Загальна кількість переглядів сторінки

понеділок, 26 вересня 2022 р.

НОВІ НАВИЧКИ - НОВІ МОЖЛИВОСТІ

Цифрові технології стрімко ввійшли в наше повсякдення. Нині проблема в тому, що не всі люди пенсійного віку мають смартфон і вміють користуватися перевагами Інтернету. В цьому на допомогу прийдуть бібліотекарі.

В Інтернет-центрі ви зможете вивчити ази користування смартфоном, як правильно зареєструватися в соціальних мережах, замовити товар онлайн, знайти потрібну інформацію та багато іншого. Чекаємо на вас!

 

Стівен Кінг: фантастика без кордонів


Стівен Кінг – автор величезної кількості неперевершених книг, які продаються у всьому світі. Мало того, що за його жанр він отримав прізвисько "Король жахів", так на його рахунку ще й дуже багато дивовижних драм, за якими знімалися чудові фільми.

Стівен Кінг відзначає свій день народження 21 вересня і в цьому році йому виповнюється 75 років. Від самого початку Стівен Кінг вважався "жанровим письменником", але насправді його творчість доволі різноманітна. Окрім трилерів, наукової фантастики та фентезі Кінг пише історичні фантастичні романи і працює в жанрі вестерна та коротких літературних форм.

Запрошуємо шанувальників творчості відомого американського письменника до відділу абонементу, де відкрита книжкова виставка "Стівен Кінг: фантастика без кордонів".

ЧАРІВНІ ІСТОРІЇ ДАРИ КОРНІЙ

Мольфарка українського слова, золота письменниця України, королева українського фентезі, мавка – як тільки не називають сучасну львівську письменницю поціновувачі її творчості. Справжнє ім’я Дари Корній - Мирослава Іванівна Замойська, вона родом із Волині. У чому ж секрет літераторки? Мабуть у тому, що письменство для неї – це хобі, яке вона перетворила на професію. І завдяки її вправному перу читання й дослідження народних традицій може стати хобі для цілого покоління українців.

У своїх творах письменниця піднімає із забуття праслов’янську міфологію та робить її простою та доступною для звичайного читача. За словами Дари Корній, для того, щоб задум вдався, їй довелося збирати матеріал для першої книги аж дев’ять місяців.

Пише Дара Корній живою українською мовою, зацікавлює читачів оригінальним сюжетом, вплітаючи українську міфологію, чудові казки та легенди. Герої її книг – люди, наділені надприродними силами: потерчата, відьми, дводушники, янголи, духи води і лісу, міфічні істоти. Її захоплення: дохристиянська міфологія, праукраїнські вірування, етнографія, казки та народна музика.

КАРЛІВЩИНА – ЗЕМЛЯ МОЯ СВЯТА

Рідна сторона, батьківський поріг, криниця з холодною джерельною водою - це те, до чого повертається думка кожного з нас, це те, від чого радіє душа, підіймається настрій, з’являється натхнення до життя.

Напередодні відзначення важливої події в житті карлівської громади –79-ї річниці визволення міста від нацистських загарбників бібліотекарі провели день краєзнавства «Карлівщина – земля моя свята», ознайомивши мешканців з цікавими фактами про історію рідного краю, із літературою про людей, які його прославили, про архітектурні пам'ятки та затишні куточки, які вражають своєю красою. Присутніх вразили книги, де можна побачити сцени з життя наших земляків у різні роки та навіть різні епохи.


Феномен творчості Оксани Забужко

 

19 вересня – день народження однієї з ключових та найвідоміших особистостей у сучасній українській літературі письменниці Оксани Забужко.

Оксана Забужко – українська письменниця, про яку знають далеко за межами нашої держави чи навіть Європи. А все тому, що вона поєднала в собі талант прозаїка, поетеси та есеїстки. Та чи не найбільш відомою вона є як публічна інтелектуалка, яка вже десятиліттями розповідає світовій спільноті про Україну.

Її поезія якісно нове явище в українській літературі – глибоко медитативна, просякнута внутрішнім, глибинним, нерідко астральним світом, це спроба витіснити таємницю життя, поєднати два світи: реальний і потойбічний.

