Загальна кількість переглядів сторінки

субота, 12 листопада 2016 р.

Біля джерел алфавіту

  

   День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця - послідовника творців слов’янської писемності Кирила й Мефодія.
   Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Протягом багатьох років учених цікавлять питання коли і як народилася слов’янська писемність і абетка, чи мали наші предки до цього якісь інші писемні знаки?
  Про ці та інші питання дізналися учасники літературного молодіжного клубу «Джерело» під час проведення гри-подорожі «Біля джерел алфавіту», а також мали змогу позмагатися в конкурсах на визначення кращого знавця української мови. 
 Ось так, щорічно, відзначаючи це свято, ми гуртуємось задля відродження духовності та зміцнення державності.




пʼятниця, 11 листопада 2016 р.

Багатогранність таланту Великого Каменяра.


   У цьому роц іна державному рівні відзначається 160-річчя від дня народження українського письменника, поета, філософа, вченого, громадського і політичного діяча Івана Яковича Франка. (1856-1916).
  Іван Франко - діяч, який уособлює цілу епоху української культури, один з найвидатніших письменників слов'янських народів, його ім'я здобуває все ширшу світову славу. Це універсальна особистість, геній, людина нового часу, яка набагато випередила свою добу, вчений і митець європейського рівня, яких мало в історії української культури.
 До вашої уваги представлена віртуальна виставка "Багатогранність таланту Великого Каменяра".

   Гундорова Тамара.
Невідомий Іван Франко: Грані Ізмарагду. – К.: «Либідь», 2006. – 360с. ; іл.
 У книзі подаються вибрані твори Івана Франка, які супроводяться розлогими статтями-коментарями про основні аспекти культурної феноменології письменника. Вперше в українському літературознавстві розглядається цілісність культурного, філософського й художнього мислення Франка.

четвер, 10 листопада 2016 р.

Семінар-практикум "Бібліотека - територія читання"

  Усе життя людина звертається до книг по досвід, знання, мудрі поради. А дитяче та юнацьке читання є запорукою прогресу культури суспільства. Навчити дітей читати, розуміти і цінувати книгу – є одним із основних завдань бібліотечного обслуговування. Саме про це йшла мова на останньому семінарі-практикумі бібліотечних працівників «Бібліотека – територія захоплюючого читання», що відбувся 9 листопада у ЦРБ ім. А.Михайленка. Відкрила семінар директор Карлівської ЦБС Наталія Мусієнко, яка ознайомила присутніх з пріоритетами діяльності  та напрямками розвитку бібліотек
  Методичні поради та консультації: «Трансформація бібліотечного простору – шлях до відкритого читання», «Дитина і бібліотека: стимулювання читання та  комфортність обслуговування», «Робота з молоддю – шлях до подолання кризи читання» надали  бібліотекар юнацького абонементу Світлана Глазко, методист ЦРБ Ірина Григоренко, зав. районною бібліотекою для дітей Наталія Хрулич. Проведений тренінг – спілкування «Інновації в бібліотеці – вимога часу» під час якого колеги ділились своїм досвідом та новаціями в обслуговуванні користувачів, відродження інтересу до читання. На завершення семінару проведена  ділова гра «Конфліктні ситуації в бібліотеці і шляхи їх вирішення».
  Підводячи підсумки семінару бібліотекарі Карлівської ЦБС визначили спектр нових ідей щодо поліпшення своєї роботи  в обслуговуванні користувачів.




середа, 9 листопада 2016 р.

Диво українських храмів

   Усі найвищі досягнення науки, культури, мистецтва, усі свої найкращі надбання і найсміливіші поривання втілював український народ у храмових спорудах. Невелика частка цих витворів, що відповідають певним періодам історії та соціального розвитку суспільства, дійшла до наших днів. Чимало руйнівних лихоліть пронеслося над ними. І ті, що збереглися, треба доглядати й охороняти. Вони мають стати стимулами сучасної архітектурної творчості, а їх вивчення і творче осмислення необхідне для забезпечення подальшого розвитку храмового будівництва в нашій державі.
   Дізнатися більше про архітектурні форми храмів України, урочисті інтер’єри церков і соборів користувачі зможуть з книжкової виставки «Диво українських храмів».