Загальна кількість переглядів сторінки

середа, 29 січня 2014 р.

Понад Крутами – вічність у сурми сурмить


Нема любові понад ту,
Що окропила кров’ю Крути.
І ту гарячу кров святу
Землі вкраїнській - не забути!
В. Письменний
Сьогодні ми вшановуємо героїв, які далекого 1918 року, незважаючи на нерівність сил, явну смерть, не зрадили своїх принципів, ідейних переконань і боролися за незалежність та суверенність Української держави. Ми згадуємо тих, хто дав нам історичний урок мужності і слави, незламності, молодих патріотів держави, урок для наслідування сучасною молоддю
Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтивики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Втрати сягали: до 250 юнаків, одна рота (до 30 людей) студентів і 10 старшин. Бойовий наказ наша молодь виконала. Їхній подвиг навічно ввійшов до літопису боротьби за незалежність Вітчизни, як одне із свідчень незламності духу українського народу, його вічним прагненням до волі і справедливості.
Ця подія залишила свій відбиток не лише в історії і в пам’яті народу, а й в літературі. «Вогненне слово Крути» – під такою назвою був представлений  перегляд літератури, на якому експонувались книги та періодичні видання бібліотеки. Біля перегляду бібліотекарі провели бесіду «Понад Крутами – вічність у сурми сурмить» з користувачами книгозбірні.
Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща. Вічна їм слава.

Крути – наша гордість і слава,
Там соколи юні у вічність пішли.
На клич молодої держави,
Піднялися вірні сини.
Грудьми у нерівному бої,
Спинили червону орду,
З честю впали герої,
За Україну свою.
На жертовню поклали,
Свої молодії життя.
Приклад відваги подали,
Слава героїв жива!




четвер, 23 січня 2014 р.

СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ - СОБОРНІСТЬ НАШИХ ДУШ


До Дня Соборності та Свободи України в читальному залі центральної районної бібліотеки ім.А.Г.Михайленка відбувся круглий стіл «Соборність України - соборність наших душ». В роботі «круглого столу» взяли участь заступник голови районної державної адміністрації  - Пушкарьова В.І., начальник відділу культури і туризму - Обифіст Т.В., спеціаліст районного управління юстиції - Сухомлин Л.Г., представник районного відділу освіти - Портяннікова В.В., представники освіти, культури, учнівська молодь, ЗМІ. Відкрила засідання заступник голови РДА Валентина Пушкарьова, яка наголосила на тому, що День Соборності і Свободи є знаменним символом національно-об’єднаних та державотворчих процесів, уособленням територіальної цілісної держави, духовної єдності багатьох поколінь наших співвітчизників, які протягом століть гідно долаючи випробовування та  перешкоди, створювали та єднали країну, дбали про її безпеку та перспективний розвиток.
Директор історико-краєзнавчого музею Ірина Федорченко зробила короткий екскурс в історію становлення державності, соборності. Продовжила її думку бібліотекар Світлана Плахотнича, яка зупинила увагу слухачів на формуванні ідей української соборності, підкресливши, що Соборність та Свобода Української держави – одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну.
В своєму виступі методист райбібліотеки Наталія Мусієнко зазначила, що за роки незалежності у всіх регіонах України зросло розуміння української ідентичності. На Соборність працює усвідомлення необхідності розвитку внутрішнього ринку, поглиблення міжрегіональної кооперації, розвиток малого бізнесу, туризму, культури. Цьому ж сприяють відродження  українських національних традицій.
Учениця 11 класу Карлівської ЗОШ №1 Марина Бурсала зазначила, що внутрішня єдність та свобода мають стати надійними гарантами динамічного поступу українського суспільства, утвердження України як розвинутої, сильної та впливової у світі держави.
По завершенню засідання представник районного відділу освіти Вікторія  Портяннікова та директор ЦБС Зоя Бондаренко зазначили, що  Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шанованими в Україні. І в цей святковий день громадяни України повинні гостро відчувати та розуміти наскільки згубною та руйнівною для соборності країни є екстремістська діяльність  опозиційних політиків, які заради своїх хворобливих політичних амбіцій підбурюють прихильників до насильницьких дій, закликають до міжнаціональної ворожнечі, провокують силові конфлікти, розкол суспільства, громадське протистояння. Враховуючи суспільно-політичні реалії, свято Соборності набуває сьогодні надзвичайно актуального значення, має стати духовним дороговказом до національної єдності, суспільного миру, злагоди та взаєморозуміння.
  





