Загальна кількість переглядів сторінки

четвер, 6 березня 2014 р.

Живе під сонцем любові Шевченківська весна


   Вже більше ста років пройшло, як перестало битися благородне, мужнє серце геніального поета-революціонера Тараса Григоровича Шевченка. Але світлий образ великого Кобзаря - безсмертний, як і сам народ, що породив його. Вічно нетлінна творчість геніального сина України жива подихом життя, биттям гарячого людського серця. Безсмертна могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, мужність і ніжність його лірики, гострота і пристрастність його слова, мужність і пісенність його віршів, самовіддана любов його до своєї Батьківщини, до свого народу.
   Відповідно Плану заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, з метою гідного відзначення ювілею нашого геніального земляка та залучення широких верств населення до творчої спадщини Великого Кобзаря на базі Карлівської центральної районної бібліотеки ім. А.Михайленка проведено інформаційний коктейль «Живе під сонцем любові Шевченківська весна»
   Участь у заході взяли учні 8 – А класу гімназії імені Н.Герасименко. Вони мали можливість переглянути матеріали дбайливо і мистецьки оформленої бібліотечними працівниками книжкової виставки «Полтавськими шляхами Кобзаря», ознайомитися з цікавими сторінками життя і творчості Великого Кобзаря. Діти із задоволенням декламували кращі поетичні твори Т.Г.Шевченка, які є цінним духовним надбанням і не втратили своєї актуальності. Гортаючи сторінки Кобзаря, читачі ще раз полинули у чарівний світ Шевченкового слова.  Добрі знання школярі показали у відеовікторині «Чи знаєте ви поезію Т.Шевченка».   
   Справжньою окрасою заходу стало виконання пісні про нашу квітучу, єдину Україну у виконанні Ольги Кохановської. Учні та учасники заходу ще раз отримали чудову нагоду насолодитися поезією Кобзаря, доторкнутися до «слова вічного, слова, невмирущого своєю правдою, невідцвітного художньою красою…».

Літературна година

"Всенародна шана Кобзаря"


«Поклін тобі, Тарасе,
Великий наш Пророче,
Тобі за все клянемося
Сповняти всі твої заповіти»
   У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко. Він виступив як поет-новатор, приніс із собою в українську літературу "слово нове", новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів, жанрових форм, вивів українську літературу на шлях реалізму й народності. Справедливо Великого Кобзаря — народного мислителя та творця, вважають народним пророком. Пам’ять про нього живе і буде жити вічно в серцях українського народу.
  У Карлівській районній бібліотеці імені А.Михайленка у рамках відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка проведено літературну годину «Всенародна шана Кобзаря» за участю учнів 7 класу ЗОШ №1. Затамувавши подих присутні слухали про Шевченка не лише борця, а й ніжного й вразливого душею, чистого серцем лірика. Про нелегке дитинство Тараса Григоровича Шевченка, його любов до рідного краю, до місця де він народився та виріс.
   До уваги присутніх були представлені відео презентації «Шевченко – великий Кобзар», «Лілея», «Тарас Шевченко – художник». Школярі прослухали пісні на слова Тараса Шевченка в обробці та виконанні сучасних музикантів. Артистично та емоційно у виконанні учнів були продекламовані вірші великого генія.   
   Всі присутні відкрили для себе нові сторінки життєвого та творчого шляху Кобзаря.








середа, 5 березня 2014 р.

Віртуальна книжкова виставка
"Український Рембрандт" 
(Т.Шевченко - художник)
 Шевченко - геній багатогранний, але у вдячній пам'яті нащадків він довго жив, а може й досі живе, тільки як геніальний поет: Шевченко-поет заслонив собою Шевченка високоталановитого маляра, видатного рисувальника та дуже тонкого й високомайстерного гравера, а що й Шевченко працював і як скульптор, і навіть архітектор, що він виступав також і як талановитий аматор-актор, нарешті, що мав доброго баритонального тенора і надзвичайно артистично співав народні українські пісні - про це мало хто й знає.
  Малярська та графічна спадщина Т.Г.Шевченка - одне з найдорогоцінніших культурних надбань українського народу. Тож давайте спробуємо хоч краєчком ока зазирнути в художню галерею великого генія.


Шевченко Т.Г.
      Кобзар / Тарас Шевченко; текстол. підготов. та прим. С.Гальченка. - К.: Національний книжковий проект, 2011. - 816 с.: іл.
   Це видання воістину безсмертної Книги буття українського народу підготовлене на основі найсучасніших досягнень шевченкознавства. Поетичні твори вивірено за всіма існуючими рукописними та друкованими першоджерелами, усунуто цензурні спотворення, редакторські переробки та інші відступи від автентичного Шевченкового тексту. 
"Кобзар" ілюстровано малюнками поета.


Зайцев П.І.
    Життя Тараса Шевченка / П.І.Зайцев; вид. підгот., іл. упоряд. та прокоментував Ю.Іванченко; передм. В.Шевчука. - К.: Мистецтво, 1994. - 352 с.: іл.
       П.І.Зайцев - один з найвидатніших шевченкознавців сучасності, - на противагу радянським літературознавцям , що замовчували і фальшували факти біографії поета, підносить значення Шевченка як національного пророка, під впливом ідей якого розвивалася і досі ведеться боротьба за цілковиту незалежність України. Видання доповнене значною кількістю кольорових та чорно-білих ілюстрацій - архівних матеріалів, фото, репродукцій художніх творів як самого Шевченка, так і його сучасників.


