Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 25 вересня 2015 р.

Літературна розвідка «Карлівське кохання Панаса Мирного»


Що я  для тебе маю?
Серце! Руки! Уста!
Так, моя сумно ока,
Так, моя золота.
Я тебе обгорну руками,
Поцілунками обів’ю,
А в серці, на самім денці,
Сховаю печаль твою.
  Такими словами можна охарактеризувати те почуття, що виникло між письменником Панасом Мирним та випускницею Полтавського інституту шляхетних дівчат Олександрою Шейдеман – сімнадцятою дитиною в родині управителя Карлівського маєтку Великої княгині Олени Павлівни Михайла Шейдемана.
  Учасниці клубу «Елегія», що радо прийшли на своє засідання після літньої перерви, перегортали сторінки життя людини, яка поєднала своєю долею Миргородщину, Карлівщину і, власне, Полтаву. І ми пишаємося, що саме в нашому місті і з нашою землячкою одружився славетний син українського народу Панас Мирний.
  Довгоочікувана зустріч відбулася в гостинних стінах Карлівського історико-краєзнавчого музею. Бібліотекар Світлана Плахотнича познайомила читачок з ліричним аспектом стосунків Панаса та Олександри, передала трепет і хвилювання, які панували в душі Панаса під час зустрічей з Олександрою. Директор музею Ірина Федорченко з’ясувала історичні факти, стосовно одруження молодих, презентувала експонати Церкви Успіня Пресвятої Богородиці, де вінчалися молоді.  Родзинкою заходу було читання листів закоханих бібліографом Мариною Плютою та читачем Василем Нестерюком, який майстерно втілив образ письменника.


  З цікавістю дізналися «Елегівці» про подальшу долю родини Панаса Мирного. А попереду – плани… Розвідка продовжується. Сподіваємось, у літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного.

Немає коментарів:

Дописати коментар