Загальна кількість переглядів сторінки

вівторок, 29 травня 2012 р.

Як розвинути бажання читати

Як розвинути бажання читати
Читання книг, безумовно, розширює кругозір і робить з людини більш приємного співрозмовника. Незважаючи на це, багато людей просто фізично не люблять читати, проте подолати себе в цьому питанні цілком можна.

Інструкція

  1. Скористайтеся аудіокнигою. Якщо процес читання вам не до душі, але прагнення духовно розвиватися дає про себе знати, то скористайтеся аудіокнигами. Технічно, це не більше ніж файли в форматі. Mp3, які можна помістити на будь-який плеєр і слухати в транспорті чи вдома, лежачи на дивані. Текст читають приємним голосом, який добре сприймається на слух. Втім, існують і підводні камені: таке сприйняття книг складно назвати дійсно інтелектуальним заняттям, тому що ви не будете мати можливості «пригальмувати» і подумати над чимось — тільки перекручуючи аудіозапис з певних моментів.
  2. Читайте те, що вам подобається. Безумовно, правило «кожен поважаючий себе людина зобов’язана прочитати …» має місце бути, проте ні в якому разі не намагайтеся читати щось через силу. Ви не тільки безцільно втратите час, а й отримаєте заряд негативних емоцій, пов’язаних із самим процесом. Спробуйте перебирати жанри, роки, авторів та напрямки. Якщо ви почали свій читацький шлях з творів Коельо, і вам рішуче не сподобалося, спробуйте щось прямо протилежне — Ніцше або Фукуяму. Або почніть читати зовсім іншу область літератури, на зразок Хеммінгуея або Уеллса.
  3. Приділяйте читання хоча б годину на день. Навіть якщо на перших порах сам процес буде вам не дуже приємний, переступіть через себе. Деяка «акліматизація» мозку до «нового способу отримання інформації» може зайняти час. Це відбувається через те, що людина, незвичних читати, швидко втомлюється від інтенсивної мозкової діяльності: одночасно потрібно розпізнавати букви, складати слова, аналізувати їх і докладати фантазію, щоб представляти написане. Не турбуйтеся — вже після кількох книг всі ці процеси почнуть проходити легко і автоматично, і ви зможете приділяти читанню стільки часу, скільки захочете.

Немає коментарів:

Дописати коментар