Загальна кількість переглядів сторінки

четвер, 23 січня 2014 р.

СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ - СОБОРНІСТЬ НАШИХ ДУШ


До Дня Соборності та Свободи України в читальному залі центральної районної бібліотеки ім.А.Г.Михайленка відбувся круглий стіл «Соборність України - соборність наших душ». В роботі «круглого столу» взяли участь заступник голови районної державної адміністрації  - Пушкарьова В.І., начальник відділу культури і туризму - Обифіст Т.В., спеціаліст районного управління юстиції - Сухомлин Л.Г., представник районного відділу освіти - Портяннікова В.В., представники освіти, культури, учнівська молодь, ЗМІ. Відкрила засідання заступник голови РДА Валентина Пушкарьова, яка наголосила на тому, що День Соборності і Свободи є знаменним символом національно-об’єднаних та державотворчих процесів, уособленням територіальної цілісної держави, духовної єдності багатьох поколінь наших співвітчизників, які протягом століть гідно долаючи випробовування та  перешкоди, створювали та єднали країну, дбали про її безпеку та перспективний розвиток.
Директор історико-краєзнавчого музею Ірина Федорченко зробила короткий екскурс в історію становлення державності, соборності. Продовжила її думку бібліотекар Світлана Плахотнича, яка зупинила увагу слухачів на формуванні ідей української соборності, підкресливши, що Соборність та Свобода Української держави – одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну.
В своєму виступі методист райбібліотеки Наталія Мусієнко зазначила, що за роки незалежності у всіх регіонах України зросло розуміння української ідентичності. На Соборність працює усвідомлення необхідності розвитку внутрішнього ринку, поглиблення міжрегіональної кооперації, розвиток малого бізнесу, туризму, культури. Цьому ж сприяють відродження  українських національних традицій.
Учениця 11 класу Карлівської ЗОШ №1 Марина Бурсала зазначила, що внутрішня єдність та свобода мають стати надійними гарантами динамічного поступу українського суспільства, утвердження України як розвинутої, сильної та впливової у світі держави.
По завершенню засідання представник районного відділу освіти Вікторія  Портяннікова та директор ЦБС Зоя Бондаренко зазначили, що  Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шанованими в Україні. І в цей святковий день громадяни України повинні гостро відчувати та розуміти наскільки згубною та руйнівною для соборності країни є екстремістська діяльність  опозиційних політиків, які заради своїх хворобливих політичних амбіцій підбурюють прихильників до насильницьких дій, закликають до міжнаціональної ворожнечі, провокують силові конфлікти, розкол суспільства, громадське протистояння. Враховуючи суспільно-політичні реалії, свято Соборності набуває сьогодні надзвичайно актуального значення, має стати духовним дороговказом до національної єдності, суспільного миру, злагоди та взаєморозуміння.
  

Немає коментарів:

Дописати коментар