Загальна кількість переглядів сторінки

вівторок, 15 травня 2012 р.

Шляхом до Кобзаря


            Великий Кобзар  Тарас Шевченко та його творчість  – невід’ємна частина сьогодення. Мета його життя – вільна та щаслива Україна,  знайшла своє втілення в наші дні; поезія, створена генієм майже два століття тому, актуальна і зараз; а написані на полотні образи - реальні та живі.
          Шевченко серед нас  і не лише на портретах, що прикрашають світлиці майже кожної бібліотеки Карлівщини, він живе у серцях прийдешніх поколінь. Доказ тому Шевченківський тиждень у книгозбірнях району, який традиційно припадає на першу березневу декаду та приурочений до дня народження поета. В ці дні слово Кобзаря говорило до нащадків з полиць книжкових виставок:«Тарасової душі криниця», «Шанує Тараса велика родина», «Живий у правді віковій», «Кобзареве слово – моя рідна мова», «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», «Слухайте голос безсмертний Тараса!» та ін..
        Змістовною та цікавою була літературно-мистецька година  «Музи в житті Тараса Шевченка», проведена бібліотекарем центральної районної бібліотеки Юлією Матюшовою з учнями 9 класу Карлівської ЗОШ № 4 (кл. кер.  Перенесієнко В.). Розповідь про жінок, які мали вплив на долю Кобзаря,  відкрила перед слухачами  невідомого Шевченка – звичайну людину зі своїми слабостями, переживання, що  притаманні кожному з нас. І чудові рядки ліричних поезій вже сприймалися аудиторією по-іншому: за ними стояли образи реальних осіб,  які звідали високі почуття.
          
             Дитяча районна бібліотека як завжди гостинно відкрита для пошановувачів творчості Тараса Шевченка, а щоб їх стало більше, фахівці книгозбірні запросили на дитячий ранок-портрет «І лине над землею Шевченкове святеє слово» учнів  2-А  ЗОШ №3(кл. кер. Маліченко О.). Бібліотекар Алла Паталаха розповіла дітям  про нелегкий життєвий шлях Тараса Григоровича, ознайомила з поетичною спадщиною. В затишній читальній залі, в оточенні шевченківських видань, в дитячі душі благодатно вливалася течія цілющого кобзаревого слова, що неодмінно зростить парості добра та любові. Хто хоч раз торкнувся цього невичерпного джерела вже буде повертатися до нього все своє життя.

Немає коментарів:

Дописати коментар