Загальна кількість переглядів сторінки

субота, 28 грудня 2013 р.

З НОВИМ РОКОМ!


Прийміть наші найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим.Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашій родині добро, мир і достаток. Бажаємо, щоб у новому році Ви зробили все те, про що так давно мріяли. Віримо, що у новому році Ви відчуєте турботу з боку колег, тепло друзів та близьких. Щастя Вам, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших бажань. З Новим Роком !

Незабаром Новий рік
Переступить Ваш поріг.
То нехай він завітає
З тим, що серце забажає
І принесе Вам багато
Радощів у Вашу хату,
І здоров’я цілий міх
Покладе за Ваш поріг!


четвер, 26 грудня 2013 р.

2014 – рік Тараса Григоровича Шевченка


Наступний рік в Україні оголошений роком Шевченка. 200-річчя Кобзаря святкуватимуть не тільки в Україні, а й по всьому світу
Відповідний Указ Глава держави підписав з метою гідного відзначення 200-річного ювілею Кобзаря, підтримки заходів із вивчення і популяризації його спадщини в Україні та за її межами. Президент, зокрема, доручив Кабінету Міністрів забезпечити здійснення заходів щодо широкого відзначення 200-річчя Тараса Шевченка в Україні та за кордоном - у Російській Федерації, Казахстані, Литві, Польщі тощо. Йдеться також про організацію та проведення у 2014 році Шевченківських всеукраїнського форуму «Свою Україну любіть!» і міжнародного літературного конгресу.
Уряду також доручено розробити та затвердити державну цільову програму «Шевченківський дім», започаткувати проект «Шевченківські читання», завершити видання 12-томного зібрання творів Тараса Шевченка та 6-томної «Шевченківської енциклопедії». Крім того, Кабмін має забезпечити: видання «Кобзаря» іноземними мовами, альбому репродукцій художніх творів Тараса Шевченка, каталогу повернутих в Україну документів і матеріалів, пов'язаних із життям і творчістю митця. Указом також передбачається проведення ремонтно-реставраційних робіт у Національному музеї Тараса Шевченка та його київських філіях - Літературно-меморіальному будинку-музеї Т.Г.Шевченка та Меморіальному будинку-музеї Т.Г.Шевченка - обладнання їх приміщень сучасними охоронними засобами та музейним устаткуванням, створення інтерактивних музейних експозицій.
Окрему увагу Указ звертає на необхідність вивчення в Україні та за кордоном стану об'єктів, пов'язаних з ім'ям Тараса Шевченка, та вжиття заходів щодо їх збереження. Також Оргкомітет з відзначення 200-річного ювілею Кобзаря має опрацювати питання проведення урочистостей на рівні ООН. Йдеться зокрема про проведення міжнародної тематичної конференції та включення до Календаря пам'ятних дат ЮНЕСКО на 2014 рік ювілею Тараса Шевченка. Держкомтелерадіо у свою чергу має забезпечити широке висвітлення заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.


Ввічливість – це мистецтво спілкування


Ми з вами щодня спілкуємося з іншими людьми: рідними, учителями, однокласниками, незнайомими. Чи завжди це спілкування приносить задоволення, радість, втіху? Звичайно, ні. Приємно спілкуватися з ввічливими людьми. Ввічливість – моральна якість, що характеризує людину,  для якої повага до оточуючих стала нормою поведінки і звичним способом спілкування. Це елементарна вимога культурної поведінки. Здавна в народі шанували ввічливих людей.
З метою навчити школярів правилам етикету, познайомити з корисними рекомендаціями з питань спілкування з людьми, сприяти  формуванню доброти, чуйності, делікатності у бібліотеці був проведений урок ввічливості «Добрий день». До книгозбірні були запрошені учні 9 – А класу ЗОШ № 1. На уроці ввічливості школярі дізналися про історію запровадження та найважливіші правила етикету, познайомилися з «Абеткою ввічливості» та «Правилами містечка вихованих людей». У рамках заходу були проведені конкурси «Лицарські манери» і «До джерела народної мудрості» та гра «Так чи Ні». 
Декламування школярами віршів проходило під гаслом «Ввічливість – це мистецтво спілкування».

