Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 25 вересня 2015 р.

Літературна розвідка «Карлівське кохання Панаса Мирного»


Що я  для тебе маю?
Серце! Руки! Уста!
Так, моя сумно ока,
Так, моя золота.
Я тебе обгорну руками,
Поцілунками обів’ю,
А в серці, на самім денці,
Сховаю печаль твою.
  Такими словами можна охарактеризувати те почуття, що виникло між письменником Панасом Мирним та випускницею Полтавського інституту шляхетних дівчат Олександрою Шейдеман – сімнадцятою дитиною в родині управителя Карлівського маєтку Великої княгині Олени Павлівни Михайла Шейдемана.
  Учасниці клубу «Елегія», що радо прийшли на своє засідання після літньої перерви, перегортали сторінки життя людини, яка поєднала своєю долею Миргородщину, Карлівщину і, власне, Полтаву. І ми пишаємося, що саме в нашому місті і з нашою землячкою одружився славетний син українського народу Панас Мирний.
  Довгоочікувана зустріч відбулася в гостинних стінах Карлівського історико-краєзнавчого музею. Бібліотекар Світлана Плахотнича познайомила читачок з ліричним аспектом стосунків Панаса та Олександри, передала трепет і хвилювання, які панували в душі Панаса під час зустрічей з Олександрою. Директор музею Ірина Федорченко з’ясувала історичні факти, стосовно одруження молодих, презентувала експонати Церкви Успіня Пресвятої Богородиці, де вінчалися молоді.



  Родзинкою заходу було читання листів закоханих бібліографом Мариною Плютою та читачем Василем Нестерюком, який майстерно втілив образ письменника.


  З цікавістю дізналися «Елегівці» про подальшу долю родини Панаса Мирного. А попереду – плани… Розвідка продовжується. Сподіваємось, у літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного.

вівторок, 15 вересня 2015 р.

Виїзний семінар-практикум


  Цього сонячного дня приймала гостей Варварівка. Бібліотекарі та клубні працівники району на чолі з начальником відділу культури  та туризму  РДА Тетяною Обифіст провели спільне виїзне засідання, яке розпочалося в народному історичному музеї. Цікаву екскурсію підготувала  директор – Віра Бегмат.



  Клубні працівники продовжили семінар в будинку культури, а бібліотекарі - на базі Варварівської бібліотеки. Роботу семінару-практикуму розпочала директор Карлівської ЦБС Наталія Мусієнко. Вона вручила подяки найактивнішим користувачам бібліотеки та учасникам проекту «Бібліотека і творчість» - Миколі П’ятенку та Анатолію Погорілому, а також Ані Ткаченко, як кращому читачеві  літа – 2015.




  Читання сучасної української  художньої літератури збагачує нас новими почуттями та емоціями, допомагає краще пізнати світ і розширити кругозір. Кожна книга – це подія, це завжди таємниця і знайомство, здатне принести ні з чим незрівняне задоволення. Сучасні книги – цікаві, красиві та привабливі. Тому темою семінару була сучасна українська література.
Спілкування було активним та плідним. Бібліотекарі ділилися досвідом залучання читачів до читання українською мовою, знайомили з найвідомішими письменниками-сучасниками, ділилися власними враженнями від прочитаних книг.