Загальна кількість переглядів сторінки

середу, 5 червня 2013 р.

Без знань про минуле немає майбутнього

           Нещодавно в Полтавському краєзнавчому музеї відбулася презентація 7-го збірника наукових статей «Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток».
  На презентацію зібралися автори та співавтори статей, вміщених в збірнику, представники музейних, архівних, бібліотечних установ, краєзнавці, які прагнуть розкрити таємниці історії рідної Полтавщини. Тривалими оплесками зустріли присутні виступи директора музею Катерини Фесик, заступника директора з наукової роботи обласного краєзнавчого музею Володимира Мокляка, Олександра Супруненка – заступника  директора Державного підприємства НДЦ «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України, доцента кафедри екології та ботаніки Полтавської державної аграрної академії – Віктора Самородова, кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України Полтавського державного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка Віктора Ревегука та ін.
        До чергового, сьомого випуску збірника увійшли матеріали наукових досліджень не лише працівників музею, а й  науковців Полтавщини, які працюють в галузі краєзнавства нашого краю, досліджують минуле та сучасність. В збірнику вміщені дослідження і наших земляків:Василя Каплоухого – заступника голови Карлівської районної ради, Віталія Пилипця – старшого наукового співробітника Карлівського  історико - краєзнавчого музею та Зої Бондаренко – директора Карлівської ЦБС, які були  присутні на презентації.
      Видання, що з’явилося на світ дуже важливе, бо спрямоване на збереження історичної пам’яті, відродження духовності, детальне дослідження історії населених пунктів України.
     У наш час ми повинні ще раз замислитися над тим, як повніше, ефективніше використовувати могутній потенціал історичного краєзнавства для національно-патріотичного виховання нашого народу й особливо молоді.  А це залежатиме від нас, нашої наполегливої праці. Сподіваємося, що пошукова діяльність наших дослідників історії буде успішною і вони зможуть розворушити попіл тисячоліть, віднайти там іскорки нашої історії, наших трагедій і перемог, оживити і донести їх до  громади.


                                                             

Немає коментарів:

Дописати коментар