Наркоманія: результат завжди драматичний


Ставлення до наркотиків у нашому суспільстві зовсім інше, ніж до алкоголю. Уже те, що за виготовлення, збері­гання, транспортування їх з немедичною метою передбачено кримінальне покарання, є перепоною для всіх законослухняних громадян. Інакше кажучи, якщо вживання спирт­ного з точки зору будь-якої людини — її особиста справа, то вживання наркотиків відразу ставить суб'єкта в конфлікт із законом. У цьому випадку людина протиставляє себе сус­пільству, відкидає соціальні цінності.
Що ми знаємо про наркотики і наркоманію? Що поро­джує наркоманію? Чому двоє зі ста людей обирають для себе цей шлях — жорстокий, небезпечний, що заводить у глухий кут?
Щоб боротися з ворогом, його потрібно добре знати. Саме з такою метою у бібліотеці було проведено урок-застереження «Наркоманія: результат завжди драматичний». На цю зустріч було запрошено учнів 10  - А класу, фахівця із соціальної роботи Карлівського РЦСССДМ та лікаря-нарколога Т.Славінську, яка наводячи багато прикладів зі свого лікарського досвіду, розповіла про згубний шлях наркотиків. Марина Мусієнко, фахівець із соціальної роботи,  запропонувала учням переглянути відеоряд  «Ангелы здесь больше не живут» і на згадку подарувала буклет «Дещо про наркотики».
Бібліотекар Світлана Глазко закінчила захід такими словами: «Ви молоді, завзяті та кмітливі. Ви хочете все осягнути, все зрозуміти і щоб вас зрозуміли. Ви мрієте про кохання, успіх, щастя. У власних руках ви тримаєте своє майбутнє. І лише ви самі відповідатимете за нього».




середа, 25 грудня 2013 р.

СНІД: людство під знаком біди




   1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби із синдромом набутого імунодефіциту (СНІД). Цей День нагадує про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ-інфекції, об'єднати зусилля перед лицем цієї загрози.
Вперше Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначався 1 грудня 1988 року. Таке рішення затвердили на міжнародній зустрічі міністрів охорони здоров'я, які обговорювали необхідність обміну інформацією щодо ВІЛ-інфекції та СНІДу.
   Сьогодні зусилля багатьох держав спрямовані на профілактику поширення захворювання. Заходи Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом традиційно відбуваються із символом цього дня — Червоною стрічкою. Її вигадав художник Франк Мур. У 1991 році під час святкування Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом цей символ використали вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.
     Працівниками відділу обслуговування Карлівської ЦРБ ім. А.Михайленка спільно з районною лікарнею та 9 - А класом ЗОШ № 1 проведена година-попередження "СНІД: людство під знаком біди". Учні почерпнули інформацію про виникнення та розповсюдження ВІЛ (СНІДу). З цікавістю школярі прослухали виступ лікаря сімейної медицини Нестеренко Наталії Михайлівни на тему "СНІД. Чи можливо вберегтись?", а потім задавали їй запитання. Під девізом "Знати, щоб жити" школярами були продекламовані вірші про СНІД та хворих на нього. Підсумковим тестом зустрічі була гра "Так чи ні?" про можливості зараження ВІЛ-інфекцією.



субота, 23 листопада 2013 р.

Розіп'ято мільйони без війни


  Сьогодні ми схиляємося в глибокій скорботі перед пам'яттю жертв Голодомору. Нищівно й нещадно він пройшов нашою землею, але ще більший слід залишили ті часи в свідомості українського народу. Полтавщина - серед тих регіонів, які постраждали від Голодомору найбільше. Тому, віддаючи останній борг своїм землякам, та, пам'ятаючи уроки минулого, у нашій книгозбірні спільно з (9 - А класом ЗОШ №1 була проведена година історичної правди "Розіп'ято мільйони без війни". До уваги школярів був запропонований матеріал про голодне лихоліття країни, спогади із книг про пережите тих років. Також прозвучала літературна композиція "Наш нестихаючий біль". Учні переглянули книжкову виставку "Голгофа голодної смерті".




Мої права – моє життя

      В щасливу Країну Дитинства, де дорослі стоять на захисті їх прав, завітали дев’ятикласники Карлівської ЗОШ №1. Святкова зустріч, присвячена Всесвітньому Дню прав дитини відбулася у читальному залі Карлівської районної бібліотеки ім. А.Михайленка. Діти дізнались, чому саме 20 листопада відзначається Всесвітній День прав дитини, ще раз переконались, як держава дбає про забезпечення їх прав. Про відповідальність батьків за дотримання прав дітей розповіла фахівець з соціальної роботи Карлівського РЦСССДМ Марина Мусієнко. А начальник районного управління юстиції Ірина Сущенко нагадала, що у дітей є не тільки права, а й обов’язки.
  Святкового настрою заходу додали музичний та відеоконкурси, проведені бібліотекарем О.Таран, які перевірили, чи добре засвоїли діти свої права й обов’язки.

    Підсумком свята став майстер-клас з орігамі, що провела бібліотекар С.Плахотнича. Всі присутні виготовили журавлика своєї мрії.










вівторок, 19 листопада 2013 р.

