Загальна кількість переглядів сторінки

вівторок, 29 травня 2012 р.

Найкращі українські книжки, або Що має прочитати кожен


1. Сергій Жадан
 "Капітал", "Гімн демократичної молоді", "Депеш Мод", "Ворошиловград", "Цитатник" та інші збірки поезій та романи.

2. Юрій Андрухович
 "Перверзія", "Рекреації", "Книга відгуків", МУЕАЛ та інші тексти

3. Богдан-Ігор Антонич
                                                                               "Зелена Євангелія" та "Вибране"

4. Ліна Костенко
 "Маруся Чурай", "Вибрана лірика", "Річка Геракліта" та інші тексти

5. Тарас Шевченко
 "Кобзар" і "Щоденник"

6. Іван Франко
 "Мойсей", "Що таке поступ?", "Захар Беркут", "Мойсей", "Каменярі", казки та інші тексти

7. Іван Котляревський
 "Енеїда"

8. Григорій Сковорода
 "De libertate",  байки та інші поезії.

9. Володимир Винниченко
 "Записки кирпатого Мефістофеля", ранні оповідання, "Щоденник" та інші тексти.

10. Микола Гоголь
 "Вечера на хуторе близ Диканьки" та інші тексти

11. Марія Матіос
 "Нація", "Солодка Даруся"

12. Валер'ян Підмогильний
 "Місто"

13. Василь Стус
 Вибрані поезії, статті та есей "Феномен доби"

14. Леся Українка
 "Одержима", "Лісова пісня", "Камінний господар", листування та інші тексти.

15. Микола Хвильовий
 "Я (Романтика)", памфлети та інші тексти

16. Василь Шкляр
 "Залишенець. Чорний ворон", "Ключ".

17. Микола Вінграновський
 Вибрані поезії

18. Юрій Іздрик
 "Острів Крк", "Воццек" і "Подвійний Леон"

19. Михайло Коцюбинський
 "Тіні забутих предків", молдавські оповідання та інші тексти

20. Євген Плужник
 Вибрані поезії

21. Лесь Подерв'янський
 "Герой нашого часу" та інші п'єси


Найкращі книжки світу, або Що має прочитати кожен




1. Габріель Гарсіа Маркес
 "Сто років самоти", "Кохання під час холери"

2. Вільям Шекспір
 "Гамлет" та інші п'єси

3. Фьодор Достоєвський
 "Бесы", "Идиот", "Бедные люди" та ін.

4. Франц Кафка
 "Процес", "Замок", "Перетворення"

5. Антон Чехов
 П'єси та мала проза

6. Ернест Гемінгвей (Хемінгуей)
 "По кому подзвін", "Фієста", "Старий та море"

7. Хорхе Луїс Борхес
 Вибрана мала проза

8. Міхаїл Булгаков
 
9. Герман Гессе
 "Степовий вовк", "Гра в бісер"

10. Микола Гоголь
 "Вечера на хуторе близ Диканьки", "Мертвые души", "Тарас Бульба"

11. Володимир Набоков
 "Дар", "Запрошення на страту" та ін.

12. Еріх Марія Ремарк
 "Три товариші"

13. Вільям Фолкнер
 "Галас і Шаленство" ("Крик і Шал")

14. Ярослав Гашек
 "Пригоди бравого вояка Швейка"

15. Томас Стернз Еліот
 Поезії

16. Джордж Орвел (Оруел)
 "1984"
17. Семюель Беккет
 "В очікуванні на Ґодо" та ін.

18. Джованні Бокаччо
 "Декамерон"

19. Йосип Бродський
 Поезії

20. Оскар Вайльд
 "Портрет Доріана Грея", п'єси, казки.

21. Йоган Вольфганг Гете
 "Фауст"

22. Гомер
 "Іліада" та "Одісея"

23. Джеймс Джойс
 "Улісс"

24. Умберто Еко
 "Ім'я рози" ("Ім'я троянди")

25. Хуліо Кортасар
 "Гра в класи" та мала проза

26. Станіслав Лем
 "Соляріс" та ін.