Письменниця у своїх творах звертається до тем національної ідентичності, історичної пам’яті та гендеру. Не чужа для неї і тема української культури та культури загалом.

Чому бібліотекарі завжди ставлять штамп на 17-й сторінці

Як тільки книги почали друкувати на папері, їх формат переплетення був стандартизований - 4 сторінки по 4 рази, тобто 16 сторінок. Це вважалося одним зшитим авторським листом, так званої одним зошитом. Таким чином, саме з 17-ї сторінки починався другий блок листів.

Якщо раптом перший блок в титульному листі, де були вказані автор, назва книги і штамп бібліотеки, осипався, губився, пропадав, то ідентифікувати книгу можна було саме по штампу на 17-й сторінці. Як то кажуть, і від початку книги недалеко, і надійно, і безпечно.

Між іншим, стандартні штампи державних бібліотек знаходяться на титулці, на 17-й і на 33-й сторінках. Бібліотеки меншого масштабу зазвичай обходяться лише першими двома. Також на 17-й сторінці за традицією ставлять інвентарний номер книги.

Зустрічай осінь з книгою

 

Впевненими кроками вже прийшла до нас осінь. А разом з нею – її вічні друзі: перший холодний вітер, дощ, похмура погода, запах яблук та шелест яскравого листя, які змушують нас задумуватись і посумувати за теплими літніми днями. При такому настрої краще за все загорнутися у теплий плед, взяти чашечку гарячої кави, або ж чаю і провести час у компанії хорошої книги! Якщо ви ще не вирішили що прочитати, то пропонуємо вам декілька книг для читання. Читаймо жовті осінні книги.



Книги_ювіляри

 150 років тому побачив світ пригодницький роман Жуля Верна «Навколо світу за вісімдесят днів».

«Діти капітана Гранта», «П'ятнадцятирічний капітан», – далеко не повний перелік творів, за якими відомий французький письменник. Жуль Верну належать твори наукової фантастики, класики та пригодницької літератури. Разом з героями цих книг ми не тільки переживаємо захоплюючі пригоди, пізнаємо таємниці минулого, мріємо про майбутнє, але й отримуємо цілий всесвіт знань.

Агата_Крісті_майстер_детективного_жанру

15 вересня 1890 року народилась Агата Мері Кларисса Крісті, леді Малловен — видатна англійська письменниця, одна з найвідоміших у світі представниць детективного жанру, творець класичних персонажів детективної літератури — Еркюля Пуаро та міс Марпл.

За кількістю перекладів (понад 100 мовами світу) і сумарним накладом друкованих видань (понад 2 млрд примірників) книги Агати Крісті посідають третє місце в історії після Біблії та творів Вільяма Шекспіра. Крім того, драматургічним творам письменниці належить рекорд за найбільшим в історії числом театральних постановок.

Поет, правозахисник,людина-філософ

 

37 років тому помер у російському таборі політв’язень. Вірний син України жив, творив і загинув, щоб український народу мав те, на що заслуговує – свободу, незалежність, право на рідну мову, історичну пам'ять. Як письменник і громадянин Cтус належить до тих духовних лідерів нації, актуальність яких із плином часу не зменшується, а набуває все більшої ваги, бо сьогодні він єднає два віддалені регіони – Поділля й Донеччину, ніби стверджуючи своєю долею ідею соборності України.

В пам'ять про поета в Україні створили чимало монументів та барельєфів із зображенням видатної української постаті, на його честь названі вулиці, знято кілька документальних фільмів, його твори увійшли до шкільної програми. У читальній залі ці книги представлені на викладці-спогад «Роковини загибелі Василя Стуса», що є золотим спадком вітчизняної літератури.

пʼятниця, 23 вересня 2022 р.

Українська_державність_в_історичних_романах

На віртуальній виставці запропоновані твори сучасних українських авторів присвячених певній історичній події або видатній персоні нашої історії. Книги цікаві тим, що кожен роман побудований на реальному історичному сюжеті, який відтворює в художній формі якусь епоху, певний період історії України. Історичні романи завжди вважалися класикою літератури. Сьогодні ми оглянемо шість історичних романів, з яких можна багато чого дізнатися.