Голодомор в українській літературі


   У відділі обслуговування центральної районної бібліотеки ім. А.Михайленка функціонує книжкова виставка "Голгофа голодної смерті", присвячена Дню пам'яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні, який цього року ми відзначаємо 23 листопада. 
    Тема голодомору в українській літературі продовжує привертати увагу авторів та читачів. Її актуальність зумовлена й особистими причинами (майже в кожній родині є спогади про цей трагічний час), але передусім - загальнонаціональною пам'яттю про страшний геноцид, важливістю тримати зв'язок із попередніми поколіннями заради майбутнього.
    На виставці представлено твори українських авторів: "Страта голодом" С.Старіва, "Смертні листи" Б.Хандроса, "Прокляті роки" О.Лисенка, "Лихоліття села Новоселиця" Л.Михайленка, "Жовтий князь" В.Барки, "Марія" У.Самчука, "Тигролови" І.Багряного, серія книг "Український голокост 1932 - 1933: свідчення тих, хто вижив", документальні книги "Смертю смерть подолали", "Лиха коса голодомору", "Голод в Україні", "Свіча пам'ять", "Розсекречена пам'ять", "Голодомор 1932 - 1933. Геноцид українського народу".
     Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з матеріалами актуальної та цікавої експозиції. Виставка діятиме до 6 грудня 2013 року.


четвер, 7 листопада 2013 р.

Національна злагода

Відновлення державної незалежності України самим своїм фактом стало передумовою консолідації багатоетнічного, регіонально і соціально диференційованого українського суспільства. Етнокультурні питання, як і питання культури взагалі, в принципі, належать до компетенції Громадської гуманітарної ради при Президентові України.

Віктор Янукович наголошує, що питання реалізації прав осіб, які належать до національних меншин, і надалі перебуватиме на постійному контролі. Тож з метою реалізації у регіонах завдань Президента щодо зміцнення і збереження нинішніх стабільних міжнаціональних взаємин, забезпечення умов для вільного розвитку культур і мов усіх етнічних спільнот в  центральній районній бібліотеці ім. А.Г.Михайленка оформлений перегляд літератури «Права національних меншин в Україні» та проведена інформаційна хвилинка «У пошуках національної злагоди».



середа, 6 листопада 2013 р.

Виставка-ярмарка соціально-значущих видань

Книги по праву вважаються носіями віко­вої мудрості, відіграють важливу просвіт­ницьку роль у суспільстві, водночас задо­вольняючи наукові та культурні потреби наших співгромадян, збагачують їхні душі. У нашій державі багато робиться для того, щоб любов до книги була невичерпною, а тому велика увага приділяється книгови­давничій справі з метою примноження уже існуючих вічних цінностей. Про це йшлося на відкритті у Карлівці виїзної книжкової виставки-ярмарку, який відбувся в РБК 16 жовтня.
Про те, що в Полтавській області програ­ми з підтримки книговидання діють з 2005 року, розповіла начальник відділу видав­ничої справи та забезпечення діяльнос­ті департаменту управління інформацією департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко. З 2007 року Інститутом стратегічної політики України та благодійним фондом «Схід-Захід разом» започатковано патріотичний, загальнонаціональний про­ект «Україна: історія великого народу», який має на меті донесення до свідомості людей інформації про дійсну історію України, про історичні корені її народу. А в грудні 2012 року прийнято відповідну обласну комп­лексну програму, заходи якої спрямова­ні на реалізацію державної інформаційної політики, книговидання та книгорозповсюдження, найбільш повного забезпечення області різноплановою інформацією, со­ціально- значущою видавничою продукцією місцевих авторів.
Присутні на заході юні друзі книг-старшокласники з міських шкіл - з інформації головного спеціаліста відділу видавничої справи Владислава Васильця довідались, що за період дії згаданих програм і проекту було видано 83 назви соціально значущих книг загальним тиражем близько 65 тисяч примірників, на видання яких з обласного бюджету було виділено більше 2 млн 325 тис. грн. Це літературно-художні видання, історико-краєзнавча література, довідкові та інформаційні видання - енциклопедії, словники тощо. Значна увага приділяється виданню книжок для дітей. Закладання основ інтересу до читання в майбутньому сприятиме становленню людини як особистості, виховання її моральною, духовною і творчою, прищеплення їй професійних і наукових знань. Саме на це спрямовані соціальні ініціативи Президента В. Януковича в частині сприяння всебічному розвитку кожної дитини.
Облдержадміністрація та обласна рада надають підтримку засобам масової інформації, зокрема журналу «Дієслово» - полтавській літературній криничці для дітей та юнацтва, який став трибуною шкільних і районних, міських літоб'єднань, гуртків, а також самодіяльних авторів. Детальніше про це літературно-художнє видання розповіли член редколегії журналу, карлівський міський голова Володимир Слєпцов та член Національної спілки письменників України Лідія Черпакова. Тож юні слухачі довідалися, що засновником «Дієслова» є видавництво «Полтавський літератор», керівником проекту-директор видавництва Анатолій Карпенко, головним редактором з першого по восьмий номер був член НСПУ, НСЖУ, лауреат премій імені І.П.Котляревського, Панаса Мирного, Заслужений працівник культури України Володимир Тарасенко, до складу редколегії входять Олена Гаран, Іван Нечитайло, Віталій Скакун та інші. Творці журналу також запросили творчу юнь теж спробувати свої сили на його сторінках. Лідія Василівна передала в дарунок районній бібліотеці ряд номерів журналу.

