Загальна кількість переглядів сторінки

103976

пʼятниця, 17 липня 2015 р.

Книжковий вернісаж


  Прийшло літо – пора відпусток та шкільних канікул, а значить - відпочинку. Влітку корисно не тільки відпочивати, а й вчитися чомусь новому, дізнаватися щось цікаве! А місцем, де можна цікаво і корисно провести свій літній відпочинок, звичайно є бібліотека.
  Співробітники бібліотеки активно долучилися до організації дозвілля читачів і підготували тематичні книжкові виставки і перегляди літератури.
  Є таке відоме твердження, що шахи - це одночасно мистецтво, наука і спорт. І все-таки при всій своїй багатогранності та невичерпності шахи залишаються також і просто грою. Просто приємним проведенням часу де-небудь на пляжі, в парку, на лавочці у дворі або - в останні років 15 - вже і на екрані персонального комп'ютера. Далеко не всім дано домогтися в шахах високих результатів, стати майстром, або, тим більше, гросмейстером. Але отримати задоволення від гри може кожен. Грайте в шахи!
  20 липня святкують День Шахів в України, тож з нагоди свята представляємо виставку-хобі «Шахова мозаїка».

  
  У будь який час, у будь яку пору кожна жінка намагається виглядати привабливою, секрети краси ховаються у тонкощах як зовнішнього вигляду, так і внутрішньої рівноваги та самопочуття. Ви можете бути красивою і доглянутою! Ви неодмінно будете такими – потрібне тільки бажання. Завітайте до бібліотеки і ви станете самою чарівною жінкою! До вашої уваги виставка-порада «Жіноча енциклопедія краси і здоров’я».


До чудо-ліків в гості вирушаймо,
Дивинку щонайменшу помічаймо.
Де материнка, подорожник, молочай,
Повинен знати кожен травознай.
Із вдячністю цілющі трави пийте,
Ростіть на славу й здоровійте!
  Дізнатися про чудодійні властивості рослин допоможе література, представлена на виставці-ікебані «Ліки навколо нас».

   
  В Україна є тисячі храмів і кожен з них по-своєму унікальний. Та є церкви, про які знають не так багато людей, але вони є справжніми витворами мистецтва. Подорож у часі від найдавніших храмів до відносно молодих крок за кроком допоможе допитливому читачеві осягнути заплутану історію сакрального будівництва України.


четвер, 16 липня 2015 р.

25 років тому було прийнято Декларацію про державний суверенітет України


16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР було прийнято Декларацію про державний суверенітет України.
У преамбулі цього документа проголошувалося "верховенство, самостійність, повнота і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах". Згідно з документом, від імені українського народу могла виступати тільки Верховна Рада. Територія України у наявних кордонах проголошувалася недоторканою. Підкреслювалося також виняткове право українського народу на володіння, користування і розпорядження національним багатством України.
Верховна Рада проголосила право країни на власні збройні сили, внутрішні війська, органи державної безпеки. Україна брала зобов'язання не поширювати, не виготовляти й не нарощувати ядерну зброю.
Декларація регламентувала майбутню зовнішню політики суверенної держави як нейтральну, у першу чергу задля забезпечення національних інтересів України.
Декларація створила основу для республіканської законотворчості, незалежності від союзного законодавства та була предтечею "Акта проголошення незалежності України".
З нагоди річниці прийняття Декларації у бібліотеці організовано перегляд літератури "Україна обирає свій шлях".


четвер, 9 липня 2015 р.

Бібліотечний проект "Їх доля - Україна. Вона єднає їх через роки"


  Продовжуючи роботу над проектом, до нашої бібліотеки долучилася і Варварівська сільська бібліотека, яка додала світлини наших односельчан на сторінки памяті бібліотеки, нашого краю.   
  Сергій Возний захищає українську землю від агресії та тероризму біля Маріуполя. Його бабуся – Катерина Яківна Хименко зазнала випробування на чужині, бувши остарбайтером – невільником Третього рейху періоду Другої світової війни.



  Володимир Білан боронив Україну у Райгородці Луганської області біля м. Щастя, прадід Буряк Михайло Іванович  - учасник Другої світової війни.



  Прадід Володимира - Білан Павло загинув на війні, а прадід Тимошко Кирило Аврамович прийшов з війни контужений і помер (фото не збереглися).
   Ми запрошуємо всіх долучитися до цього починання та додати світлини близьких, рідних, знайомих на сторінки пам'яті нашої бібліотеки, нашого краю - мирного, щасливого українського краю!