27. Томас Манн
 "Чарівна гора" та ін.

28. Мілорад Павич
 "Хозарський словник"

29. Артюр Рембо
 Поезії

30. Райнер Марія Рільке
 "Нотатки Мальте Ляврідса Бриґґе"

31. Франсуаза Саган
 "Привітання смутку"

32. Джером Девід Селінджер
 "Ловець у житах"("Над прірвою в житі") та ін.

33. Мігель Сервантес
 "Дон Кіхот"

34. Гюстав Флобер
 "Пані Боварі"


Як розвинути бажання читати

Як розвинути бажання читати
Читання книг, безумовно, розширює кругозір і робить з людини більш приємного співрозмовника. Незважаючи на це, багато людей просто фізично не люблять читати, проте подолати себе в цьому питанні цілком можна.

Інструкція

  1. Скористайтеся аудіокнигою. Якщо процес читання вам не до душі, але прагнення духовно розвиватися дає про себе знати, то скористайтеся аудіокнигами. Технічно, це не більше ніж файли в форматі. Mp3, які можна помістити на будь-який плеєр і слухати в транспорті чи вдома, лежачи на дивані. Текст читають приємним голосом, який добре сприймається на слух. Втім, існують і підводні камені: таке сприйняття книг складно назвати дійсно інтелектуальним заняттям, тому що ви не будете мати можливості «пригальмувати» і подумати над чимось — тільки перекручуючи аудіозапис з певних моментів.
  2. Читайте те, що вам подобається. Безумовно, правило «кожен поважаючий себе людина зобов’язана прочитати …» має місце бути, проте ні в якому разі не намагайтеся читати щось через силу. Ви не тільки безцільно втратите час, а й отримаєте заряд негативних емоцій, пов’язаних із самим процесом. Спробуйте перебирати жанри, роки, авторів та напрямки. Якщо ви почали свій читацький шлях з творів Коельо, і вам рішуче не сподобалося, спробуйте щось прямо протилежне — Ніцше або Фукуяму. Або почніть читати зовсім іншу область літератури, на зразок Хеммінгуея або Уеллса.
  3. Приділяйте читання хоча б годину на день. Навіть якщо на перших порах сам процес буде вам не дуже приємний, переступіть через себе. Деяка «акліматизація» мозку до «нового способу отримання інформації» може зайняти час. Це відбувається через те, що людина, незвичних читати, швидко втомлюється від інтенсивної мозкової діяльності: одночасно потрібно розпізнавати букви, складати слова, аналізувати їх і докладати фантазію, щоб представляти написане. Не турбуйтеся — вже після кількох книг всі ці процеси почнуть проходити легко і автоматично, і ви зможете приділяти читанню стільки часу, скільки захочете.

четвер, 24 травня 2012 р.

Свято творчої особистості

(зустріч із викладачами та студентами ПНПУ)




         19 квітня до нашої бібліотеки на гостину завітали гості із Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, а саме заступник завідувача кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін, кандидат педагогічних наук Коровіна Р.В., старший викладач кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін Кравченко Д.М., студенти 4-го курсу психолого-педагогічного факультету кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін Івер О., Сінельник М.


Студенти групи К – 44 розповіли про техніку та методику як ручного, так і машинного виготовлення гобеленів, рушників, сорочок, серветок тощо.
Бібліотекарі підготували для гостей свята книжкові виставки «Руками створена краса» та «Решетилівська майстерня художніх промислів».
Заступник завідувача кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін, кандидат педагогічних наук Коровіна Р.В. провела бесіду із учнями 9-х класів Карлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, а також залишила візитки на згадку про зустріч.



вівторок, 15 травня 2012 р.

