Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятницю, 26 січня 2018 р.

Вечір «Пелюстки старовинного романсу»

О, заспівайте дівчині романс!
Жінки втомились бути не прекрасними
Ліна Костенко
  Мистецьке партнерство читацького клубу «Елегія» та дитячої музичної школи триває вже не один рік. Починалось воно з чудового музичного вечора «На хвилях віденського вальсу», присвяченого творчості Й.Штрауса. Були і звітні концерти, концерти інструментальної музики, концерти, присвячені жіночому святу, на які радо запрошували учасниць літературно-мистецького клубу.
   І знову зустріч… У затишному залі зібрались поціновувачі перлини музичного мистецтва-романсу. Так називалися пісні народною мовою в Іспанії, які пов’язувалися спочатку з боротьбою проти маврів. Пізніше вони поширились і в інших країнах, набувши відмінного змісту, ставши піснями про кохання. В Україні вже в 19 столітті романс існував як авторська пісня, тут до його поширення прилучилися й українські поети.
  Чудовий екскурс в країну старовинного романсу відбувся завдяки співу юних вихованців  Анни Камардіної, Софії Тютюнник, Олександри Пилипенко, Катерини Великої, Анастасії Коржовської, Ярослави Мартиненко. Високу майстерність виконання романсу показали викладачі музичної школи Інна Мойса, Тетяна Приложенко. Звучав романс і в інструментальному виконанні. Чарівні мелодії скрипки звучали у виконанні викладача Світлани Коваленко, а учень Андрій Дробітько майстерно виконав «Романс про кохання» на гітарі. 
 Швидко промайнув час спілкування з музикою, яку недаремно мудрі прозвали струнами душі. Та елегівці не прощаються з гостинними господарями. Попереду ще багато зустрічей з цими талановитими, безмежно відданими своїй справі людьми.


Немає коментарів:

Дописати коментар