Виставку книжок, які останнім часом є особливо затребуваними карлівськими читачами і свідчать про різноплановість української літератури, запропонувала для ознайомлення методист центральної районної бібліотеки Наталія Мусієнко і запросила до подальшого зміцнення інтелектуального потенціалу за допомогою літератури, адже випадкова зустріч з потрібною книгою може змінити життя.











пʼятниця, 25 жовтня 2013 р.

Голос і душа пісенної Полтавщини

Уклін тобі, перлина України,
За неповторний, невмирущий спів
І нескінченні ті пісні однині,
Як пам'ять тих, хто так тебе любив...



Уже майже дев’ять років голос Раїси Панасівни Кириченко звучить тільки в записах. І квиток на такий концерт не купиш, і букет незрівнянній Козачці не вручиш… Утім немає у цьому світі й настільки величезного залу, який вмістив би одночасно всіх, хто віднаходить для особистого перегляду записи її концертів, спогадів, присвячені їй кінофільми. Те життя, яке Раїса Кириченко подарувала кожній своїй пісні, воістину незгасиме, адже ми продовжуємо, як і раніше, черпати наснагу з цілющого джерела її любові до рідної землі, до нашої славної історії, до батьківського порога і сивої берегині – матері…
Тож днями у бібліотеці пройшов День інформації з нагоди 70-річчя від дня народження Героя України, народної артистки, лауреата Національної премії ім. Т.Г.Шевченка, повного кавалера ордена княгині Ольги, Берегині української пісні Раїси Панасівни Кириченко.
Вшанувати пам'ять славетної землячки та прослухати бесіду «Це голос наш. Це – пісня. Це – душа», прийшли учні 9 – Б класу Карлівської ЗОШ №1. На початку зустрічі юна співачка Ніка Канівець привітала гостей піснею Р.Кириченко «Скаче в полі білий кінь». Звучали записи пісень нашої землячки і у виконанні солістів ансамблю «Господарочка» районного будинку культури. До уваги присутніх було представлено відеопрезентацію «Диво осені – квітка остання».
Гідно й гордо прожила своє благословенне піснею життя Р.Кириченко, стала голосом покоління, даруючи свої вистраждані, вимолені пісні. Тому й любимо її, і пам’ятаємо, і над цією пам’яттю не владні роки.







         

середа, 23 жовтня 2013 р.

"...А спогади не тьмяніють"


Ніхто не забутий,
на попіл ніхто не згорів...
Солдатські портрети
на вишитих крилах пливуть.
І доки є пам'ять в людей
і живуть матері,
Доти й сини, 
що спіткнулись об кулі, живуть.


Роки, обпалені війною… Чи близькі вони нам? Від слова війна пече у скронях... Оце і все? Якщо для нас це лихо тільки на словах, і ми не можемо до глибини самостійно усвідомити усю муку, біль і божевілля тих років, то це, можливо, і на краще, але історія відбулася. Живуть ще спогади і житимуть до безкінечності, бо є ще люди, яким пече від слова війна не тільки у скронях, а і у серці, у кожній клітині тіла, у невиліковній рані – душі. Ці люди ще поряд з нами – це наші дідусі, бабусі, їхні батьки. У кожній родині були і є свої солдати. Вони гідні найвищої шани як захисники рідної землі. Це їм маємо дякувати, що живемо під мирним небом незалежної держави.
З нагоди свята – Дня визволення України від фашистських загарбників, яке щороку відзначають 28 жовтня, у бібліотеці проведено годину пам’яті «…А спогади не тьмяніють». На зустріч були запрошені учні 8 – А класу гімназії ім. Н.Герасименко.

Школярі були не просто учасниками цього заходу, а й співавторами. Разом з бібліотекарем юнацького абонементу Світланою Глазко вони вивчали історію рідного краю, її героїчні сторінки, готували до виступу вірші та пісні. Із уст школярів звучали розповіді про земляків героїв Великої Вітчизняної війни М.П.Кучеренка, І.Є Качалка, Родика С.Л., Симоненка М. І. та ін. Пісні у виконанні Олі Кохановської та вірші прочитані учнями додали зустрічі душевності та ліризму.