Класик_світового_кінематографу

 
      Сьогодні, 10 вересня, народився Олександр Довженко – український письменник, кінорежисер, один із основоположників української кінематографії.

Для його творчості характерні широта світобачення, самобутність драматургічної та режисерської манери, поетичність, емоційність. Як режисер використовував відкриття і новації у галузі монтажу.

Письменник відомий українцям завдяки блискучим кінострічкам та захопливим творам, якими ми насолоджуємося й досі – «Зачарована Десна» та «Україна у вогні».

 


Ювілейні дати Іван Котляревський

 

9 вересня 1769 року народився ІВАН КОТЛЯРЕВСЬКИЙ - письменник, поет, драматург, громадський діяч, основоположник сучасної української літератури.

«Енеїда» стала першим твором в українській літературі, написаним народною мовою. На той час українська мова поступово витіснилася з ужитку, твори Івана Котляревського започаткували новий етап формування української літературної мови.

Котляревський міцно поєднав українську мову з українською літературою – після нього справді нашою літературною мовою остаточно, уже без хитання, стала жива народна мова. І від Котляревського вона стала творчо розвиватися вже зовсім свідомо. За Котляревським пішло багато його наслідувачів, на яких він сильно впливав аж до часу Шевченка».

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Якщо ви бажаєте дізнатись про наявність книги в бібліотеці або маєте бажання скласти список літератури за певною темою, до ваших послуг #Бібліографічна_онлайн_довідка.

Надсилайте свої запити в особисті повідомлення на сторінку Facebook https://www.facebook.com/Karlvka.biblioteka

ЧЕКАЄМО НА ВАШІ ЗАПИТИ: Вт - Сб з 8:00 до 17:00

 

Фото з книгою «КРАЩІ ЧИТАЧІ ЛІТА»

Ще з далекого дитинства ми пам'ятаємо, що книга - це джерело знань. І що ті, хто читає, завжди будуть керувати тими, хто дивиться телевізор. Цінність книг неможливо охопити адже вони примушують нас вмикати свою уяву - ось чому читати роман завжди цікавіше, ніж дивитися його екранізацію.

Книга – це завжди актуально! Хоч зараз світ «завоювали» комп’ютери, але вони не замінять книгу - книгу друковану, яку можна потримати в руках, зі своїм ароматом, ілюстраціями, з шелестінням сторінок.

Вже традиційно бібліотекарі на три літні місяці готують програму читань, де потім визначають найактивніших читачів. Знайомтеся, наші «Кращі читачі цього літа»!


ДЕНЬ ВОЄННОЇ РОЗВІДКИ В УКРАЇНІ

 

7 вересня 1992 року було підписано Указ Президента України про створення розвідувального органу при Міністерстві оборони України. Сьогодні, як ніколи воєнна розвідка відіграє надзвичайно важливу роль у забезпеченні безпеки нашої держави та захисті наших національних інтересів.

Розвідники часто наражають свої життя на небезпеку, але від успіху їхньої діяльності залежить дуже багато. Розвідка на полі бою – це очі і вуха командира і штабу. Від неї залежить успіх виконання бойової операції. Саме розвідка дозволяє чути і бачити противника.

Щиро вітаємо всіх, хто пов’язав своє життя і діяльність з вирішенням цих непростих завдань. Здоров’я вам, успіхів та незламної волі в подоланні труднощів військової служби.

 



КНИГА-ЮВІЛЯР 2022 року

 

      190 років з часу написання повісті «Маруся» (1832 р.) Григорія Квітки-Основ’яненко. Історія про світле та невмируще кохання, якому не страшні жодні перепони.

Твір став одним з найкращих українських літературних творів і втілив у собі кращі риси національного фольклору та української пісенної творчості.

6 вересня #День_читання_книг

Цей день створено, зокрема, щоб підбадьорити тих, хто любить читати та нагадати тим, кому такий процес зовсім не потрібний, що читання існує. Саме цього дня і не тільки візьміть книгу просто погортати і вам відразу стане цікаво. Її захочеться швидше прочитати. Читайте - це модно і корисно!

