Загальна кількість переглядів сторінки

четвер, 9 лютого 2017 р.

У надвечірньому ключі Івана Басараба


Добро і зло в житті віками поряд,
Ніхто їх не розвів ще врізнобіч,
Гортаються листки і щастя, й горя,
Міняються місцями день і ніч.
    І знову зустріч…. Зустріч на яку чекали кілька років… Поезія Івана Басараба хвилювала душі читачок з того часу, як з’явилась в колективній збірці полтавських авторів «Перехрестя» (2007 р.). Об’єднавшись у читацькій клуб «Елегія», поціновувачі поезій неодноразово звертали увагу і на поетів осінній смуток, і на його сердечну відкритість до краси, і на самозречену відповідальність за співмірність і правдивість світу.
  Тож своє перше засідання 2017 року елегівці провели у формі живої книги, ім’я якій – Іван Басараб. Розмова вийшла тепла й щиросердна. Читачі декламували поезії, що припали до душі. Їм імпонує поетів тихий, але далекий шлях до самого себе і до людей:
Ми хліб і сіль, лампада тлінна
В руці Творця серед пітьми,
Ми сповідь сьомого коліна,
Прощення й гріх … Усе це – ми.



  Прикметно, що ряд Басарабових віршів громадянського звучання («На ядернім хресті», «Моя Україна», «Іншими очима», «Немає правди у війні» та ін.) мають виразний особистий характер: як Сковорода, поет не мириться з дисгармонійністю людської душі й суспільства. Тому цілком закономірно, у смисловому ключі пісні «Всякому городу нрав і права», написаний вірш «Хто розхристану правду чеше…» ліричний герой «шукає людину».
 Поділився Іван Басараб ще не виданими віршами. Цікаво було почути їх у авторському виконанні. Мандри поетового серця вияскравлюють головне: слід цінувати те, що маєш, - родину, дітей та онуків, останню любов до «осінньої жінки», заради якої й слід «жити далі». Таки коловорот, вічне повернення того, хто йде, до самого себе.

Немає коментарів:

Дописати коментар