Загальна кількість переглядів сторінки

понеділок, 11 липня 2022 р.

СОЛОДКІ ІСТОРІЇ ВІД ПИСЬМЕННИКІВ

11 липня всі ласуни святкують смачне свято – Всесвітній день шоколаду. World Chocolate Day відзначається щорічно 11 липня. Це свято виникло у Франції та швидко набуло популярності і було підтримане в Німеччині, Італії, Швейцарії та Україні.

       Нам завжди хочеться чогось солоденького, особливо зараз, коли в країні йде війна і всі ми знаходимось у постійному стресі. Шоколад — це завжди хороша ідея. Особливо, коли йдеться про книжки, адже в світі так багато історій із шоколадним присмаком. Тож, давайте влаштуємо невеличку книжково-шоколадну дегустацію до Всесвітнього дня шоколаду!

10 липня - ДЕНЬ РИБАЛКИ

 

Риболовля - одне з наймасовіших захоплень людства. Хто хоч раз побував на водоймі з вудкою і зловив першу в своєму житті рибу, той цього не забуде ніколи. Однак рибальство вимагає безліч специфічних навичок і вмінь. Сучасний рибалка хоче знати все, що стосується його захоплення. У цьому допоможе бібліотека, тут кожен знайде корисну інформацію саме для себе. Все про снасті, пристосування риб, наживку і багато іншого.

ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З РОДИНИ

Ми не уявляємо свого життя без рідних людей, які завжди готові підтримати нас теплом, порадою, допомогою, любов’ю. Це головна рушійна сила розвитку людства, те, заради чого існуємо всі ми. До дня родини у бібліотеці проведено інформаційний діалог "Тільки родина, як зірка єдина" та оформлено книжкову викладку "Все починається з родини", на якій представлені книги про традиції української родини, психологію і родинне виховання.


ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

 

28 червня наша країна відзначала День Конституції України. Саме 26 років тому в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету. Щоб ознайомити читачів з історичними передумовами прийняття Основного Закону України бібліотекарі провели ряд масових заходів:

У Попівській СБФ № 1 організовано книжкову виставку «Конституцію вивчаємо, пам’ятаємо».

У Попівській СБФ № 2 проведено інформаційно-правову книжкову виставку «Конституція України – фундамент її розвитку».

У Лип’янській СБФ представлено виставку книг «Держава право, закон».

У Голобородьківській СБФ проведено правову годину «До Конституції – з повагою, до влади – з надією».

У Максимівській СБФ організовано книжкову виставку «Головна книга держави».






КОНСТИТУЦІЯ – ОСНОВА МОЄЇ ДЕРЖАВИ

Ми – Українці, єдиний народ, який поважає Закон і любить свою Батьківщину. Конституція України – це не лише Закон законів, це – серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності й соборності України.

Напередодні знаменного свята працівники книгозбірні провели годину спілкування «Конституція – основа моєї держави», щоб ознайомити з історичними передумовами прийняття Основного Закону України.

До уваги присутніх була оформлена виставка-факт "Конституція України – символ незалежності держави". На ній представлені Основний Закон держави та інші видання, що відображають найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України.


Юрій Мушкетик «ЯСА» том I – II

 

       В центрі роману «Яса» відомого майстра сучасної української прози Юрія Мушкетика, лауреата Державної премії ім. Т. Шевченка, — історична постать, кошовий отаман Запорозької Січі Іван Сірко, який ще за життя став легендою, бо під його проводом запорожці не програли майже ні одного бою.

        Все своє життя славетний кошовий віддав Україні: заради неї — щоб боротися з ворогами — він покинув домівку, заради її свободи полягли сини Сірка. І той, хто зраджував Україну, вже не був йому ані товаришем, ані бойовим побратимом. Саме тому Сірко не вважав справжнім гетьманом ані Дорошенка, ані Самойловича, яким влада стала дорожча за батьківщину. Він прагнув того, щоб українці, які ніколи не зазіхали на чужі землі, не втратили своєї рідної і жили, не підкоряючись ворогам.


НА ТЕРЕНАХ ПАМ’ЯТІ

 

       Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу – Друга Світова, яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника.

        День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи. Цей день нагадує нам про всіх загиблих в боях, закатованих у фашистській неволі, померлих у тилу від голоду та поневірянь. Ми сумуємо за всіма, хто ціною свого життя виконав святий обов'язок, захищаючи в ті суворі роки нашу країну.

Читаймо УКРАЇНСЬКОЮ!

У романі «Гетьманський скарб» письменник досліджує проблему пошуку легендарного скарбу наказного гетьмана Полуботка. Події роману показані очима молодого козака Івана Сулими, закоханого в Улясю — дочку гетьмана Івана Скоропадського. Палке кохання, насильницька розлука закоханих, таємні та випадкові зустрічі, страждання, сльози — і все це на тлі тяжкої політичної боротьби українського народу в ХVІІІ столітті, підступів, зрад, смертей і пошуку головного скарбу — духовного.

пʼятниця, 1 липня 2022 р.

СТОРІНКАМИ УЛЮБЛЕНИХ ЖУРНАЛІВ

    Часом важко собі уявити який багатий і незамінний арсенал думок, поглядів, відомостей вміщують у собі журнали і як багато інформації вони можуть дати будь-якому читачеві. У виданнях містяться оперативні відомості практично по будь-якій темі, потрібно тільки уміти їх віднайти.

   Тож запрошуємо всіх користувачів та любителів читання переглянути новинки періодичних видань на експрес-огляді "Сторінками улюблених журналів" та взяти цікавий номер газети чи журналу з собою на відпочинок.