Якщо ви не можете придумати, що саме почитати, ласкаво просимо до нашої бібліотеки! Ми допоможемо вам з вибором книги!

#Читай_своє_читай_українське

 

Володимир Єшкілєв - український прозаїк, поет і есеїст. Закінчив історичний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту, працював учителем історії й правознавства, викладав у Західно-українському економіко-правовому університеті.

Праці автора належать романи «Імператор повені» (2002), «Пафос» (2002), «Втеча майстра Пінзеля» (2007), «Богиня і консультант» (2008), «Побачити Алькор» (2010), «Тінь попередника» (2011), «Усі кути трикутника» (2012), «Розплідник богів» (2013), декілька збірок малої прози й фіософської есеїстики. Твори письменника перекладалися польською, чеською та сербо-хорватською мовами. З 2018 р. активно займається кінодраматургією.


ІНКЛЮЗІЯ В ДІЇ

Запрошуємо користувачів, педагогів, студентів та батьків ознайомитись із психолого-педагогічною літературою, яка зможе допомогти у навчальному процесі.

Книги розкривають секрети створення умов для гармонійного інтелектуального, емоційного й особистісного розвитку дітей, а також допоможуть опанувати мистецтво спілкування із ними.

Майстер-клас «СОНЯХИ ПАМ’ЯТІ”

Відзначення Дня пам’яті захисників України саме 29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день у 2014 році, в ході війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів.

Ті трагічні події війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Саме тому сонях повинен бути символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Адже Україна для кожного із загиблих воїнів це є сонце в його душі, яке зігрівало і надихало захищати свій дім.

Схилімо сьогодні наші голови і вшануємо пам’ять наших героїв, які загинули за мирне небо над нами, за дитячий сміх, за нашу свободу.


ПАМ’ЯТАЄМО ЗАГИБЛИХ, ШАНУЄМО ЖИВИХ


 

29 серпня відзначається День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. День встановлений «на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві.

Україна щодня пам'ятає воїнів, які віддали своє життя за її волю та незалежність, але саме 29 серпня – день для гідного вшанування їхньої пам'яті. День, коли кожен українець може подякувати загиблим захисникам, схиливши голову під час хвилини мовчання. Це найменше, чим ми можемо віддячити загиблим захисникам за мир у наших домівкам. Адже герої живі, поки жива пам'ять про них. З нагоди відзначення цього пам'ятного дня у читальному залі оформлено тематичний перегляд «Пам’ятаємо загиблих, шануємо живих».


ФРАНКОВЕ СЛОВО СЯЄ У ВІКАХ

 

27 серпня виповнюється 166 років від дня народження українського літератора, філософа, науковця, громадсько-політичного діяча Івана Франка (1856–1916). Це людина, яка все життя працювала на українську культуру та ідею. Письменник залишив нам понад 6 тисяч творів, переклав українською мовою твори близько 200 авторів із 14 мов.

Вшановуючи Івана Франка у день його народження, ми не можемо не пов’язати його з незалежністю нашої держави, з минулим і майбутнім України, адже він — уособлення українського слова та ідеї. Читай_своє_читай_українське



 

УКРАЇНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ

 

День Незалежності – це одне з найважливіших свят для українців. Це свято особливе, як унікальні ті події, що відбувалися у 1991 році. У цьому році нашій прекрасній, волелюбній, незалежній державі виповнюється 31 рік. Напевно, зараз у кожного з нас одна спільна мрія - мир на нашій рідній землі. Кожного дня ми на крок ближче до перемоги! Напередодні Дня прапора та Дня Незалежності нашої держави бібліотекарі долучилися до районних святкувань.

"Україна починається з тебе " - під таким гаслом пройшла патріотична година вулицями нашого міста. А книжкова виставка "Незалежність: визволення, воля, відродження", з матеріалами якої ви можете ознайомитися, відвідавши нашу бібліотеку, не залишить без уваги кожного читача.