вівторок, 21 січня 2014 р.

Популяризація творчої спадщини Т.Г.Шевченка в бібліотеках: традиційні форми та сучасні аспекти

Під такою назвою нещодавно у районній бібліотеці відбувся семінар-практикум бібліотечних працівників району, присвячений 200-річчю  з дня народження великого пророка українського народу.
Відкрила зібрання директор ЦБС Бондаренко З.Н., яка наголосила на необхідності розгорнути активну діяльність з популяризації життєвого та творчого шляху Великого Кобзаря та з відзначення ювілейної річниці поета, включившись в обласні Шевченківські читання «Кобзарева стежина», які будуть проходити з 22 січня по 1 грудня  2014 року. В роботі семінару взяли участь і виступили заступники голови районної державної адміністрації Пушкарьова В.І. та начальник відділу культури та туризму Обифіст Т.В. Вони підкреслили, що в 2014 році вся Україна і світова спільнота готується до відзначення 200-річчя Т.Г.Шевченка. Діяльність бібліотек з відзначення ювілейної річниці великого українського поета повинна відбуватися в координації з освітніми, культурними, мистецькими закладами, громадськими організаціями, аматорами художнього слова та образотворчого мистецтва. Проведення масових заходів необхідно супроводжувати активною рекламною кампанією, запрошувати на них представників місцевої влади, газет, радіо.
Змістовним та актуальним був виступ методиста ЦРБ ім.. А.Г.Михайленка Мусієнко Н.С., яка представила панораму нових інформаційних, інтерактивних форм роботи з користувачами, підкресливши, що тільки професіоналізм, креативність, ентузіазм роблять книгозбірні привабливими для сучасної громади.
На закінчення семінару відбувся показовий захід: арт – досьє «Полтавськими стежками Кобзаря». Працівники центральної районної бібліотеки разом із молодим користувачем – студентом Полтавської аграрної академії Володимиром Лавриком театралізували нові невідомі для слухачів  сторінки життя Шевченка, його перебування на Полтавській землі. Есе-спогад, підготовлений працівниками відділу обслуговування відкрив іншу грань Тараса Шевченка, як людини, коханого, поета. Родзинкою вистави була розповідь про княжну Варвару Рєпіну, якій митець присвятив поему «Тризна». Учасники семінару переглянули відеопрезентацію та ознайомилися з веб-ресурсами, пов’язаними з життям та творчістю поета, з метою їх подальшого використання у своїй роботі.










"Ой прийшли в господу празники в гості!"

Гостей дорогеньких просимо до хати,
Стравами смачними будем пригощати:
Вареники з сиром, пироги з грибами,
Просимо до столу, до куті із маком!

   Такими словами запрошувала на гостини керівник клубу "Елегія" бібліотекар Світлана Плахотнича учасниць жіночого об'єднання.
   Перше своє засідання 2014 року чарівні панянки провели у формі українських вечорниць. Згадали свята різдвяно-новорічного циклу. Та не просто згадали, а проілюстрували майстерно виконаними колядками, щедрівками, оповідками. Адже зберігати і примножувати народні традиції, звичаї та обряди - поклик душі кожної учасниці клубу "Елегія". Смакували власноруч приготовленими кутею, варениками, пирогами, узваром, ділилися секретами приготування. Не забули про ігри та забави, новорічні гадання. Зичили здоров'я, добробуту у сім'ях.

Веселились, забавлялись
Христа-Бога прославляли!







Ми чуємо тебе, Кобзаре, крізь століття!

2014 рік означений в Україні подією всесвітнього рівня – 200-літнім ювілеєм Тараса Григоровича Шевченка. До відзначення цієї вікопомної дати велася підготовка не одного дня, щоб цьогоріч відкрити світовій громаді всебічність, унікальність таланту та непересічність особистості Великого Кобзаря. В бібліотеках Карлівської ЦБС стартували обласні Шевченківські читання «Кобзарева стежина». Відкриття відбулося спільним заходом ЦРБ ім..Михайленка, районного історико-краєзнавчого музею, учнів шкіл міста. Літературно-музичний калейдоскоп «Ми чуємо тебе, Кобзаре, крізь століття» відвідали представники влади: заступник голови райдержадміністрації Пушкарьова В. І., та начальник відділу культури та туризму Обифіст Т.В.
Вцілому, це була душевна зустріч шанувальників таланту Тараса Шевченка: звучала музика, пісні, поезії. До уваги присутніх було представлено відеопрезентацію «Життя і творчість Тараса Шевченка: основні віхи» та проведено інформаційний калейдоскоп «Шевченко та Україна» за книгами, з якими можливо ознайомитися у фондах районної бібліотеки, працівники музею провели екскурс виставкою виробів місцевих майстрів, що зображають великого поета – це  портрети,  вишиті панно,  інкрустована таріль,  а також фотовиставкою, що ілюструє значущі моменти в житті Тараса Шевченка та його перші твори як художника.
Початок святкувань став пам’ятним для всіх присутніх. А попереду ще багато сторінок-зустрічей, які відкриють перед зацікавленими нові грані Шевченка – людини, творчої особистості, борця і пророка.



