Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 1 квітня 2016 р.

Зустріч з поетом-гумористом Романом Котляром

Якщо хочеш бути здоровим – смійся,
Якщо хочеш бути щасливим – смійся…
   Цей день не внесено ні в які календарі знаменних дат, але його цілком можна віднести до міжнародних, оскільки він відзначається й в Україні, і в Німеччині, і в Англії, і у Франції, і в Скандинавії і, навіть, на Сході. В одних країнах це – День Сміху, в інших  - День Дурня.
  Напередодні цього веселого свята й зібрались чарівні пані з клубу «Елегія» на своє чергове засідання в районній бібліотеці ім. А. Михайленка. А приводом для цього була зустріч з поетом-гумористом Романом Котляром із Полтави, який презентував свою збірку байок "Посміхнулись? Дякую!". 
  У письменників-гумористів особлива місія в літературі – вони своїми творами неодмінно піднімають людям настрій. Французький письменник Віктор Гюго якось сказав: «Сміх – це сонце: воно проганяє зиму з людського обличчя», і Роману Котляру це вдалося. За освітою та фахом він юрист, майстер спорту по шашкам, а за покликанням душі - поет. Легкий, приємний гумор, вдалу спробу буквально в чотирьох рядках передати життєву філософію, гідно оцінили присутні, прослухавши байки та гуморески різної тематики. 
  
  Бібліотекар Світлана Плахотнича також познайомила «елегівців» з гумористичними традиціями району, розповіла про патріархів Карлівщини Івана Прищепу, Володимира Дугаря, сучасних гумористів – Володимира Слєпцова, Галину Вовченко. Присутні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Жартуємо разом».
  Приємно зазначити, що учасники клубу «Елегія» перемогли в обласному огляді-конкурсі роботи закладів культури з організації культурного дозвілля "Ритми культурного життя", з чим і привітала їх начальник відділу культури і туризму Карлівської РДА Тетяна Обифіст. До її щирих привітань, що були підкріплені дипломом I ступеня обласного управління культури, приємним додатком був електрочайник.


  Коли людина сміється, вона стає вільною та незалежною, вона подолає всі труднощі, негаразди. Давні японці, що віками змагалися з тайфунами, вулканами, ворогами, не забували повторювати: «У дім, де сміються, приходить щастя». Тож читайте гумористичні твори письменників-краян і будьте щасливі!


1 коментар:

 1. Важко однозначно оцінити все, що відбулося. Здається, схибив. Днем раніше у Диканьці було більше драйву. Що завадило? Може, те, що приїхав майже за 4 години до початку заходу; може, щось інше.
  Радий, що байки сподобалися саме бібліотекарям. Догодити фахівцям - це, певною мірою, удача.
  Коли закінчувалося відкриття виставки чудової людини Ігора Лотиша, до мене підйшла одна жінка вже явно похилого віку. Стільки в її словах було люті, ненависті, що стало моторошно. Ось тобі й маєш...

  Але не все так погано. Пізніше довелося виступити у Федорівській бібліотеці-філії. Враження просто чудові. Які ж вони молодці - і Алла Павленко, і відвідувачі бібліотеки!
  Наша дружба продовжується. Вже привозив до них поета з Полтави Якова Купінського. Про все це можна прочитати в їхньому блозі.
  Виступав і в Ланні. Хорошого сказати не можу, а поганого - не буду. Втім, в їхньому блозі я поділився враженнями.
  Дякую всім небайдужим та добрим людям!
  Дякую Наталії Мусієнко, Анні Верпета, Ірині Григоренко.

  ВідповістиВидалити