Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 28 квітня 2017 р.

Ти відомий сьогодні кожному, не ім’ям своїм, а бідою…


   Чорнобиль… Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років – це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.
  27 квітня працівники Карлівської районної бібліотеки ім. А.Михайленка спільно з 8-м класом ЗОШ №3 (кл. керівник – Швиденко О.М.) провели годину-реквієм «Ти відомий сьогодні кожному, не ім’ям своїм, а бідою»... Учні дізналися більше про саму аварію на Чорнобильській АЕС, переглянули відеохроніку перших хвилин, годин та днів ліквідації аварії. А також школярі декламували вірші, присвячені героям Чорнобиля.




  На захід завітав голова районної громадської організації «Союз Чорнобиль» Ляскало Віктор Володимирович. Він поділився спогадами про той період, коли будували об’їзну дорогу. Згадав і тих земляків, хто внаслідок радіаційного опромінення не дожив до наших днів.


  Урятований світ – найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам’ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи не падала на землю гірка зірка Полин… 
  До уваги користувачів організована книжкова виставка «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської».

четвер, 27 квітня 2017 р.

Безоплатна правова допомога у бібліотеці


Жителі Карлівського району можуть отримати безкоштовну юридичну допомогу через Skype та електронну пошту

Карлівське бюро правової допомоги у рамках співробітництва з Карлівською центральною бібліотечною системою надає безоплатну правову допомогу через Skype, електронну пошту та «гарячу» телефонну лінію. Особи, які потребують фахової юридичної допомоги, але не можуть фізично дістатися до Карлівського бюро правової допомоги, можуть зв’язатися з юристами скориставшись послугами консультаційних пунктів доступу, що знаходяться у бібліотеках району.
Клієнти Карлівського бюро правової допомоги можуть отримати безоплатну первинну правову допомогу, яка включає:
– надання правової інформації;
– юридичні консультації;
– складення заяв, скарг та інших документів правового характеру;
– представництво інтересів та допомогу в отриманні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.
Безоплатна вторинна правова допомога як вид державної гарантії включає захист від обвинувачення та представництво у суді соціально вразливих категорій людей, перелік яких визначений у статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», а також складення процесуальних документів.
Адреси консультаційних пунктів:
– Карлівська центральна районна бібліотека ім. А. Михайленка, вул. Полтавський шлях, 95;
– Карлівська бібліотека для дітей, вул. Полтавський шлях, 79;
– Варварівська сільська бібліотека Карлівської ЦБС, вул. Лесі Українки, 11;
– Климівська сільська бібліотека Карлівської ЦБС, вул. Кооперативна;
– Ланнівська сільська бібліотека Карлівської ЦБС, вул. Миру;
– Федорівська сільська бібліотека Карлівської ЦБС, вул. Центральна, 57.
 Адреса Карлівського бюро правової допомоги:
м. Карлівка, вул. Полтавський шлях, 54а, тел. (05346) 26-3-10, e-mail: Karlivske@legalaid.pl.ua. Прийом громадян щоденно з 09.00-18.00. Субота, неділя – вихідний. Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103. 

субота, 22 квітня 2017 р.

Книга з автографом


     З нагоди Всесвітнього дня книги і авторського права, яке відзначається 23 квітня пропонуємо Вам переглянути віртуальну книжкову виставку «Книга з автографом».
   В ЦРБ ім. А.Михайленка вже зібрано своєрідну колекцію книг із присвятами, подарованих  краєзнавцями, літераторами, митцями нашого краю під час зустрічей та презентацій книг. Колекція таких книг у фонді книгозбірні невелика, проте саме автографи надають їм подвійну цінність. Такі книги приємно взяти в руки, здається автор звертається власне до тебе. Тож ми вирішили показати ці книжкові скарби Вам, наші любі читачі. Адже, саме книга - на сучасному етапі розвитку цивілізації залишається одним із найефективніших інструментів передачі інформації з усіх сфер людської діяльності.
   Щиро вітаємо всіх шанувальників книги, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права!