Історія виникнення дня батька

 

Всенародний батьківський день святкується кожного червня в третю неділю. У 2022 році цей день припадає на 19 червня.

     Наші батьки - найближчі до нас люди. Тато, мама - перші слова, які дитина починає вимовляти, коли вчиться розмовляти рідною мовою.  Мати і тато для підростаючої дитини є найбільшим відкриттям та загадкою.

     Бути батьком – це не тільки велика відповідальність, а й велике щастя. В День батька не забудьте відвідати своїх батьків, привітати зі святом, сказати теплі слова, зателефонувати, щоб сказати, як сильно їх любите.

КНИГА ПІКАССО. ЖИВОПИС, ЩО ШОКУВАВ СВІТ

       Книга американського мистецтвознавця Майлза Юнгера — це розповідь про те, як невідомий юний художник із Барселони на ім’я Пабло Руїс став «тим самим Пікассо», найвпливовішим митцем ХХ століття. Його перші кроки в Парижі були позначені відчайдушною боротьбою, часто відчаєм і зневірою, але Пікассо пізніше згадував їх як найщасливіші в житті.

         Це історія художнього генія з особливим творчим даром, сповнена розчарувань та триумфів, відчаю, кохань та марень в атмосфері богемного Монмартра — осердя паризького авангарду, розпусти, анархізму та злочинності. Саме там за драматичних обставин народився один із великих шедеврів, що докорінно змінили шляхи сучасного мистецтва.

ДІЯЛЬНІСТЬ БІБЛІОТЕК В УМОВАХ ВІЙНИ

 

     Не дивлячись на воєнний час, бібліотеки не зупиняють свою роботу і намагаються працювати на благо перемоги. Саме з метою визначення орієнтирів діяльності в теперішній ситуації працівники бібліотек Карлівської ТГ зустрілися на інформаційному семінарі «Діяльність бібліотек в умовах війни».

     Головне питання зустрічі: «Актуалізації бібліотечних фондів у зв'язку зі збройною агресією російської федерації проти України».

     Основою роботи бібліотеки є її фонд, від складу якого залежать і інші показники діяльності. Адже саме фонд визначає зміст, повноту та якість задоволення і розвитку інформаційних потреб користувачів. Чим краще підібраний фонд, тим якісніше бібліотека може задовольнити запити користувачів.

      Згідно зі статтею 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. Бібліотечні ресурси, як складова інформаційних ресурсів держави, потребують особливої уваги, а також розвитку і захисту, зокрема і від поширення ворожих інформаційних впливів.

     З огляду на це в умовах збройної агресії російської федерації проти України актуалізація бібліотечних фондів є необхідною та, водночас, має відбуватися виважено, з урахуванням виду бібліотеки, і з застосуванням індивідуального підходу до кожного документа, який зберігається в її фонді.

     Бібліотекарам рекомендовано не залишати видання:

 - які пропагують війну, національну та релігійну ворожнечу, зміну шляхом насильства конституційного ладу або територіальної цілісності України;

 - які містять виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, у тому числі шляхом представлення збройної агресії російської федерації проти України як внутрішнього конфлікту, громадянського конфлікту, громадянської війни, заперечення тимчасової окупації частини території України;

 - які глорифікують осіб, які здійснювали збройну агресію російської федерації проти України, представників збройних формувань російської федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців і т.д.

      Також, під час роботи семінару учасники обговорили ті заходи та послуги, які можна надавати в книгозбірнях у воєнний час і дізналися про цікавий досвід та отримали рекомендації. На допомогу в роботі філіалів було роздано друковані матеріали.

     Бібліотекарі Карлівської ТГ вбачають призначення своєї роботи в  формуванні патріотичного духу в громаді та сприянні становлення миру та розвитку суверенної України.



ВИДАТНІ ПОЛЯКИ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ / Wybitni Polacy w dziejach Ukrainy

 

      У виданні розповідається про видатних польських діячів, які жили та працювали на території України. Також коротко описана історія створених польськими діячами архітектурно - мистецьких пам’яток, що збереглися до нашого часу й мають велику історичну цінність. Вони становлять цікаву сторінку нашої історії, прославляють могутність наших пращурів, є свідками багатьох історичних подій. Книга ілюстрована унікальними фотографіями історико-культурних пам’яток та стародавніх споруд (будинків та храмів), стародавніх зображень на історичну тематику.

БІБЛІОТЕКА – ТЕРИТОРІЯ ДРУЖБИ

 

     Дружба – це одне з найважливіших почуттів людини, вона ж є дуже важливою та цінною. Адже серед багатьох людей дуже складно знайти людину, яка розділить ваш світогляд. Сьогодні такі унікальні людські взаємини як дружба виступають справжнім двигуном толерантності, зміцнення життєствердних ідей, обміну культурними традиціями. В День друзів ми вітаємо всіх наших читачів!  Зі святом Вас, друзі!

УКРАЇНА - ЄВРОПЕЙСЬКА КРАЇНА / UKRAINE is european country

 

     Яскраве видання, в якому статті з історії нашої держави проілюстровані унікальними експонатами зі знаменитої скарбниці – Національного музею історії України, не залишиться непоміченим у світі книжкових новинок. Розповідь доповнюють факсимільні копії цікавих історичних документів з фондів музею. Видання розраховане на широке коло читачів.

ВЕСЬ СВІТ У ДОЛОНЯХ ДИТИНИ

 

Традиційно в перший день літа, ми відзначаємо добре і радісне свято - День захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги, адже саме в наших дітях продовження роду людського й здійснення їх мрій, сподівань на краще.

Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.