Загальна кількість переглядів сторінки

вівторок, 28 лютого 2017 р.

Вечір сучасної літератури


«Поезія – це завжди неповторність, 
якийсь безсмертний дотик до душі».
Л.Костенко
   У сучасному динамічному середовищі стає все важче зацікавити молодь читанням, однак роль книжки у процесі становлення підростаючої особистості залишається незамінною. Світ швидко змінюється, стає більш віртуально-мультимедійним та незважаючи на це,  юне покоління продовжує читати і намагається заохотити до читання всіх охочих.
   Тож 25 лютого відбувся вечір сучасної поезії, ініціаторами якого була талановита молодь нашого міста. Гості вечору із захопленням слухали вірші сучасних українських поетів Сергія Жадана, Юрія Іздрика, Ліни Костенко, які звучали з вуст Олександри Шпак та Ярослави Мацак. А Сергій Озмитель та Сергій Пронякін виконали пісні Кузьми Скрябіна та гурту «Друга ріка».
  Дійство відбувалося в приміщенні оздобленому в стилі «лофт», яке гостинно надав підприємець Ігор Арабчук. Стіни прикрашали фоторепродукції художників світу, та молодого художника з м. Дніпра Олега Беседіна. Присутні були зачаровані майстерним виконанням поетичних та музичних творів.


пʼятниця, 24 лютого 2017 р.

О мово моя, душа голосна України


   Працівниками Карлівської книгозбірні ім. А.Михайленка до відзначення Дня рідної мови спільно з 8-Б класом гімназії ім. Н.Герасименко (кл. керівник Гнаток О.П.) був проведений мовний лабіринт «О мово моя, душа голосна України».
  Перед учнями відкрився світ мудрості, щедрості, гумору нашого талановитого народу, бо мова – це голос, це душа нації.
 Школярі залюбки відгадували метаграми, замінювали фразеологізми словом синонімом, працювали коректором і виправляли помилки. Учні пригадували «філологічні» прислів’я (про культуру спілкування, мову); називали антоніми до певних слів, до поданих слів прагнули підібрати якомога більше синонімів, відгадували загадки.
  До масового заходу була організована книжкова виставка «Мово моя, ти чарівна зірниця».

понеділок, 20 лютого 2017 р.

Інформаційний огляд

   

   Майдан. Мабуть, нині це слово знають у всіх країнах світу. Майдан Незалежності – це не тільки велика й головна площа в центрі Києва, Майдан - це прагнення жити за європейськими стандартами. За це Україна заплатила більш як сотнею людських життів та кількома сотнями покалічених людей. 
   Страшна ціна. «Революція Гідності». Саме так назвали ці буремні дні боротьби народу проти злочинної влади, що тривала впродовж усіх зимових місяців 2013-2014 р.
   Минає три роки з часу загибелі Героїв «Небесної сотні». Світла небесна пам’ять кожному, чиє життя обірвалося в серці української столиці, всім тим, хто не дожив кілька днів до весни. 
   З нагоди річниці вшанування Героїв Небесної Сотні у ЦРБ ім. А.Михайленка в пам’ять про загиблих за майбутнє України представлений перегляд літератури «Шанує героїв українська земля».

середа, 15 лютого 2017 р.

Білі крила кохання – найвищі із крил

   

  Незважаючи на те, що лютий - місяць холодний та морозний, ми все одно його любимо за те, що святкуємо в ньому світле та чарівне свято всіх закоханих - день святого Валентина
   Цього дня в ЦРБ ім. А.Михайленка було весело і водночас хвилююче, адже до читального залу бібліотеки завітали учасники клубу «Джерело» на святкування Дня Закоханих. 
   Під час години спілкування під назвою «Білі крила кохання – найвищі із крил» всі присутні поринули до невмирущого світу любові, почувши розповіді про непізнані і чаруючі таємниці кохання. А по завершенню, як завжди, змагалися у розважальних конкурсах, за що отримували «солодкі бали».


пʼятниця, 10 лютого 2017 р.

