Загальна кількість переглядів сторінки

понеділок, 27 червня 2016 р.

Невідома Україна

   Ми живемо в красивій та щедрій країні, традиції та культура якої сягають корінням сивої давнини. Та чи багато ми можемо розказати про свою Батьківщину?
  Звичайно, ми всі знаємо кілька фактів з історії України, намагаємось стежити за сучасним політичним життям, беремо участь у виборах, відпочиваємо на свята, не розмірковуючи про їхнє значення, та можемо назвати кілька цікавих міст, які б хотіли колись відвідати. Проте ми переконані, що країну, в якій народився та живеш, дуже важливо знати якомога більше.
  Тому, до вашої уваги представлено віртуальну книжкову виставка «Невідома Україна».

Чухліб, Т.В.
  Козацьке коріння Миколи Гоголя / Т.В.Чухліб. - К.: Наш час, 2013. – 271с. (Сер. «Невідома Україна»).
  У цьому виданні автор простежує український родовід Миколи Васильовича Гоголя. В книзі висвітлено біографії наказного гетьмана Єстафія Гоголя, полкового писаря Миргородського полку Опанаса Гоголя та українського письменника Василя Гоголя-Яновського.

Чухліб, Т.В.
   Шлях до Полтави: Україна і Росія за доби гетьмана Мазепи / Т.В. Чухліб. - К.: Наш час, 2008. – 263с. (Сер. «Невідома Україна»).
 Автор описує участь козацької України у «загальноєвропейській» Великій Північній війні 1700-1721 рр. на першому її етапі, досліджує мотивацію переходу І.Мазепи з-під зверхності царя Петра I до протекторату шведського короля Карла XII Густава, міжнародні й військові аспекти Полтавської битви.

Корнієнко О.М.
 Нариси військової історії України. Сумський слобідський козацький полк 1659-1765 рр. / О.М.Корнієнко. – К.: Наш час, 2008. – 488с. (Сер. «Невідома Україна»).
  Книгу присвячено малодослідженій сторінці історії одного з п’яти слобідських полків. Видання приурочено до 350-річчя утворення Сумського козацького полку ( 1659-1765). 

Кульчицький С.В.
 Голодомор 1932-1933 рр. як геноцид: труднощі усвідомлення. К.: Наш час, 2007. – 424с.
  Книга допомагає усвідомити, що терор голодом у поєднанні з репресіями проти безпартійної української інтелігенції та членів КП(б)У мали на меті попередити соціальний і політичний вибух в найбільшій національній республіці.


Вечерський В.В.
  Українські монастирі. - К.: Наш час, 2008. – 400с. – (Невідома Україна).
 Книжка присвячена українським монастирям як прадавнім центрам духовності, культури, освіти нашого народу, а також як видатним архітектурним ансамблям, з якими пов’язана історія України та окремих її регіонів.

Сегеда, Сергій
   У пошуках предків. Антропологія та етнічна історія України / Сергій Сегеда. –К.: Наш час, 2012. – 432с. (Сер. «Невідома Україна»).
 Видання призначене для широкого кола читачів, які цікавляться етнічною історією України та походженням українського народу. У книзі узагальнено дані з антропології історичних українських земель від найдавніших часів до сьогодення.

Липа К.
  Під захистом мурів. – К.: Наш час, 2007. – 184с. – (Сер. «Невідома Україна»).
 Про те, як розвивалось фортифікаційне мистецтво на теренах сучасної України, хто і як захищав та атакував твердині, що за люди були замовниками й мешканцями фортець і замків, ви дізнаєтесь з цієї книги.

Відейко М.Ю
   Шляхами трипільського світу. – К.: Наш час, 2007. – 296с. – ( Сер. «Невідома Україна»).
 Що таке трипільська культура, трипільська цивілізація? Звідки походять її творці та як вони виглядали? Якими були їхні житла й поселення? Відповіді на ці та багато інших запитань пропонує книга «Шляхами трипільського світу», який є частиною невідомої України.

Сидор-Гібелінда, Олег.
   Українці на Венеційській бієнале: сто років присутності / Олег Сидор-Гібелінда. – К.: Наш час, 2008. – 303с. – (Сер. «Невідома Україна»).
   Книга про взаємодію України й Заходу, про місце її талантів у світі та сприйняття їх світом, про парадокси визнання та прекрасну марнотність актуального. А також – про феномен виставки сучасного мистецтва як своєрідного свята. 

Немає коментарів:

Дописати коментар