Загальна кількість переглядів сторінки

понеділок, 5 січня 2015 р.

Віртуальна книжкова виставка "Символ правди і сумління"


З глибин народного життя вийшла
поезія Василя Симоненка. ...Вітер часу
не остудив Симоненкових поезій, вогнем
душі жаріють вони й сьогодні...
Олесь Гончар

  Неординарною й пристрасною, вогневою і ліричною ввійшла поезія Василя Симоненка в нашу літературу. Адже витоки її йдуть із глибин народного життя, вона є часткою нашого буття, часткою повітря, яким ми дихаємо, нашими помислами й чарами, якими ми живемо. В.Симоненко став сурмачем післявоєнного покоління, того, що дітьми вийшло з заграв страхітливої війни. Зболений ранніми болями, одержимий жагою любові до матері Вітчизни, він розкрив свої почуття в слові пекучому й шаленому.
  Він був справжнім патріотом своєї Вітчизни, він кохався в її природі, він милувався її людьми. Василь Симоненко залишився у пам’яті вдячних українців вірним сином своєї землі та своєї матері. І летять до нас через роки та десятиріччя його "лебеді материнства", несучи на своїх крилах "материнську добру ласку", зачаровуючи казками з "сивими очима" та сиплючи уночі сургучевими зорями...


Симоненко, В.
  Вибране: Для серед. та ст.. шк.. віку / Упорядкув. текстів, підготов. комент., прим. та навч.-метод. матеріалів Г.Кирпи і Д.Чередниченка. – К.: Школа, 2008. – 253 с.: іл.. – (Шкільна хрестоматія). – Бібліогр.: с.242 – 244.
  Окрім творів В.Симоненка, які вивчаються за шкільною програмою, а також рекомендовані для позакласного читання, до хрестоматії увійшли навчально-методичні матеріали на допомогу вчителеві та учню: літературознавчі коментарі до біографії та творчості письменника, орієнтовані теми творів, рефератів та усних доповідей.


Симоненко, В.
  На схрещених мечах: Вибр. твори / Передм. О.Гончара; Упорядкув., післямова, комент. В.Костюченка. – К.: Учнів. вид-во «Пульсари», 2004. – 384 с. – (Б-ка Шевченк. ком.).
  Пропоноване видання охоплює поетичні, прозові твори, статті, щоденник, листи поета. В.Симоненко витворив художній портрет митця і громадянина на тлі тогочасної оманливої дійсності. Нащадкам лишається захоплюватися його ліричним словом, політичною сміливістю, глибинною любов’ю до матері-України.


Симоненко, В.
  Народ мій завжди буде: Вірші та казки: Для серед. та ст. шк. віку / Упоряд. В.А.Марсюк. – К.: Веселка, 1990. – 159 с.: іл.
  Книжку склали вірші, поеми, легенди та казки, які яскраво представляють самобутність митця і давно полюбилися читачам. Твори сповнені любові до народу, до його багатостраждальної історії, вчать добру і милосердю, нетерпимості до підлоти і захоплюють щирістю, мужністю, ліризмом і ніжністю.


Симоненко, В.
  Лебеди материнства: Стихи, Поэма, Сказки. Пер. с укр. – М.: Советский писатель, 1985. – 176 с.
  В книге «Лебеди материнства» собрано лучшее из наследия поэта. В.Симоненко стремился художественно осмыслить явления жизни, моральные ценности человечества. Его философская лирика образно утверждает красоту любви к людям.


Симоненко, В.
  У твоєму імені живу: Поезії, оповід., щоденник, зап., листи / Упоряд. та післямова В.В.Яременка; передм. О.Гончара. – 3-тє вид. – К.: Веселка, 2003. – 382 с.: іл.
  Книга видатного поета-шістдесятника містить не тільки хрестоматійні твори, а й низку таких, що не друкувалися десятиліттями. Здобутком широкого загалу читачів стануть поезії, оповідання, щоденникові записи, добірка листів, біографічні матеріали.


Симоненко, В.
  Лебеді материнства: Поезія, проза. – Дніпропетровськ: Промінь, 1989. – 224с.
  До книги відомого українського поета увійшло краще із його літературної спадщини. Поет прагнув художньо осмислити явища життя, моральні цінності людства; його філософська лірика образно утверджує красу любові до людей.


Симоненко, В.
  Ти знаєш, що ти – людина: Вірші, сонети, поеми, казки, байки / Передм. В.А.Гончаренка. – К.: Наук.думка, 2005. – 296 с. – (Б-ка школяра).
  До книги увійшло багато поезій, які з тих чи інших причин раніше не публікувалися. Упорядник відшукав і включив до збірки навіть ті твори, що були написані поетом на замовлення редакцій газет та журналів і носили певне політичне забарвлення, як того вимагала тодішня номенклатурна ідеологія, і як сам поет часто підписував псевдонімами.


  Життя, мов спалах блискавки: Спогади друзів і колег про Василя Симоненка. – Черкаси: Черкаспресфото, 1991
  Відомо, що майже сім років поет жив і трудився в Черкасах. Три з них припадає на газету «Молодь Черкащини». І в цій книзі зібрані спогади переважно про той період його життя. Їх автори – друзі, колеги В.Симоненка. Тобто – це розповіді з перших вуст, перших рук.

Немає коментарів:

Дописати коментар