005. – 832 с.
   Українську художню прозу неможливо уявити без вагомої літературної спадщини Григора Тютюнника. Письменник у своїй творчості обрав жанр традиційний для нашої літератури – оповідання, повість. Правдивість зображуваних людських характерів, художня майстерність у відтворенні їхніх вчинків, емоцій – це те, чим найбільше приваблює він читача.

   Тютюнник Г.М.
Вибрані твори: Оповідання. Повісті. / Передм. Б.Олійника. – К.: Дніпро, 1981. – 607 с.
   До цієї книги входять кращі твори із літературного спадку відомого українського письменника.

    Григір Тютюнник
Коріння. Київ. Видавництво худож. літ. «Дніпро». – 1978. – 293 с.
   До книжки увійшли кращі твори письменника. Повість «Облога» присвячена подіям Великої Вітчизняної війни. Герої більшості оповідань прості люди колгоспного села. Вони живуть у тяжкий повоєнний час. Збірка також містить також спогади про брата – відомого письменника, автора «Виру» - Григорія Тютюнника.


пʼятниця, 2 грудня 2016 р.

Презентація книги «Війна і мир у фотографіях»

Війна висмоктує
з нас кров…
Л.Овдієнко

  Світлини про війну і мир, героїзм, патріотизм та всеперемагаючу любов. Саме так охрестив свою нову книгу «Війна і мир» полтавський письменник та журналіст Костянтин Бобрищев. Презентація книги відбулася 30 листопада в читальному залі Карлівської ЦРБ ім. А.Михайленка. Читачі давно чекали на зустріч з фотопоемою. Бо вже давно знайомі з творчістю К. Бобрищева та його музи, поетеси Людмили Овдієнко, вечір пам’яті якої проводили рік тому.
 Презентація відбулась в рамках відзначення Дня гідності і свободи на честь початку двох революцій: Помаранчевої (2004 р.) та Революції Гідності (2013 р.)
  Мета автора проекту – щоб кожен кадр книги був правдивим і залишився у пам’яті кожного, хто його побачить назавжди – була досягнута. Читачі зі сльозами на очах переглянули і жахливі чорно-білі світлини війни, і фотографії всеперемагаючої любові, життєстверджуючої молодості, мудрої старості.

Є речі, за які –хоч і на дзот:
Вітчизна, правда,
вірність ідеалам.
І віра, котра б дух
мій підіймала
До тільки їй
відміряних висот.
   Л.Овдієнко


четвер, 1 грудня 2016 р.

І стогне вічним спогадом земля

  

   28 листопада працівники Карлівської ЦРБ ім. А Михайленка спільно з 8 класом ЗОШ № 4 кл.керівник Гречко Т.П. провели урок історичної пам’яті «І стогне вічним спогадом земля», присвячений пам’яті жертв голодомору.
   Школярі згадали ті страшні тридцяті роки XX –століття, коли людям довелося пройти через зраду країни і близьких, злидні і постійний страх. Бібліотекар Ольга Головня розповіла про масове голодування, яке почалося ще в грудні 1931 року і тривало до вересня 1933 року. Учні декламували вірші про голодомор.
  До заходу був організований відкритий перегляд літератури «Чорна пляма в історії України» та запалена свіча пам’яті невинним жертвам голодоморів.



година правових знань



  Усі люди зв'язані з певним соціальним середовищем, в якому вони народжуються і формуються. Поза соціальним середовищем, поза суспільством людина немислима. Як кожний ставиться до середовища - питання важливе і для суспільства, і для окремої особи. В інтересах збереження існуючої системи суспільних відносин держава створює право - систему законів, виконання яких зберігає і зміцнює спосіб життя.
  Із правовими питаннями ми зустрічаємось часто і тому учасники правового клубу «Діалог» знову завітали до ЦРБ ім. А.Михайленка на годину правових знань, щоб поспілкуватися з начальником бюро правової допомоги Юрієм Ночовним.
  Під час зустрічі учасники клубу пригадали права дитини, які закріплені в документах про права дитини. Вирішували різні правові ситуації, а правознавець коментував і доповнював відповіді учнів.
 Керівник клубу Світлана Глазко запропонувала учням провести гру «Юридичний аукціон», де учні змагалися в конкурсах «Чорний ящик», «Заморочки із бочки», «Склади словосполучення». 
 Насамкінець Світлана Глазко та Юрій Ночовний побажали присутнім, щоб рівень правових знань та правова культура учнів піднялися на більш високий рівень. Адже обізнаність у питаннях права робить наше життя більш комфортним та захищеним, а нам надає упевненості в собі.