Загальна кількість переглядів сторінки

четвер, 20 грудня 2012 р.

Віртуальна книжкова виставка

"Новинки з книжкової корзинки"


   Калинове гроно: Антологія літераторів Полтавщини часу незалежності України: До 20-ліття Полтавської спілки літераторів / За редакцією М.В.Костенка, Ю.М.Дмитренка, М.Г.Любивого. - Полтава: Полтавський літератор, 2010. - 516 с.
     Третій том видання охоплює період літературно-художньої творчості полтавських літераторів з 1991 по 2010 рік. Том містить вступні статті, біографічні дані літераторів і зразки їх творів.


Хурса В.
    Славетні у Гоголівському краї: історико-краєзнавчі нариси, публіцистика. - Полтава: Полтавський літератор, 2011. - 368 с.
     Книга знайомить читачів із видатними діячами культури і науки XVIII - XX століть, які жили і творили у припсільському краї, були палко закохані у мальовничу природу Шишаччини, спілкувалися і товаришували з місцевими жителями. Значна частина видання присвячена нашому земляку Миколі Васильовичу Гоголю.


    Альманах пошани й визнання Полтавщини. 100 видатних особистостей Полтавщини минулих століть: презентаційно-іміджне видання. - Полтава: Артполіграфсервіс", 2003. - 205 с.
    Ця книга присвячена тим видатним діячам, хто народився або довгий час жив на території нинішньої Полтавської області, хто розкрив свій талант у нашому краю. Їх життєписи складаються в різноликий, але цілісний образ полтавської землі від давніх часів і до недалекого минулого.


     Герої землі Полтавської: довідник. У 12 вип. Вип 2. Герої Соціалістичної Праці / упоряд. О.А.Білоусько, Т.П.Пустовіт; Держ. архів Полтав. обл.; Центр досл.іст. Полтавщини Полт. ОДА. - Полтава: Асмі, 2011. - 116 с., іл., карти. - (Б-ка "Потавіки. Полтавської Енциклопедії").
    У довіднику вперше приводяться імена всіх відомих на сьогодні 215 Героїв Соціалістичної Праці - уродженців Полтавщини та пов'язаних із Полтавським краєм життям і діяльністю.
      Герої землі Полтавської: довідник. У 12 вип. Вип. 3. Герої України / упоряд. О.А.Білоусько, Т.П.Пустовіт; Центр досл. іст. Полтавщини Полт. ОДА. – Полтава: ТОВ «Асмі», 2012. – 104 с., іл., карти. – (Б-ка «Полтавіки. Полтавської енциклопедії»)
     У довіднику наводяться імена перших за двадцятилітню історію незалежної Української держави Герої України – уродженців Полтавщини та пов’язаних із Полтавським краєм життям і діяльністю.     Вишнева повінь: антологія сучасної жіночої поезії Полтавщини. – Полтава: Дивосвіт, 2012. – 464 с.
      У книзі зібрано творчий доробок сучасних поетес Полтавщини. Вірші представлені на будь-який смак, тож вони не залишать байдужим, торкнуться душі навіть найвибагливішого читача.
      Видання розраховане на літераторів, учителів, любителів поезії.
      Пориньте ж у цей чарівний, незрівнянний світ. Світ Її Величності Поезії.
Сегеда С.
    У пошуках предків. Антропологія та етнічна історія України / С.Сегеда. – К.: Наш час, 2012. – 432 с. – (Сер. «Невідома Україна).
    Коли на теренах сучасної України з’явилися перші люди? Який зовнішній вигляд мали мисливці на мамонтів? Чи був однорідним етнічний склад мезолітичних племен України? Хто вони, кіммерійці, скіфи та сармати? Де слід шукати найдавніші антропологічні витоки сучасних українців?
    Відповіді на перелічені й інші запитання пропонує ця книга, де узагальнено дані з антропології історичних українських земель від найдавніших часів до сьогодення.

Агеєва В.
   Мистецтво рівноваги: Максим Рильський на тлі епохи / В.Агеєва. - К.: Книга, 2012. - 392 с.
  Авторка розглядає творчість Максима Рильсь-кого у широкому біографічному та історико-культурному контексті. Акцентується особлива роль М.Рильського у збереженні традицій українського модернізму в другій половині ХХ століття.
    Михайло Драгоманов у спогадах / уклали І.С.Гриценко, В.А.Короткий. - К.: Либідь, 2012. - 312 с., іл.
   Уперше зібрані й прокоментовані спогади про М.Драгоманова найбільш знаних його сучасників - від рідних до затятих політичних опонентів - допомагають іще повніше осягнути постать видатного українського мислителя. Маловідомі ілюстрації є цінним доповненням до текстів.  Полтавщина: влада на історичних пара-лелях / Л.Л.Бабенко, О.А.Білоусько, О.П.Єрмак та ін. - Вид. друге, перероб. і доп. - Полтава: Полтава: Тов "Асмі", 2012. - 400 с., іл.
    У книзі відтворено процес становлення адміністративної території краю та його владної організації з кінця XVIII початку ХХІ століття. Наводяться іменний перелік та біографії діячів, які в різний час керували регіоном.Жулинський М.
   Українська література: творці і твори: учням, абітурієнтам, студентам, учителям / М.Жулинський. - К.: Либідь, 2011. - 1152 с., іл.
   Цю свою книжку М.Жулинський замислював як велику шпаргалку - підручний літера-турознавчий матеріал із текстами. З 50 нарисів-есеїв, героями яких є українські митці, автор творить велике панно - цілісний портрет національної літератури XIX - XX ст.

