Загальна кількість переглядів сторінки

середу, 23 січня 2013 р.


Соборна і неподільна

Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом - Днем Соборності.
Від розуміння поняття соборності України залежить добробут держави, її велич. У наш складний і напружений час «соборними» мусять стати всі громадяни країни. Ми маємо різні погляди на життя, різні політичні, релігійні, релігійні чи атеїстичні переконання. Напевне, більшість із нас не залишить, не відкине їх. Це природно. Якщо нам не байдуже майбутнє нашої країни, якщо ми стурбовані власною долею і долею наших майбутніх дітей, ми не можемо не стати «соборниками» - людьми, які відстоюють соборність нашої свідомості, народу, соборність України.
Книгозбірні району покликані нести найкращі ідеї в громадськість,  і з цією метою  в дні святкування було організовано книжкові виставки та перегляди літератури: «І об’єдналися заради майбутнього». «Історичний урок єднання». «На шляху до Соборності України», «День Соборності – як символ єднання», «Соборність України: від ідеї до сьогодення». 
   Святкові заходи розпочалися зранку покладанням квітів до пам’ятного знаку Т.Г. Шевченку та мітингом представників громади. У проведенні заходів взяли безпосередню участь працівники бібліотеки. Директор Карлівської ЦБС Зоя Бондаренко у своєму виступі закликала краян до соборності всіх дій та помислів на благо держави. 







Потім в центральній районній бібліотеці за участю представників громадськості пройшов  круглий стіл «Україно, Соборна держава, сонценосна колиско моя». Екскурс в історії, перегляд відеофільму був доповнений живою розмовою, зацікавлених в розбудові вільної та незалежної України,  співбесідників. Український народ звершив свою давно вічну мрію і зберегти та примножити досягнуте – головна мета сьогодення.  
Виступати за соборність України сьогодні - означає захищати і зберігати єдність, цілісність її території, ство­рювати умови, завдяки яким на демократичній, рівнопра­вній основі відбувалося і єднання людей, які проживають в країні, де б утверджувалися свобода, толерантність, віротерпимість, культура міжнаціональних відносин. 






      Не могли оминути увагою у Карлівській районній бібліотеці і 359-ту річницю Переяславської Ради. 
   Переяславська Рада 1654 року - важлива історична подія, що ознаменувала воз'єднання двох братніх слов'янських народів, стала символом їх непорушної дружби, багатовікової культурної та духовної єдності.
    Минають століття, змінюються епохи, незмінним є визнання особливої ролі Переяславських угод 1654 року у збереженні єдиного духовного простору, розвитку і зміцненні економічних і культурних зв'язків між братніми слов'янськими народами.
   У бібліотеках централізованої бібліотечної системи оформлено книжкові виставки та перегляди літератури "Переяславська угода 1654 року", проведено тематичні бесіди "Живий голос далекої епохи".





Немає коментарів:

Дописати коментар