Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 1 липня 2022 р.

ДІЯЛЬНІСТЬ БІБЛІОТЕК В УМОВАХ ВІЙНИ

 

     Не дивлячись на воєнний час, бібліотеки не зупиняють свою роботу і намагаються працювати на благо перемоги. Саме з метою визначення орієнтирів діяльності в теперішній ситуації працівники бібліотек Карлівської ТГ зустрілися на інформаційному семінарі «Діяльність бібліотек в умовах війни».

     Головне питання зустрічі: «Актуалізації бібліотечних фондів у зв'язку зі збройною агресією російської федерації проти України».

     Основою роботи бібліотеки є її фонд, від складу якого залежать і інші показники діяльності. Адже саме фонд визначає зміст, повноту та якість задоволення і розвитку інформаційних потреб користувачів. Чим краще підібраний фонд, тим якісніше бібліотека може задовольнити запити користувачів.

      Згідно зі статтею 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. Бібліотечні ресурси, як складова інформаційних ресурсів держави, потребують особливої уваги, а також розвитку і захисту, зокрема і від поширення ворожих інформаційних впливів.

     З огляду на це в умовах збройної агресії російської федерації проти України актуалізація бібліотечних фондів є необхідною та, водночас, має відбуватися виважено, з урахуванням виду бібліотеки, і з застосуванням індивідуального підходу до кожного документа, який зберігається в її фонді.

     Бібліотекарам рекомендовано не залишати видання:

 - які пропагують війну, національну та релігійну ворожнечу, зміну шляхом насильства конституційного ладу або територіальної цілісності України;

 - які містять виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, у тому числі шляхом представлення збройної агресії російської федерації проти України як внутрішнього конфлікту, громадянського конфлікту, громадянської війни, заперечення тимчасової окупації частини території України;

 - які глорифікують осіб, які здійснювали збройну агресію російської федерації проти України, представників збройних формувань російської федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців і т.д.

      Також, під час роботи семінару учасники обговорили ті заходи та послуги, які можна надавати в книгозбірнях у воєнний час і дізналися про цікавий досвід та отримали рекомендації. На допомогу в роботі філіалів було роздано друковані матеріали.

     Бібліотекарі Карлівської ТГ вбачають призначення своєї роботи в  формуванні патріотичного духу в громаді та сприянні становлення миру та розвитку суверенної України.



Немає коментарів:

Дописати коментар