Дениско Г.
     Все так давно, немов і не було… / Г.Дениско. – Полтава: Інтерграфіка, 2011. – 166 с.
     Замерзле слово 70-х, вільне слово 90-х, непрості колізії сучасності, лірику і публіцистику – все знайде у цій збірці читач, якому небайдужа доля України.Рябченко Л.
    Матінко – зірко, як без тебе гірко… / Л.Рябченко. – Полтава: Інтерграфіка, 2012. – 167 с.
    У книжці йдеться про тяжкі випробування, що випали на долю українського народу у жорстокому ХХ столітті. Через усю книгу нотою незагойного болю проходить туга за матір’ю і братом, які збезвістилися у вирі Другої світової. І ось брати зустрілися через 66 років!
     Книга адресована всім, хто хоче знати правдиву історію України і бути Її гідним сином.

Малик В.К.
   Синя книга: щоденник (записки для себе). 1958 - 1998 / В.К.Малик; упоряд. О.В.Сиченко. - 2-ге вид., без змін. - Полтава: ТОВ "Асмі", 2011. - 308 с., іл.
  У книзі подається щоденник відомого українського письменника Володимира Малика, який охоплює сорок років його життя - з 1958 по 1998.

Селінджер Дж.
   Девять оповідань / Дж. Селінджер; пер. з англ. Ю.В.Григоренко, А.О.Івахненко. - Харків: Фоліо, 2012. - 223 с. - (Карта світу).
   Назва - абсолютно неоригінальна й невигадана. І тому - загадкова. От уже майже шістдесят років критики, філософи й читачі намагаються разгадати таємницю - чому девять, чи є в цьому якийсь зашифрований зміст, написана невидимим чорнилом таємниця. Що не дивно, адже Джером Д.Селінджер - і сам найбільша загадка світової літератури, людина, яка в розквіті років і карєри відійшла від метушні цього світу. А може, і не треба шукати пояснень.


Горак Р.
    Кров на чорній ріллі: Есе-біографія Василя Стефаника / Роман Горак. - К.: ВЦ "Академія", 2010. - 608 с.
     Його називали Володарем дум селянських, Мужицьким Бетховеном, а він вважав себе Великим страдником.
    Вчився на лікаря, але не став ним. Був послом до віденського парламенту, але нічого суттєвого зробити не зміг.
     Жив у боргах. Соромився своєї бідності.
     Таким постає Василь Стефаник в есе-біографії Романа Горака "Кров на чорній ріллі"

Акутагава Р.
     Брама Расьомон: новели. Есеї / Р.Акутагава; переклад В.С.Бойка; пердмова Б.П.Яценка. - Харків: Фоліо, 2012. - 508 с. - (Б-ка світ. літ-ри).
     Рюноске Акутагава (1892 - 1927) - знаменитий японський письменник, чиїми творами захоплюються читачі в усьому світі. Вишукане переплетіння вимислу і реальності, глибокий психологізм, пардоксальність суджень і тонка іронія, що притаманні літературному стилю письменника, примушують замислитися над головним питанням - що є істина і чи в змозі людина осягнути її...

Пруст М.
    У пошуках утраченого часу. У затінку дівчат-квіток: роман / М.Пруст; пер. з фр. та примітки А.Перепаді. - К.: Золоті ворота, 2012. - 443 с.
    Роман "У затінку дівчат-квіток" видатного французького письменника, родоначальника сучасної психологічної прози Марселя Пруста побачив світ 1919 року і того ж року був удостоєний Гонкурівської премії.
    Чарівна історія кохання, інтелектуального прозріння постає на сторінках роману, який приніс авторові загальне визнання.

Курбан Сеїд
   Алі та Ніно: роман / Курбан Сеїд; упоряд. і пер. О.Герман. - К.: Етнос, 2011. - 240 с.
    В основу сюжету роману покладено історію кохання азербайджанського юнака та грузинської дівчини - мешканців Баку початку ХХ ст.
 Роман є справжньою перлиною азер-байджанської літератури.

Немає коментарів:

Дописати коментар