«Душа не втомлюється, не старіє, не хворіє»
              Г. Вовченко




  А вам часто доводиться спілкуватися з творчими людьми? Той, кому хоч раз випала така нагода, пам’ятатиме про це довго…
  5 квітня в Карлівській центральній районній бібліотеці відбулася зустріч учнів 11-А та 11-В класів міської гімназії імені Ніни Герасименко з відомою полтавською поетесою, ювіляркою  Галиною Вовченко. Вона народилася в нашому рідному місті. Бібліотекарі розповіли про життєвий і творчий шлях майстрині слова. Ми дізналися, що вона є лауреатом та переможцем багатьох конкурсів. Отже, карлівській землі є ким пишатися. Галина Вовченко – автор 12 поетичних збірок (готується до друку 13-та). Із насолодою ми прослухали пісню на її слова «Осені вальс» (музика Ксенії Виговської), яка сподобалася всім, без сумніву! Осінь, до речі,  -  її улюблена пора року. Учні декламували поезії Галини Вовченко. Складно стримати хвилювання, коли виступаєш перед авторкою, але, на мою думку, вони впоралися, адже в кожен рядок уклали часточку душі. Потім старшокласники мали можливість насолодитися поезіями в авторському виконанні. Звісно, така нагода випадає не часто. Галина Вовченко донесла до нас зовсім інше значення, власне, первинне.  Кожен рядок має  глибокий сенс , тому всі присутні слухали, затамувавши дихання.  Крім поезії,  Г. Вовченко захоплюється фотографією. Вона представила нам свою збірку «Фотопоезії» , світлини в якій вразили багатством та витонченістю. Далі учні мали змогу поставити поетесі запитання, за це вони були нагороджені авторськими світлинами. Отже, про цю зустріч спогади залишаться надовго.
  Ми дізналися багато про Галину Вовченко не тільки як про поетесу. Це людина з багатим життєвим досвідом, який прагнула передати нам. ЇЇ душа дійсно «не втомлюється, не старіє, не хворіє.»  Поетеса закликала нас мріяти, розкрила своє життєве кредо. Майже непомітними краплинками гумору вона надавала бесіді невимушеності й простоти. Ніхто не відчував себе скуто. Ми насолоджувалися мальовничими пейзажами, які вона так майстерно зображувала рядками віршів. Також міркували над філософською лірикою. Кожен із нас знайшов щось для себе. Виникало відчуття, що з цією людиною знайомі вже давно. Вона чудова дружина й мати, адже з любов’ю розповідала про чоловіка й дітей, які є головною цінністю в житті. Згадувала поетеса про щасливі й трагічні моменти, які подарувала доля. Зізналася: «Еліксир молодості – бажання жити.»
  Це дуже цікава особистість, яку не втомлюєшся слухати. Сподіваюся, що зустріч із Галиною Вовченко не була останньою, адже на свою малу батьківщину вона частенько навідується. Ми з нетерпінням чекаємо на вихід друком її нової збірки.
  Від імені всіх присутніх на зустрічі сердечно дякую Галині Василівні за цікаву бесіду! А читачам замітки раджу познайомитися з її творчістю, якщо ще не випало такої нагоди. Запевняю, що поезії  не залишать нікого байдужим. Бажаємо Вам творчих злетів і натхнення! Продовжуйте радувати нас своїми поезіями! Із нетерпінням чекаємо на Вас у Карлівці!
                 

Книга просить на гостини - в неї свято, іменини!