Мамут Ф.З.
Маятник любові. Збірка поезій. – Кривий Ріг: Видавничий дім, 2007. – 128 с.
Нова книжка Ф.Мамута – добра, чесна, мужня, написана хорошою російською мовою. Назва її перегукується з першою книжкою, бо дійсно сповнена любов’ю, а в наш жорстокий час це дуже важливо як для автора, так і для його читачів.

В.Г.Ляшенко / Священний дар Небес. Лирика. – К.: «Силоам Альфа», 2009. – 170 с.
В книге представлено прежде всегожизнь, единственную и неповторимую. Осознание человеком своей сути, своїй индивидуальности, своїй причастности к судьбе не только своїй малой родины, к судьбе своей страны, но и к судьбе всего человечества.

Феликс Мамут
Степные дали: Поэзия. – Кривой Рог: Издатель ФЛ-П Чернявский Д.А., 2011. – 120 с.
В седьмой сборник вошли поэтические откровения автора о любви ко всему земному и вечному, признания в привязанности души к тому, что Домом зовется. Стихи пронизаны светом, согреты душой, исполнены музыкой.

Котляр Р.
Посміхнулись? Дякую!
Р. Котляр. – Оржиця, 2015. – 36 с.
Автор міцно увійшов у число кращих гумористів-байкарів та продовжує працювати й удосконалюватись.

Вовченко Г.В.
Аж до останнього причастя. Поезії. – Полтава: Дивосвіт, 2007. – 132 с.
Дане видання – це книга вибраних поезій Галини Вовченко рідною моваою. Це книга, якою авторка менш за все хоче підвести якісь підсумки. Скоріше т- просто переглянути, перебрати свою торбу перед продовженням дороги.

Дугар В.
Щербата совість
В. Дугар. – Полтава, 1994. – 78 с.
Сатиричні мініатюри, гуморески, байки.






Слєпцов В.
Веселкові роси
Слєпцов В. – Полтава, 2002 – 30 с.
Поезія.






І.М. Басараб, Д.Ю.Штепа, Г.В. Вовченко
Перехрестя. Збірка віршів. – Полтава: Дивосвіт, 2006. – 48 с.
Це місце перетину шляхів, де відбуваються чи стикаються які-небудь події. Долі чотирьох людей зійшлися в карлівському краї, а об’єднала їх любов до поетичного слова, потяг до прекрасного.

Винокуров О.І. Журналюга-1: Під одним дахом зі смертю. – Київ: ТОВ «Видавництво Браво»,  2003 - 248 c.
Перша книжка детективного серіалу «Журналюга». З її головним героєм – журналістом і письменником Павлом Торяником, а також з його друзями – працівниками карного розшуку.

Вовченко Г.В.
Все має сенс. – Полтава: Дивосвіт, 2005. – 68 с.
«Все має сенс» - дев’ята книжка в доробку полтавської поетеси Галини Вовченко. Її складають чотири розділи: лірика, короткі роздуми в прозі, вірші для дітей, сатира.

Вовченко Г.В.
А дні бувають різні: Поезії. – Полтава, Видавець Шевченко Р.В., 2012. – 68с.
У новій книзі полтавської поетеси Галини Вовченко п’ятдесят різних щодо жанру, структури, а особливо ж – настрою віршів, які свідомо не піддані авторкою ні тематичному, ні хронологічному, ні якомусь іншому компонуванню.

пʼятниця, 14 квітня 2017 р.

Вітаємо Вас з Великоднем!


    З відчуттям глибокої радості і від щирого серця поздоровляємо Вас з Воскресінням Христовим
     Нехай царюють у Ваших серцях радість і душевний спокій! Нехай до Вашої оселі прийде здоров’я, любов, щастя, добробут, душа нехай світлішою стає, серце пламеніє любов’ю, а помисли стануть щирими та добрими. Всіх Вам земних благ!


четвер, 6 квітня 2017 р.