 




вівторок, 14 січня 2014 р.

16 способів «гуглити» як професіонал



  Коли потрібно знайти якусь інформацію, кожен з нас напевно тут же відкриває пошуковик і вбиває потрібний запит.. Не завжди виходить відразу знайти те, що потрібно, і доводиться відкривати багато сторінок у пошуку потрібного посилання. Найчастіше це відбувається із за того, що користувач вводить некоректний пошуковий запит для робота. Сьогодні я хочу поділитися деякими способами, як домогтися від пошуковика, в даному випадку Google, саме того, що від нього вимагають.
1. Виключення з Google пошуку
Щоб виключити з пошукової видачі яке або слово, фразу, символ і т.п., досить перед ним поставити знак «-» (мінус), і воно не з’явиться в результатах пошуку.
Для прикладу, я ввів в рядок пошуку наступну фразу: «безкоштовний хостинг -. Ru» і в пошуковій видачі немає жодного. Ru сайту, крім сплачених рекламних оголошень.

2. Пошук по синонімам
Використовуйте символ «~» для пошуку схожих слів до вибраного. Наприклад в результаті вирази: «~ кращі фільми-кращі» ви побачите всі посилання на сторінки, що містять синоніми слова «кращі», але жодне з них не буде містити цього слова.
3. Невизначений пошук
На той випадок, якщо ви не визначилися з конкретним ключовим словом для пошуку, допоможе оператор «*».
Наприклад фраза «кращий редактор * зображень» підбере найкращі редактори для всіх типів зображень, будь то цифрові, растрові, векторні і т.д.
4. Пошук на вибір з варіантів
Використовуючи оператор «|», можна здійснити Google пошук за кількома сполученням фраз, замінюючи кілька слів у різних місцях.
Наприклад, введемо фразу «купити чохол | ручку» видасть нам сторінки, що містять або «купити чохол», або «купити ручку»
5. Значення слова
Щоб дізнатися значення того чи іншого слова, досить ввести в пошукову рядок «define:» і після двокрапки шукану фразу.
6. Точне співпадання
Для знаходження точного збігу пошукової видачі із запитом досить укласти ключевики в лапки.
7. Пошук по певному сайту
Щоб здійснити пошук ключових слів тільки по одному сайту, достатньо додати до шуканої фразою наступний синтаксис — «site:».
8. Зворотні посилання
Щоб дізнатися розташування посилань на цікавий сайт, достатньо ввести наступний синтаксис: «links:» і далі адресу цікавить сайту.
9. Конвертер величин
Пошукова система Google також уміє конвертувати величини за запитом користувача.
Наприклад, нам потрібно дізнатися, скільки становить 1 кг в фунтах. Набираємо наступний запит: «1 кг в фунтах»
10. Конвертор валют
Для того, щоб дізнатися курс валют за офіційним курсом, набираємо наступний пошукової запит: «1 [валюта] в [валюта]»
11. Час по місту
Якщо хочете дізнатися час за якого або місту, то використовуйте синтаксис: «time» або російський аналог «час» і назва міста.
12. Google калькулятор
Google вміє рахувати онлайн! Досить вбити приклад у рядок пошуку і він видасть результат.
13. Пошук за типами файлів
Якщо вам необхідно знайти щось по конкретному типу файлу, то у Google є оператор «filetype:» який здійснює пошук по заданому розширенню файлу.
14. Пошук кешированной сторінки
У Google є власні сервера, де він зберігає кешовані сторінки. Якщо потрібна саме така, то скористайтеся оператором: «cached:»
15. Прогноз погоди по місту
Ще одним оператором пошуку в Google є оператор погоди. Досить вбити «weather» і місто, як ви побачите, буде у вас дощ чи ні
16. Перекладач
Можна перекладати слова відразу, не відходячи від пошуковика. За переклад відповідає наступний синтаксис: «translate [слово] into [мова]»