Весняні канікули принесли багато радісних хвилин дітворі - екскурсії, спілкування, рухливі ігри на свіжому повітрі, і як зазвичай свято - в ці дні, відзначали в бібліотеках району «Книжкові іменини». Всеукраїнський тиждень дитячого читання, як офіційно називається це відзначення, завжди збирає багато друзів та прихильників друкованого слова до книгозбірень. Не виключенням були і цьогорічні свята, у всіх бібліотеках Карлівщини пройшли заходи, які популяризували книгу, закликали дітвору до читання.
Діти змогли взяти участь у різноманітних вікторинах, конкурсах, отримали багато корисної інформації, здійснюючи своєрідну мандрівку до неосяжного всесвіту цікавих книжок. Так, фахівці районної бібліотеки для дітей разом з юними користувачами провели літературну вікторину «Найуважніший читач», презентацію дитячих періодичних видань «Про все цікаве на планеті, читай в журналі та газеті». Для наймолодших відвідувачів - вихованців дитячих садків бібліотекарі підготували дивовижну гру-подорож «В казковий світ дитинства». Малята поринули у чарівний світ казок, щоб зустрітися там з відомими і невідомими героями, які будуть дорогі і близькі їм все життя.
Радісно та цікаво пройшли «Книжкові іменини» і в сільських бібліотеках-філіях. Казкові герої зверталися до дітвори   та закликали їх до знайомства із виставкових полиць «Країна казкова - країна Книжкова», «У світі казки», «Письменники – дітям», «Улюблені герої живуть поруч». Захоплюючими та інформативними була шоу-вікторина «Свято Всезнайок»,  дитячий ранок «Диво, ім’я якому книга».  А ще в ці дні наймолодші  школярики, вивчивши абетку, пройшли посвяту в читачі
Учасники заходів радували бібліотекарів своїм розумом та кмітливістю, знаннями книг, а головне бажанням пізнавати нове. Дитинство - це та найкраща пора життя, коли формується духовний світ людини, її майбутня особистість та проявляються перші паростки творчих здібностей. І зовсім немає значення ким стануть наші читачі у майбутньому дорослому житті, ми впевнені, що вони збережуть світлу дитячу душу та пронесуть у своєму серці любов до Слова і Прекрасного.

Шляхом до Кобзаря


            Великий Кобзар  Тарас Шевченко та його творчість  – невід’ємна частина сьогодення. Мета його життя – вільна та щаслива Україна,  знайшла своє втілення в наші дні; поезія, створена генієм майже два століття тому, актуальна і зараз; а написані на полотні образи - реальні та живі.
          Шевченко серед нас  і не лише на портретах, що прикрашають світлиці майже кожної бібліотеки Карлівщини, він живе у серцях прийдешніх поколінь. Доказ тому Шевченківський тиждень у книгозбірнях району, який традиційно припадає на першу березневу декаду та приурочений до дня народження поета. В ці дні слово Кобзаря говорило до нащадків з полиць книжкових виставок:«Тарасової душі криниця», «Шанує Тараса велика родина», «Живий у правді віковій», «Кобзареве слово – моя рідна мова», «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», «Слухайте голос безсмертний Тараса!» та ін..
        Змістовною та цікавою була літературно-мистецька година  «Музи в житті Тараса Шевченка», проведена бібліотекарем центральної районної бібліотеки Юлією Матюшовою з учнями 9 класу Карлівської ЗОШ № 4 (кл. кер.  Перенесієнко В.). Розповідь про жінок, які мали вплив на долю Кобзаря,  відкрила перед слухачами  невідомого Шевченка – звичайну людину зі своїми слабостями, переживання, що  притаманні кожному з нас. І чудові рядки ліричних поезій вже сприймалися аудиторією по-іншому: за ними стояли образи реальних осіб,  які звідали високі почуття.
          




     











        Дитяча районна бібліотека як завжди гостинно відкрита для пошановувачів творчості Тараса Шевченка, а щоб їх стало більше, фахівці книгозбірні запросили на дитячий ранок-портрет «І лине над землею Шевченкове святеє слово» учнів  2-А  ЗОШ №3(кл. кер. Маліченко О.). Бібліотекар Алла Паталаха розповіла дітям  про нелегкий життєвий шлях Тараса Григоровича, ознайомила з поетичною спадщиною. В затишній читальній залі, в оточенні шевченківських видань, в дитячі душі благодатно вливалася течія цілющого кобзаревого слова, що неодмінно зростить парості добра та любові. Хто хоч раз торкнувся цього невичерпного джерела вже буде повертатися до нього все своє життя.


