Загальна кількість переглядів сторінки

субота, 14 червня 2014 р.

Клубна діяльність в бібліотеках

13 червня  2014 року в  стінах  центральної районної бібліотеки пройшов семінар-практикум для фахівців району «Клубна діяльність в бібліотеках». Ця професійна зустріч була присвячена розвитку клубних об’єднань за інтересами в бібліотеках  централізованої системи. В 2013 році було розроблено проект «Розвиток клубних об’єднань за інтересами в бібліотеках Карлівської ЦБС». За розробку цього напрямку фахівці взялися, враховуючи реалії сучасного суспільства, знаходячись у пошуку  “свого обличчя” книгозбірень та їх привабливості. А практика доводить, що перетворення бібліотек на культурні центри свого регіону, на центри спілкування та дозвілля, можливо, є шляхом вирішення проблеми наближення їх до громади. Мабуть, якнайкраще вирішують завдання з організації змістовного активного спілкування користувачів і бібліотекарів об’єднання і клуби за інтересами, які справедливо є однією з найбільш вдалих форм організованого повноцінного дозвілля, логічним продовженням індивідуальної роботи з користувачами. Ці формування створюють умови для самореалізації кожного, згуртовуючи людей, різних за віком, професією, освітнім і культурним рівнем, але об’єднаних якоюсь спільною метою. Про це та про засади формування та функціонування клубів розповіла методист Наталія Мусієнко.
У карлівських бібліотекарів є досвід у створенні таких формувань, яким вони щедро ділилися під час проведення круглого столу «Клубна сім’я моєї бібліотеки». Із змістовною розповіддю виступила завідуюча Федорівською СБФ Алла Павленко. Клуб «Берегиня», що діє при цій сільській бібліотеці вже чотири роки має досягнення та визнання не лише серед односельців, а й диплом ІІ ступеню як переможець обласного огляду-конкурсу любительських об’єднань та клубів за інтересами закладів культури «Візерунки жіночого дозвілля» та ін. нагороди. Минулого року створені колективи однодумців в Білухівській (керівник Ольга Пучкова), Нижньоланнівській (керівник Тетяна Юрко) сільських бібліотеках. Вдалим виявився початок діяльності клубу «Елегія»  в Карлівській районній бібліотеці (керівник Світлана Плахотнича). Тож було чим поділитися, і було кому взяти на замітку, бо за проектом кожна із бібліотек системи має створити таке формування.
А, щоб краще працювалось, сільським бібліотекарям запропонували використати поради із збірки «На допомогу бібліотекарю. Створення клубного об’єднання в бібліотеці».


Немає коментарів:

Дописати коментар