Загальна кількість переглядів сторінки

середу, 12 грудня 2018 р.

Виставка «Образ і слово Кобзаря у вишивці»


Душу вкладали в кожен портрет,
І слово Тараса вишивали.
Як пером боровся Кобзар-поет,
Так голочками ми воювали.
Члени літературно-мистецького клубу «Елегія» мали честь бути присутніми на відкритті виставки «Образ і слово Кобзаря у вишивці», яку представила родина Калініченків з Полтави. Як розповіла полтавська громадська активістка та майстриня Катерина Калініченко,  виставка є виконанням заповіту Заслуженого майстра народної творчості України, автора унікальних альбомів із серії «Українська вишивка», нашого земляка Григорія Кисіля. Представлені роботи виконані саме за його розробками й схемами.
  Карлівські вишивальниці, члени любительського об’єднання «Господарочка», під керівництвом заслуженого майстра народної творчості України Смородінової Т.І. виготовили 7 метровий рушник, як оберіг району, з використанням ескізів для вишивки Григорія Олексійовича.
      Загалом виставку переглянули в 11 містах України. Над роботами працювали 78 вишивальниць. А вишивальниці із села Максимівки Карлівського району Олені Литвин доручили роботу найбільшого формату. На вишиваних картинах – портрети Тараса Шевченка на основі автопортретів та фотографій Кобзаря, портретні композиції, цитати з творів класика.
      Це величезний подарунок і величезна шана як Тарасу Шевченку, так і розробнику Григорію Кисілю.
Мереживом виткане наше життя,
Душею свій час відчуваєш.
І буде настільки цікавим буття,
Які в нього нитки вплітаєш.Немає коментарів:

Дописати коментар