Вічний як народ: Сторінки до біографії Т.Г.Шевченка: навч. посібник / автори-упорядники О.І.Руденко, Н.Б.Петренко. - К.: Либідь, 1998. - 272 с.
    Тема України, доля народу, біблійні мотиви - ці невичерпні пласти творчості українського генія, великого поета і художника Т.Г.Шевченка висвітлюються в книзі. Сторінки життя та творчості Кобзаря, хрестоматійно відомі теми доповнюють і поглиблюють раніше не публіковані документи, спогади сучасників Т.Г.Шевченка, а також репродукції з його картин, офортів, автографи тощо.


Антонович Д.В.
   Шевченко-маляр / Д.В. Андрухович; вст. слово С.А. Гальченка, післямова Т.І.Андрущенко. - К.: Україна, 2004. - 272 с. [32] арк. іл.
    Праця Дмитра Антоновича "Шевченко-маляр" була і залишається до нині найкращим дослідженням творчості Шевченка-художника. Багато хто з мистецтвознавців, істориків культури й високопрофесійних художників досліджували й досліджують малярську спадщину Шевченка, зробили багато відкриттів як у галузі професійного аналізу художнього доробку, так і в атрибутиці та датуванні творів, але жоден із авторів найсолідніших монографій не зробив такого професійного мистецтвознавчого аналізу, як це зробив Дмитро Антонович.


Чуб Д.В.
    Живий Шевченко: Біографії та літературозн. оповіді: для серед. та ст. шк. віку / Д.В.Чуб; післямова М.Ф.Слабошпицького, худож. Ю.Г.Кудя. - К.:Веселка, 1994. - 141 с.: іл.
   У цій книжці автор прагне розкрити образ Тараса Шевченка , показати, яким він був у повсякденному житті, які мав смаки, уподобання, характер; розповісти про його кмітливість і дотепність, його романтичні пригоди та спроби одружитися.
   Чимало сторінок присвячено також творчості Шевченка-поета і Шевченка-художника.


Тарас Шевченко - художник: дослідження, розвідки, публікації / за редакцією Г.І.Вишневського, худож. А.Пономаренко. - К.: Мистецтво, 1963. - 150 с. [68] арк. іл.
     Цей збірник містить праці, написані вченими з різних наукових установ України, які досліджують малярську та графічну творчість Т.Г.Шевченка.


Національний музей Тараса Шевченка: [альбом] / упоряд.: Т.Андрущенко, С.Гальченко. - К.: Мистецтво, 2002. - 224 с.: іл. - Текстівки англ., рез. англ., нім., рос., фр.
    Альбом представляє значну частину мистецької колекції творів Тараса Шевченка, рукописи його поезій, прижиттєві видання, меморіальні речі, що зберігаються в Національному музеї Тараса Шевченка. Це неоціненна спадщина генія, постать і творчість якого сфокусувала в собі буття українського народу на всі часи. Репродукції художніх творів супроводжуються науковими коментарями.


Шевченко Тарас
    Вибрана поезія. Живопис. Графіка / упоряд., авт. прим. С.Гальченко; вступ. ст. І.Дзюби. - К.: Мистецтво, 2007. - 606 с.: іл. - Укр., англ.
     Поетична і малярська спадщина Тараса Шевченка давно стала набутком світової культури. Дане видання вибраних поезій мовою оригіналу та в перекладах англійською мовою доповнюється репродукціями найкращих зразків живописних та графічних творів, що вдало розкривають різнобічність таланту Тараса Шевченка - поета і художника.


Шевченко Т.Г.
    Повне зібрання творів: У 12 т. / Т.Г.Шевченко; редкол.: М.Г.Жулинський та ін. - К.: Наук. думка, 2001 - 
    т. 7: Мистецька спадщина. Живопис і графіка. - 2005. - 504 с.: портр.
    Друкуються живописні та графічні твори 1830 - 1843 рр.

вівторок, 4 березня 2014 р.

Вічна книга українців

(сторінками "Кобзаря")

Ти, Тарасе, сьогодні
Нас зібрав до купи.
І зійшлися в бібліотеці
Шевченка онуки.

Минуло 200 років від дня народження  Т.Г. Шевченко - славного сина українського народу, але й сьогодні його слово живе серед нас.
Тарас Шевченко - символ чесності, правди і безстрашності, великої любові до людини. Вся творчість великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу. Його думи, його пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів.
Напередодні 200-ї річниці від дня народження поета ми промовляємо найкращі слова вдячності та намагаємося глибше розкрити його талант.
28 лютого небайдужі до великого слова Кобзаря – бібліотекарі, учні 8 класу ЗОШ №1, учитель української мови та літератури Мартиненко К.П. зібралися у Карлівській районній бібліотеці ім. А. Михайленка щоб вшанувати память великого українця.
Цей захід був проведений у формі літературно-поетичного альбому «Вічна книга українців» (сторінками «Кобзаря»). Школярі більш детально ознайомилися з відомостями про перевидання «Кобзаря», про історію написання музики до віршів великого поета.
Учні Супрун Олександр, Юзвінська Алла та Ляшенко Анна майстерно продекламували поезію Т.Шевченка.