Загальна кількість переглядів сторінки

понеділок, 14 лютого 2022 р.

ВІЧНИЙ ВОГОНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ВОЛІ

 

Роки нестримною ходою продовжують свій рух, усе далі й далі відкидаючи нас у часі від подій початку XX сторіччя, коли у полум’ї революції народжувалась УНР.  29 січня 1918 року поблизу селища Крути на відстані 130 км. від Києва відбувся жорстокий нерівний бій між чотиритисячним військом більшовиків та трьомастами українськими юнкерами, студентами і гімназистами, що обороняли підступи до Києва. Більшість юнаків не мали ніякої військової підготовки, були погано озброєні, але стояли на смерть, захищаючи свободу молодої Української держави.

Вшановуючи подвиг і самопожертву цих юнаків у Публічній бібліотеці ім. А.Михайленка працівники разом з відвідувачами запалили свічу пам’яті «Вічний вогонь української волі» та наголосили, що ми відзначаємо - 104 річницю подвигу Героїв Крут.

Не буде перебільшенням сказати, що цей бій, а також значення, яке він мав у боротьбі за незалежність України, посідають одне з чільних місць у новітній історії української держави. Їхній подвиг назавжди золотими літерами вписаний у канони безсмертя й високим героїзмом у наші серця.

Немає коментарів:

Дописати коментар