Шановні карлівчани та гості міста!

Маємо честь запросити Вас 
на фестиваль народної творчості
в рамках обласного свята
«ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!»,
Святкування відбудеться 17  квітня 2017 р., 
у світлий великодній понеділок, 
в районному будинку культури м.Карлівка

  Кожен гість фестивалю матиме змогу реалізувати свій прихований творчий потенціал, виразити свої бажання, емоції, настрій, відобразивши це на писанках, виробах з глини на гончарному крузі, магічних оберегах – ляльках-мотанках, створених власними руками в ході проведення майстер–класів в нашій великодній арт-майстерні, а також помилуватися витворами народного мистецтва, підживитися позитивною енергетикою виробів сакрального мистецтва.
  Окрім того, бажаючі зможуть не тільки помилуватися, а й спробувати на смак та визначити найсмачнішу та оцінити найоригінальніше оздоблення паски, завітавши на виставку «Паска традиційна та сучасна».
  Бажаючих заглянути в майбутнє запрошуємо до Дерева передбачень, а пройшовши під Аркою бажань, ви, можливо, зможете реалізувати все задумане…
  Пісенне обрамлення свята створять виступи місцевих самодіяльних колективів та молодіжного гурту «PLIKA VOCALIS» (м.Полтава).
  Цікавою для представниць прекрасної половини стане демонстрація колекції моделей, присвяченої відомій полтавчанці, актрисі «німого» кіно Вірі Холодній, створеної полтавськими дизайнерами Юрієм Матвеєвим та Оленою Гопей.
     Працюватимуть і тематичні фотозони.
  Всіх учасників заходу чекає частування пасхальними дарами – свяченою паскою та крашанками, та ще багато чого цікавого... А на згадку про свято кожен зможе придбати великодній сувенір на свій смак і гаманець.

Початок о 9.00

вівторок, 4 квітня 2017 р.

Жменька сміху всім на втіху

    Міжнародний День сміху  відзначають в світі  1 квітня. У цей день прийнято розігрувати родичів, друзів, знайомих і просто незнайомих людей. Не існує достовірної інформації про те, як народилось це свято , але те, що його люблять і відзначають мільйони людей по всьому світу - факт незаперечний. В наш зовсім нелегкий час, з масою проблем різного характеру дуже важко бути оптимістом та шукати позитив у чомусь. Але вірити в краще потрібно, і  не тільки вірити, але й вносити самому щось хороше та веселе в наше повсякденне життя.
 Тому бібліотекарі ЦРБ ім. А.Михайленка влаштували учасникам клубу «Джерело» свято гумору «Жменька сміху всім на втіху», щоб пожартувати та привітати всіх, хто цінить гумор. 
 Дійство “сміхотерапії” почалось з розповіді Марини Наумової про виникнення Дня гумору. Продовжилося веселими та дотепними конкурсами, де молодь виявила неабиякі акторські здібності, звеселила всіх та викликала вибух позитивних емоцій. Найцікавішим моментом свята був конкурс на вміння жартувати, який відбувся у вигляді шоу “Показуха-пантоміма”. Всі учасники були нагороджені солодкими подарунками.


субота, 1 квітня 2017 р.

Майстер-клас з розписування пряників

   

  1 квітня до ЦРБ ім. А. Михайленка завітали екскурсанти туристичного маршруту для проходження майстер-класу з розписування пряників, який провела майстриня цього декорування Інна Шепетя.  
  Розпис пряників - це відмінне заняття для кожного, навіть для  початківцяАдже кожен кондитерський виріб – це своєрідний витвір мистецтва, нехай і короткочасний.  
  Зміст майстер-класу передбачав знання з рецептури айсінгу, як королівської глазурі, відомості про інструменти та матеріали для професійного розпису. 
 Присутні навчились розписувати пряники спеціальною глазур'ю, розвиваючи при цьому креативність та фантазію. Кожен учасник створив ексклюзивний смаколик та отримав купу хороших емоцій і вражень.