Загальна кількість переглядів сторінки

середа, 5 березня 2014 р.

Віртуальна книжкова виставка
"Український Рембрандт" 
(Т.Шевченко - художник)
 Шевченко - геній багатогранний, але у вдячній пам'яті нащадків він довго жив, а може й досі живе, тільки як геніальний поет: Шевченко-поет заслонив собою Шевченка високоталановитого маляра, видатного рисувальника та дуже тонкого й високомайстерного гравера, а що й Шевченко працював і як скульптор, і навіть архітектор, що він виступав також і як талановитий аматор-актор, нарешті, що мав доброго баритонального тенора і надзвичайно артистично співав народні українські пісні - про це мало хто й знає.
  Малярська та графічна спадщина Т.Г.Шевченка - одне з найдорогоцінніших культурних надбань українського народу. Тож давайте спробуємо хоч краєчком ока зазирнути в художню галерею великого генія.


Шевченко Т.Г.
      Кобзар / Тарас Шевченко; текстол. підготов. та прим. С.Гальченка. - К.: Національний книжковий проект, 2011. - 816 с.: іл.
   Це видання воістину безсмертної Книги буття українського народу підготовлене на основі найсучасніших досягнень шевченкознавства. Поетичні твори вивірено за всіма існуючими рукописними та друкованими першоджерелами, усунуто цензурні спотворення, редакторські переробки та інші відступи від автентичного Шевченкового тексту. 
"Кобзар" ілюстровано малюнками поета.


Зайцев П.І.
    Життя Тараса Шевченка / П.І.Зайцев; вид. підгот., іл. упоряд. та прокоментував Ю.Іванченко; передм. В.Шевчука. - К.: Мистецтво, 1994. - 352 с.: іл.
       П.І.Зайцев - один з найвидатніших шевченкознавців сучасності, - на противагу радянським літературознавцям , що замовчували і фальшували факти біографії поета, підносить значення Шевченка як національного пророка, під впливом ідей якого розвивалася і досі ведеться боротьба за цілковиту незалежність України. Видання доповнене значною кількістю кольорових та чорно-білих ілюстрацій - архівних матеріалів, фото, репродукцій художніх творів як самого Шевченка, так і його сучасників.


Вічний як народ: Сторінки до біографії Т.Г.Шевченка: навч. посібник / автори-упорядники О.І.Руденко, Н.Б.Петренко. - К.: Либідь, 1998. - 272 с.
    Тема України, доля народу, біблійні мотиви - ці невичерпні пласти творчості українського генія, великого поета і художника Т.Г.Шевченка висвітлюються в книзі. Сторінки життя та творчості Кобзаря, хрестоматійно відомі теми доповнюють і поглиблюють раніше не публіковані документи, спогади сучасників Т.Г.Шевченка, а також репродукції з його картин, офортів, автографи тощо.


Антонович Д.В.
   Шевченко-маляр / Д.В. Андрухович; вст. слово С.А. Гальченка, післямова Т.І.Андрущенко. - К.: Україна, 2004. - 272 с. [32] арк. іл.
    Праця Дмитра Антоновича "Шевченко-маляр" була і залишається до нині найкращим дослідженням творчості Шевченка-художника. Багато хто з мистецтвознавців, істориків культури й високопрофесійних художників досліджували й досліджують малярську спадщину Шевченка, зробили багато відкриттів як у галузі професійного аналізу художнього доробку, так і в атрибутиці та датуванні творів, але жоден із авторів найсолідніших монографій не зробив такого професійного мистецтвознавчого аналізу, як це зробив Дмитро Антонович.


Чуб Д.В.
    Живий Шевченко: Біографії та літературозн. оповіді: для серед. та ст. шк. віку / Д.В.Чуб; післямова М.Ф.Слабошпицького, худож. Ю.Г.Кудя. - К.:Веселка, 1994. - 141 с.: іл.
   У цій книжці автор прагне розкрити образ Тараса Шевченка , показати, яким він був у повсякденному житті, які мав смаки, уподобання, характер; розповісти про його кмітливість і дотепність, його романтичні пригоди та спроби одружитися.
   Чимало сторінок присвячено також творчості Шевченка-поета і Шевченка-художника.


Тарас Шевченко - художник: дослідження, розвідки, публікації / за редакцією Г.І.Вишневського, худож. А.Пономаренко. - К.: Мистецтво, 1963. - 150 с. [68] арк. іл.
     Цей збірник містить праці, написані вченими з різних наукових установ України, які досліджують малярську та графічну творчість Т.Г.Шевченка.


Національний музей Тараса Шевченка: [альбом] / упоряд.: Т.Андрущенко, С.Гальченко. - К.: Мистецтво, 2002. - 224 с.: іл. - Текстівки англ., рез. англ., нім., рос., фр.
    Альбом представляє значну частину мистецької колекції творів Тараса Шевченка, рукописи його поезій, прижиттєві видання, меморіальні речі, що зберігаються в Національному музеї Тараса Шевченка. Це неоціненна спадщина генія, постать і творчість якого сфокусувала в собі буття українського народу на всі часи. Репродукції художніх творів супроводжуються науковими коментарями.


Шевченко Тарас
    Вибрана поезія. Живопис. Графіка / упоряд., авт. прим. С.Гальченко; вступ. ст. І.Дзюби. - К.: Мистецтво, 2007. - 606 с.: іл. - Укр., англ.
     Поетична і малярська спадщина Тараса Шевченка давно стала набутком світової культури. Дане видання вибраних поезій мовою оригіналу та в перекладах англійською мовою доповнюється репродукціями найкращих зразків живописних та графічних творів, що вдало розкривають різнобічність таланту Тараса Шевченка - поета і художника.


Шевченко Т.Г.
    Повне зібрання творів: У 12 т. / Т.Г.Шевченко; редкол.: М.Г.Жулинський та ін. - К.: Наук. думка, 2001 - 
    т. 7: Мистецька спадщина. Живопис і графіка. - 2005. - 504 с.: портр.
    Друкуються живописні та графічні твори 1830 - 1843 рр.

Немає коментарів:

Дописати коментар