У СВІТ КНИГ - ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ

(відкриття інтернет-центру у Федорівській та Варварівській сільских бібліотеках) 

     Карлівська районна бібліотека стала одними із 730 переможців другого раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг з використанням доступу до Інтернету програми "Бібліоміст", а нещодавно отримала комплект комп'ютерного обладнання і підключилася до мережі. 21 жовтня 2011 року відбулася урочиста церемонія відкриття центру безкоштовного доступу до Інтернету у Федорівській СБФ, де встановлено 3 комп'ютери, принтер, сканер, веб-камери для спілкування в режимі он-лайн.
      З цієї нагоди відбулися імпровізовані урочистості, завідувачку бібліотеки Аллу Павленко та читачів з приємною подією привітали начальник відділу культури та туризму Тетяна Обифіст, директор централізованої бібліотечної системи Зоя Бондаренко та федорівський сільський голова Віктор Борисенко. А школярі порадували почесних гостей концертними виступами.
       Урочистості з нагоди відкриття Інтернет-центру у Варварівській СБФ зібрали до затишного залу бібліотеки кращих читачів, для яких Інтернет відкрив доступ до всесвітньої скарбниці знань. Три новеньких комп'ютери з усім необхідним програмним забезпеченням, принтером і сканером - неабиякий подарунок для варварівців.
       З приємною подією завідуючу книгозбірні Тамілу Вус і користувачів привітали директор ЦБС Зоя Бондаренко, завідуюча народним краєзнавчим музеєм с. Варварівка Віра Бегмат та сільський голова Олександр Родик, який і сам доклав немало зусиль для відкриття Інтернет-центру. Самодіяльні артисти порадували присутніх душевною піснею, запальним танком та гострим слівцем, адже свято відвідали скандально відомі персонажі - баба Параска та баба Палажка, для яких освоєння Інтернет-простору не стало проблемою.



   






Відкриття Інтернет-центру в дитячій районній бібліотеці

Бібліотека… Тиша… Століття…
Тут книги розумні спокійно живуть.
У тихій величній світлиці.
А двері широко відкриті ведуть
До знань золотої скарбниці.



    Такими словами розпочалося свято відкриття центру безкоштовного доступу до Інтернету при районній дитячій бібліотеці. Карлівська районна бібліотека для дітей стала одним із 730 переможців другого раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг з використання доступу до Інтернету в проекті Міжнародної програми «Бібліоміст». А нещодавно отримала комплект комп’ютерного обладнання і підключилася до мережі.
    На церемонії відкриття центру побували і учні 3 класу як майбутні комп’ютерні користувачі. І не тільки побували, а й прийняли активну участь у святі.


Ми всі тут завзяті
і хочемо теж,
як мами й тата
пізнать Інтернет.
Для цього сьогодні прийшли ми сюди,
Щоб наші знання вам усім довести.

Швидко, вірно і завзято діти відгадували загадки. А ще разом з юними артистами з музичної школи співали веселі пісні.

  Оченята юних відвідувачів світилися цікавістю і захопленням під час проведення скайп-зв’язку з Інтернет-центром центральної районної бібліотеки.


    Свято закінчилося, але й зараз можна побачити учнів 3 класу в дитячій районній бібліотеці.


ЛАСКАВО ПРОСИМО на сайт Карлівської централізованої бібліотечної системи!

 Тепер у нашої бібліотеки є свій сайт!

http://karlivka-biblioteka.edu.poltava.ua/

 


Причина створення блогу

В наше життя проникли такі необхідні речі як мобільні телефони та Інтернет-ресурси, а це - самий легкий та швидкий спосіб збереження та передачі інформації різноманітного змісту. Кожний користувач мережі Інтернет в середньому переглядає близько 100 сторінок за день. Може хтось натрапить і на цю сторінку та довідається про затишну бібліотеку, яка кожного дня відкриває двері у світ знань.


Гостей та постійних користувачів чекає світле приміщення, в якому працюють абонемент, читальний зал та Інтернет-центр. Кваліфікований персонал допоможе швидко та в повному обсязі підібрати необхідний матеріал, який задовільнить потреби будь-якої допитливої людини. В бібліотеці часто проводяться різноманітні читацькі вечори, театралізовані дійства, музичні години та інші не менш цікаві заходи для всіх верств населення, що скрасять сіру буденність.

Отже, якщо наша коротенька розповідь вас зацікавила, і ви на власні очі хочете переконатися в її правдивості - завітайте до нас за адресою:

вул. Леніна, 95 

 +38 05346 2 34 39