Майстер-клас для учнів школи

  
 Торти… Скільки солодощів у цьому слові, це не тільки кондитерський виріб, а й цілий прояв творчих здібностей. Оформлення тортів є справжнім витвором мистецтва… Щоб краще зрозуміти професію кондитера бібліотекар ЦРБ Світлана Глазко та учні 10-А класу Карлівської ЗОШ №1 завітали до ПТУ-50 на «Майстер-клас».
 З метою профорієнтації, методист Шевченко Антоніна Іванівна здійснила присутнім віртуальне знайомство з училищем. 
 Воскобойник Алла Іванівна  провела майстер-клас «Виготовлення мастики і оздоблень із неї». У руках майстрині вона перетворилася на податливий матеріал з якого виготовляють лілії, хризантеми, троянди.
 Королько Світлана Леонідівна провела майстер-клас «Виготовлення оздоблень із шоколаду», вона розкрила певні секрети у роботі із шоколадом.
 Завдяки  дружній атмосфері  та теплому прийому екскурсія сподобалася учням. Діти отримали незабутні враження та позитивні емоції. Кожен з них переконався, що прикрашання тортів – це цікавий і творчий процес.



четвер, 9 лютого 2017 р.

У надвечірньому ключі Івана Басараба


Добро і зло в житті віками поряд,
Ніхто їх не розвів ще врізнобіч,
Гортаються листки і щастя, й горя,
Міняються місцями день і ніч.
    І знову зустріч…. Зустріч на яку чекали кілька років… Поезія Івана Басараба хвилювала душі читачок з того часу, як з’явилась в колективній збірці полтавських авторів «Перехрестя» (2007 р.). Об’єднавшись у читацькій клуб «Елегія», поціновувачі поезій неодноразово звертали увагу і на поетів осінній смуток, і на його сердечну відкритість до краси, і на самозречену відповідальність за співмірність і правдивість світу.
  Тож своє перше засідання 2017 року елегівці провели у формі живої книги, ім’я якій – Іван Басараб. Розмова вийшла тепла й щиросердна. Читачі декламували поезії, що припали до душі. Їм імпонує поетів тихий, але далекий шлях до самого себе і до людей:
Ми хліб і сіль, лампада тлінна
В руці Творця серед пітьми,
Ми сповідь сьомого коліна,
Прощення й гріх … Усе це – ми.



  Прикметно, що ряд Басарабових віршів громадянського звучання («На ядернім хресті», «Моя Україна», «Іншими очима», «Немає правди у війні» та ін.) мають виразний особистий характер: як Сковорода, поет не мириться з дисгармонійністю людської душі й суспільства. Тому цілком закономірно, у смисловому ключі пісні «Всякому городу нрав і права», написаний вірш «Хто розхристану правду чеше…» ліричний герой «шукає людину».
 Поділився Іван Басараб ще не виданими віршами. Цікаво було почути їх у авторському виконанні. Мандри поетового серця вияскравлюють головне: слід цінувати те, що маєш, - родину, дітей та онуків, останню любов до «осінньої жінки», заради якої й слід «жити далі». Таки коловорот, вічне повернення того, хто йде, до самого себе.

четвер, 2 лютого 2017 р.

Незабутня зустріч у бібліотеці


   Січень видався багатим на незабутні події для учасників клубу «Гармонія, що діє при районному будинку культури. Однією з таких стала зустріч, яка відбулася у Карлівській ЦРБ ім. А.Михайленка, адже це традиційне місце для зібрань людей творчих, інтелігентних, тих, хто вміє  відчувати душею красу слова і праці.
  На свою рідну, карлівську землю, приїхала полтавська поетеса, першокласний фотограф Галина Вовченко, щоб провести презентацію фотопоетичного календаря. Також вона приготувала для своїх прихильників подарунок: на свою зустріч запросила солістку заслуженого ансамблю народної пісні і танцю «Лтава» ім. В.Міщенка Віру Мотчану та члена національної Спілки майстрів народного мистецтва України, лауреата премії ім. В.Г.Короленка, художника Полтавської обл. філармонії Тетяну Ваценко.